2013ten itibaren finansal tabloların yapısı 2019

2013ten itibaren finansal tabloların yapısı 2019


2013ten itibaren finansal tabloların yapısı 69 15.01.2019, 02:15

2013'ten itibaren finansal tabloların yapısı

Aralık 2011'de yeni Muhasebe Kanunu'nun yayımlanmasıyıl, yürürlüğe girmesinden çok önce - Rus pratiğinin davası hayret verici. Genellikle, "Noel ağacının altında" dedikleri gibi tüm düzeltmeleri alırız ve aceleyle onlara bakarız. Ve sonra böyle bir bakım - yeni muhasebe anayasasının normlarını incelemek için bir yıldan fazla.

Muhasebeciler tuhaf bir durumdalardı: 402-FZ Yasası henüz 2013 yılında yürürlüğe girdiğinde, geçen yıl, 2012 yılında, tam güçte olduğu zaman, rapor vermeleri gerekiyor. Bu, finansal tabloların oluşumu ve kompozisyonunu nasıl etkiler? Peki küçük işletmeler ne yapar?

Finansal tabloların bileşimiŞimdi normal bir ticari organizasyon için yıllık mali tabloların bileşimini düşünün. Şunları içerir:

• bilanço;

• Kar ve zarar hesabı;

• Ekler: Özkaynak değişim tablosu, nakit akış tablosu ve açıklamalar.

Doğru, 2013 yılından itibaren 402-FZ sayılı yasadaki 2 numaralı form.Finansal sonuçların bir ifadesi denir. Nitekim, 66n. Siparişten alınan form, zaten gelir raporları, harcamalar, kar marjları ve toplam mali sonuçlar hakkında veri içerdiğinden böyle bir rapordur.

Ancak, bu rapora rağmenEğer mali sonuçları hakkında bilmeniz gereken her nedense Maliye Bakanlığı formu gereklidir raporu gelir tablosu olarak dahil (kısaca ODF) mali tabloların 2012 kompozisyonuna ve içerik olarak ısrar ediyor. Sipariş formunda adını değişmeyecek №66n veya muhasebe yazılımının geliştiricileri güncellenen değilse, bağımsız hale getirmek için tavsiye edilir. Bu mümkün değilse, aynı adla rapor sunmaları gerekmektedir. Birisi onu cezalandırmak için elini kaldırdı olduğunu hayal etmek zor. Ve hangi yazı için?

Kompozisyon ve finansal tabloların içeriğiGeleneksel olarak her yıl küçükişletmeler: Başvuruları hesaplara göndermek zorundalar mı? Doğrudan Sipariş No. 66n, bunları bundan kurtarmaz. Aynı zamanda, hoşgörünün var olduğu 34n sayılı Muhasebe Yönetmeliği halen yürürlüktedir. Düz Hamlet çıkıyor: "Vermek ya da vermemek - bu soru."

Ama bunlardan hangisini bulmak yerinenormatif eylemler daha önemlidir, aralarında uzlaşmak daha iyidir. Evet, 66'ncı sıraya göre başvurular almamaya izin verilmiyor, ancak firmanın finansal durumu hakkında sadece en önemli bilgileri yansıttığı kelimeler var. Sonuç: Eğer normal ciroya sahipseniz, muhtemelen uygulamalara yazacak bir şey yoktur. Ve profesyonel değerlendirmenizin doğruluğunu kontrol etmek için, uygulamalardan vazgeçmeye karar verdiğinize göre, kesinlikle konuşmayın, kimse yoktur. Küçük işletmelerin, finansal tabloların kompozisyonuna uygulama eklememe haklarına sahip oldukları belirtilebilir.

Bir tane daha fark edilebilir gevşemeküçük işletme konuları. Muhasebe raporlarında yer alan formların sadeleştirilmesi, girişimcilerin ve muhasebecilerin hayatlarını önemli ölçüde kolaylaştırmıştır. Prensip olarak, uzun zaman önce ilan edildi ve küçük işletmeler kendileri "hafif" formlar geliştirebilirler. Ancak bazı kuruluşlar bu konuda fazla bir şey görmediler, genel olarak kabul edilen kalıplardan memnun kaldılar. Biçimleri "rahatlatmaya" almamış olanlar, basitçe böyle bir özgürlüğe dönüşmediler, bağımsız çalışma onları korkuttu.

yıllık mali tabloların bileşimiÖrneğin, makaledeki "klasik" dengede"Sermaye ve Rezervler" ayrı olarak yansıtılması gereken bir dizi göstergeyi içerir. Burada hem yetkili sermaye, hem de ek ve dağıtılmamış kar. "Küçük" bilançoda hiçbir kod çözme yoktur: "Sermaye ve yedekler" satırını doldurdu ve anlaşma bitti.

Finansal sonuçlara ilişkin standart bir raporayrıca önemli ölçüde kesilmiş. Bıçağı altına almak için faiz aldı - onlar sadece "Diğer gelir" doğrultusunda yansıtılmalıdır. Ancak yetkililerin yüzdesi ayrı bir hat ödedi. Nedeni açıktır: küçük bir firmanın bile ne kadar para aldığını görmesi gerekiyor.

İhtiyacı olan küçük işletmelere bu "tecelli", daha önce kendi başlarına yapılabilirdi, ama örnekler ortaya çıktığı için, onları kullanmamak bir günahtır.

Ancak, tüm boş yere her zaman tekrarlanmaz: Bir şirket, ihtiyaç duyulursa finansal tabloların bir parçası olan basitleştirilmiş formları kullanabilir. zahmet - muhasebeciler açısından küçük işletmeler ömür boyu olağan raporlama, bir "lite" sürümü geçişi doldurdu çünkü bu ihtiyaç, açık değildir. muhasebe politikası, basitleştirilmiş formlar toplam satırlar için sonuçları almak için "klasik" ifadeleri, kadar ekleyin dizesi güçlendirmek için ek olarak oluşturun.

2013ten itibaren finansal tabloların yapısı 2019

2013ten itibaren finansal tabloların yapısı 2019

Related news

 • Etli Şevket-i Bostan
 • MUZ ÇORAPLA KOLAY OYUNCAK BEBEK YAPILIŞI
 • Ersun Bayraktaroğlu

 • 2013ten itibaren finansal tabloların yapısı 17

  2013ten itibaren finansal tabloların yapısı


  2013ten itibaren finansal tabloların yapısı 35

  2013ten itibaren finansal tabloların yapısı 94

  2013ten itibaren finansal tabloların yapısı 84

  2013ten itibaren finansal tabloların yapısı 88

  2013ten itibaren finansal tabloların yapısı 65

  2013ten itibaren finansal tabloların yapısı 73

  2013ten itibaren finansal tabloların yapısı 97