1. Çocuk ve Medya Kongresi, Çocukların Başvurularını Bekliyor 64 03.02.2019, 02:14

1. Çocuk ve Medya Kongresi, Çocukların Başvurularını Bekliyor

Türkiye’nin de ilk kez düzenlenen ve14-15 Kasım 2013tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşecek I. Türkiye Çocuk ve Medya Kongresi,çocukların görüşlerini bildireceği ve karar almada yetişkinlerle aynı haklara sahip olacağı bir etkinlik olacak.

Çocuk Delege’ler aracılığıyla çocukların medya konusundaki deneyim ve görüşlerini bekleyen kongre tüm çocuklara bir çağrı yaptı.

Kongrede “Çocuk Delege” olabilmek için9-12, 13-15, 16-18yaş grubundaki çocuklar sözlü ve yazılı görüş bildirerek, fotoğraf, film, karikatür, sunum, atölye çalışması ve posterle başvurması gerekecek.

Çocuklar,“Ben ve İletişim Araçları”başlığı altında yapacakları başvurularda, iletişim araçlarının olumlu ve olumsuz etkileri hakkında görüş bildirebilecek.

Kongreye gönderilecek sözlü ve yazılı görüş, fotoğraf, film, karikatür, sunum, atölye çalışması ve posterlerin çocuklar tarafından ifade edilmiş, yazılmış, tasarlanmış ve gerçekleştirilmiş olması gerekiyor. Çocuk görüşünü yansıtmayan ve yetişkinlerin görüş ve yaklaşımlarını içeren başvurular ise incelenmeye alınmayacak. Kongre çocuk katılımı Çocuk Katılımı Yönergesi’ne göre belirlenecek.

Çocuklar ve gençler görüşlerini ve çalışmalarını31 Temmuz 2013tarihine kadar internet ve posta yoluyla gönderebiliyor.

Başvurular 15 Eylül 2013 tarihinde http://www.cocukvemedyakongresi.org portalında açıklanacak. Kongrede Çocuk Delege olmaya hak kazanan çocukların ulaşım, konaklama ve Kongre masrafları Kongreyi düzenleyen kuruluşlar tarafından karşılanacak.

Başbakanlık Basın-Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü, Çocuk Vakfı, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu iş birliğinde düzenlenen veİstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşek I. Türkiye Çocuk ve Medya Kongresi, bütün süreçleri çocuğa ve bildireceği görüşlere saygı ilkesi çerçevesinde hayata geçiyor.

Kongre, çocukların medyanın olumsuz etkilerinden korunacağı ve olumlu etkilerinden nasıl yararlanacağına odaklanacak. Kongreye yurt içinden ve yurt dışından seçkin çocuk medyası uzmanları katılacak.

Çocuk ve Yetişkinlerin Yöneteceği Bir Kongre

Çocuk Delegeler, Kongrede görüş bildireceği gibi, yetişkinlerle eşit haklara sahip olarak oy kullanabilecekler. Kongre, çocuk ve yetişkin Divan Başkanları ve Divan Üyeleri tarafından yönetilecek. Çocuk Delege seçilenlerin her biri Kongre Sözcüsü de seçilmiş olacak.

Kongre’nin sonunda 15 çocuk ve 15 yetişkinden oluşacak ve 3 yıl görev yapacak Çocuk ve Medya İzleme Kurulu seçilecek. Kongre kapanış bildirisi çocuk ve yetişkin delegeler tarafından okunacak.

Çocuklar Nasıl Başvuru Yapacak?

Çocuklar, I. Türkiye Çocuk ve Medya Kongresi’ne ve elektronik posta adreslerinden başvuruda bulunabilecek. Sözlü ve yazılı görüş bildirme, fotoğraf, film, karikatür, atölye çalışması, poster başvuru CD’leri, Çocuk Vakfı Kültürevi Zafer Sokağı No:17 34371 Nişantaşı-İstanbul adresine gönderilecek.

1. Çocuk ve Medya Kongresi, Çocukların Başvurularını Bekliyorfotograflar galeriler Goruntuler Fotograf resim

Related news

 • Saç Boyası Ciltten Nasıl Çıkar
 • TIĞLA MOZAİK BAYAN YELEK ANLATIMLI TARİFİ
 • Bazı ülkelerde bulunan garip yasaklar

 • 1. Çocuk ve Medya Kongresi, Çocukların Başvurularını Bekliyor 27

  1. Çocuk ve Medya Kongresi, Çocukların Başvurularını Bekliyor


  1. Çocuk ve Medya Kongresi, Çocukların Başvurularını Bekliyor 59

  1. Çocuk ve Medya Kongresi, Çocukların Başvurularını Bekliyor 75

  1. Çocuk ve Medya Kongresi, Çocukların Başvurularını Bekliyor 52

  1. Çocuk ve Medya Kongresi, Çocukların Başvurularını Bekliyor 52

  1. Çocuk ve Medya Kongresi, Çocukların Başvurularını Bekliyor 23

  1. Çocuk ve Medya Kongresi, Çocukların Başvurularını Bekliyor 23

  1. Çocuk ve Medya Kongresi, Çocukların Başvurularını Bekliyor 93