12 Haziran Ne tatil 12 Haziranda Rusyada kutlanan nedir 2019

12 Haziran Ne tatil 12 Haziranda Rusyada kutlanan nedir 2019

12 Haziran Ne tatil 12 Haziranda Rusyada kutlanan nedir 72 14.03.2019, 14:35

12 Haziran Ne tatil? 12 Haziran'da Rusya'da kutlanan nedir?

Garip bir şekilde, 12 Haziran tatil günü Rusya Günü,Eyaletimizdeki en küçüğüdür. Kesinlikle, bu, 12 Haziran 1990'da imzalanan Rusya Egemenliği Bildirgesi'nin kabul edilmesine adanmış bir tatil.

önkoşullar

Hepimiz 1990'ların başında birSovyetler Birliği'nin çöküşü. İş için de bu gitti. Zaten 80'li yaşların sonlarında. Birliğin idame ettirilemediği açıktı. Cumhuriyet Sovyetler Birliği'nden kaçmış, Sovyetler Birliği son günlerde kurtulmuştur.

Önemli bir gün

Bugün Rusya'ya büyük önem verilmekle birlikte, her zaman öyle değildi, 12 Haziran'daki tatil hakkında1994 yılına kadar hiç kimse hatırlamadı.

12 Haziran ne tatil

Resmen, bu gün yalnızca 1994'teBoris Yeltsin'in 12 Haziran'ı Rusya'nın devlet egemenliği üzerine ilan etmesi gününü tayin eden bir kararname imzaladığı gün, o günün bir günü kapalıydı. Tatilin adı "Rusya Günü" hemen kök salmadı. 12 Haziran 1991'de Boris Yeltsin, halka ilk seçilen ilk cumhurbaşkanı oldu ve böylece yalnızca devlet tarihinin önemli bir tarihini ölümsüzleştirmedi, aynı zamanda kendi hafızasını da ölümsüzleştirdi.

Rusya Günü Etkinlikleri

Sıradan vatandaşlar için Rusya Günü'nün ana sevinciÜlke ek dinlenme halindeydi, çünkü bu gün takvimin kırmızı günü. Her ne kadar birkaç yıl önce Ruslar, 12 Haziran'da hangi tatili kutladıklarını bilmese de. Birçoğu, özellikle hava durumu varsa doğada zaman geçirmeyi tercih ediyor. Doğa hakkında bilgi edinemediyseniz, o zaman her yıl bu günlerde gitgide daha fazla harcama yaparak rekreasyonel etkinliklere katılabilirsiniz.

Spor etkinlikleri

Rusya kendi gününü 12 Haziran'da kutluyor. Halk festivalleri olmadan ne tatil? Moskova'ya gelince, bugün sadece eğlenceli şovlar ve konser programları değil, spor etkinlikleri de düzenleniyor. Örneğin, Puşkin Meydanı'nda. Kültür olayları, kültür ve sanat merkezlerinde, müzelerde, parklarda, örneğin Perovsky Park'taki Poklonnaya Tepesi'ndeki Zafer Parkında yapılır. Festivale katılım, atletler, Rus pop starları ve çok sayıda halk grubu tarafından gerçekleştirildi. Bu gün Rusya Devlet Başkanı, Rusya Federasyonu devlet ödüllerini kazandı. Eylem, Vasilevsky kökenli görkemli selamlarla, İzmaylovsky parkında, Vorobyovy haydutları ve diğer yerlerde sona eriyor.

Halk arasında popülerlik

Tatilin popülerleştirilmesi politikasına rağmen,Ruslar 12 Haziran'ı ne tatil biliyorlardı. "Levada Center" uygun bir anket düzenledi. 12 Haziran'da Rusya'da kutlanan şey hakkında Rusların görüşleri, Rusya Günü, Bağımsızlık Günü, Bağımsızlık Bildirgesi'nin kabul edildiği gün arasında bölündü. Bazıları, o tarihte ilk Rus cumhurbaşkanı seçildiğini hatırlıyor. Genel olarak, Rusların yarısından azı tatilinin 12 Haziran'da Rusya'nın günü olduğunu bilmektedir.

Tatil 12 Haziran Rusya Günü

Bu veriler Levada Merkezine göre elde edildi:

Yanıt verenlerin% 47'si - doğru seçeneği seçti - Rusya Günü;

% 33 - 2000'lerin başında yaşamak ve Bağımsızlık Gününe oy vermek;

% 6 - hatırlanan Boris Yeltsin;

% 8 - cevap vermedi;

% 4 - bunun bir tatil olmadığını söyledi;

% 2 - genel listeden çıkarılmış önerilen seçenekler.

Hükümet düzeyinde

Ruslar bilinçaltında bir benzetme yaparlarRusya'nın günü, Bağımsızlık Günü ve Birleşik Devletler'de Bağımsızlık Günü. Bu esas olarak doğru değil. ABD bir zamanlar bağımsızlık kazanırsa, Deklarasyonun imzalanmasından bu yana, Rusya uzun zamandır bağımsızlık kazanmıştır ve Rusya'yı devlet olarak ilan etme tarihi özel olarak isimlendirilemez.

12 Haziran'da kutlanan nedir

Ancak, sadece sıradan insanlar bilmez, 12 Haziran'da ne tatil,Onu belirlemek zor ve üstte. Milletvekili Nikolai Pavlov'un 2007'de haklı olarak belirttiği gibi, Egemenlik Deklarasyonu'nun başlaması Rusya'nın Sovyetler Birliği'nin bir kısmını ilan etti. aşağıdaki gibi tam metni okur: Bu gün Jirinovski'nin etkili bir konuma emniyete daha başkanlık seçimlerinde 3 gerçekleşmesi nedeniyle "Alexei Mitrofanov genel aynı başarı ile, 12 Haziran ulusal bayram ile birlikte günde Liberal Demokrat Parti olarak kabul edilebileceğini söyledi savuşturmuştu politika ". İşte böyle karışıklık.

Tatilin geçmişi

Devlet düzeyinde, bu, elbette, bugün en önemli tatil. Bu, yeni bir devletliğin oluşumunun demokrasi, medeni hukuk, federalizm ilkeleri temelinde başladığı tarihtir.

Rusya'nın Gününü Kutlamak

İlk başta insanlar tatile kadar değildi. 12 Haziran - ne tatil! Ülkedeki zor durum, temerrüt halindeki temerrüt, kriz sonrası kriz ... Siyasi durumun özünü anlamak için zaman yok - kendimi ve ailemi desteklemem gerekecek. O dönemde de anketler yapıldı ve sonuçlar etkileyici değildi - Bağımsızlık Günü'nün anısına, insanların gözleri vatanseverlikle aydınlanmadı, tatilin özünü anlamadılar. Rusları memnun eden tek şey - dinlenmek için ayrılmış bir gün izinli. Yetkililer elbette ki tatilleri popüler hale getirmeye, mitingler ve gösteriler düzenlemeye çalıştılar, ama bu bir şekilde coşkuyla gerçekleşmedi.

Boris Yeltsin

Hepsi aynı B.Yeltsin, tatilin anlamını değiştirmeye ve ismi değiştirmeye karar verdi. 1998 yılında, Rusya Günü'nde yeniden adlandırılması teklif edildi, ancak nihai karar sadece 2002 yılında yapıldı.

Bugün, Rusya'nın günü ulusal bir sembolüdürbirlik, vatan, özgürlük, barış ve uyum. Halkın vatanseverliği büyüyor, belki de bu, Kırım'ın ilhakı olan Soçi'deki başarılı Kış Olimpiyatları yüzünden oldu. Bu tatilin önemini henüz tam olarak fark etmedik, ama kuşkusuz bunu daha iyi tedavi etmeye başladık. Belki de tüm neden, ülkede yaşamın bir miktar gelişmesidir.

Ve daha önce neydi ...

Bugün Rusya'yı kutlayan 12 Haziran, bu imkansız.yüzyıllık geçmişi ve devlet geleneklerini unutun, çünkü onun oluşumu 1990 yılında değil, çok daha erken gerçekleşmişti. Devletin görkeminin daha da parlak olduğu zamanlar vardı. Ve bugün bağımsız olduğumuzun sonucu, Rusya'nın Egemenliği Deklarasyonunun imzalanması değil, bu haktan kan ve mutluluğun bedeli olan atalarımızın asırlardır çabalarıdır.

Rusya tarihinde bir olay vardı.anlamlılık 1990 Bildirgesi'nin imzalanmasıyla karşılaştırılabilir. Bu olay - Rostov ve Suzdal prensi Andrei Yuryevich Bogolyubsky'nin seçilmesi. 4 Haziran 1157'de oldu. Sonuç olarak, kuzeydoğu Rusya Kiev'e göre bağımsız hale geldi ve Andrei Bogolyubsky ilk seçilen prens oldu. Paralellikler çizmeniz gereken yer burası.

Daha sonra Vladimir Büyük DükalığıAndrei Bogolyubsky, Moskova'nın Büyük Dükalığı oldu. Ve zaten bağımsız bir Rus devletinin temeli olarak hizmet etti. Böylece, Kiev Rus ayrıldı, Sovyetler Birliği ayrıldı. Tanrıya şükür ki, devletliğin temellerini o uzak zamanda ve yakın geçmişte korumayı başardık.

Tarihe gelince, inceliklere girmedenJulian ve Gregoryen takvimlerine göre escort arasındaki fark, Andrei Bogolyubsky ve Boris Yeltsin'in seçilmesinin bir günde bir farkla gerçekleştiğine dikkat çekilebilir. Bu nedenle, bu tarihte Rus devletinin tarihsel kökenlerini düşünmeye değer.

12 Haziran'da başka ne oldu?

Belki bugün herkes hatırlayamaz, ama tatiller ve12 Haziran'daki olaylar Rusya Günü ile sınırlı değil. Aynı gün, Bağımsızlık Bildirgesi kabul edildiğinde bir başka önemli olay gerçekleşti: sansür yasaklandı. O günden bu yana, hükümet düzeyinde, konuşma özgürlüğüne izin verildi. Tam olarak bir yıl sonra, 1991 yılında Leningrad, orijinal adı olan St. Petersburg'a geri döndü.

Bu güne ait en önemli olaylardan biri1942'de İngiltere ve ABD ile anlaşarak ikinci cephenin açılmasından bahsetmek; SSCB'nin 1936 yılında "Stalin" olarak adlandırdığı anayasanın yayınlanması. 1798'de, Noble Maidens Enstitüsü bu gün kuruldu ve 1648'de bir Tuz isyanı patlak verdi. Bu, bu günün hikayesi.

12 Haziran kutlamaları

Rusya Günü'ne ek olarak 12 Haziran'da kutlanan nedir? Birçok şehir Şehir Günü'nü kutlar. Küresel uygulamaya gelince, 12 Haziran'da BM ülkelerinde Çocuk İşçiliğine Karşı Dünya Günü oldu. Bunun amacı çocuk işçiliğinin, çalışan çocukların sömürülmesi sorunlarına dikkat çekmek. Bu tarihi kutlama kararı 1997 yılında alındı.

12 Haziran Ne tatil 12 Haziranda Rusyada kutlanan nedir 2019

12 Haziran Ne tatil 12 Haziranda Rusyada kutlanan nedir 2019

Related news

 • Basketbol’un Yıldızları Akıllı Çocuk Sofrası’nda
 • CIA Direktörü: Obama yönetimi, Arap Baharı konusunda yanlış beklenti içine girdi
 • Sağlık Güzellik
 • Merkez Haberleri: Üniversite öğrencileri kuşları unutmadı
 • Reina katliamıyla ilgili yakalanan şüpheli, hakkındaki iddiaları reddetti: Üzerimde bulunan fotoğraflar terör örgütü üyesi olduğumu göstermez

 • 12 Haziran Ne tatil 12 Haziranda Rusyada kutlanan nedir 26

  12 Haziran Ne tatil 12 Haziranda Rusyada kutlanan nedir


  12 Haziran Ne tatil 12 Haziranda Rusyada kutlanan nedir 62

  12 Haziran Ne tatil 12 Haziranda Rusyada kutlanan nedir 35

  12 Haziran Ne tatil 12 Haziranda Rusyada kutlanan nedir 2

  12 Haziran Ne tatil 12 Haziranda Rusyada kutlanan nedir 89

  12 Haziran Ne tatil 12 Haziranda Rusyada kutlanan nedir 89

  12 Haziran Ne tatil 12 Haziranda Rusyada kutlanan nedir 97

  12 Haziran Ne tatil 12 Haziranda Rusyada kutlanan nedir 40

  12 Haziran Ne tatil 12 Haziranda Rusyada kutlanan nedir 28

  12 Haziran Ne tatil 12 Haziranda Rusyada kutlanan nedir 42

  12 Haziran Ne tatil 12 Haziranda Rusyada kutlanan nedir 71