260 Ceza Kanununun Maddesi: orman tarlalarının yasadışı olarak kaydedilmesi260 Ceza Kanununun Maddesi: orman tarlalarının yasadışı olarak kaydedilmesi


260 Ceza Kanununun Maddesi: orman tarlalarının yasadışı olarak kaydedilmesi 36 08.03.2019, 03:38

260 Ceza Kanununun Maddesi: orman tarlalarının yasadışı olarak kaydedilmesi

Sanat'a göre LC RF'nin 5'i, orman ekolojik bir sistem ve doğal bir kaynaktır. Bitkiler, doğal haliyle içinde olabilirler veya bir kişi tarafından yeniden doldurulabilmek için ekilebilirler. Mevzuat, ekosistemin tahrip edilmesi veya zarar görmesi sorumluluğunu taşır. Bu yasadışı eylemlere konu olan kişiler için cezalar oluşturan normu ayrıntılı olarak ele alalım.260 Makale укрф

Ceza Kanunu'nun 260. Maddesi

Orman plantasyonlarının yasadışı fellingi, ayrıca sürüngenler de dahil olmak üzere, bitkilerin zarar görmesi, önemli ölçüde düşünülen miktarlarda büyümelerinin durduğu bir bölgeye fundalıklar cezalandırılır:

 1. 500 bin ruble kadar nakit toplama. veya 3 yıldır suçlu veya diğer gelirlere eşittir.
 2. 2 yıla kadar zorunlu çalışma. Ayrıca 100-200 bin ruble tutarında para cezası da uygulanabiliyor. veya 12-18 ay boyunca gelir miktarında.
 3. 480 saate kadar zorunlu çalışma.
 4. 2 yıla kadar hapis cezası. Ayrıca 100-200 bin ruble para cezası verilebilir. veya 12-18 ay boyunca gelir miktarında.
 5. 2 yıla kadar düzeltme ameliyatı.

Nitelikli kompozisyon

Yukarıdaki suçlar işlenebilir:

 1. Resmi pozisyon kullanımı ile konu.
 2. Kişiler grubu.
 3. Büyük miktarda.ст 260 ук рф adli uygulama

Bu tür eylemler için, Ceza Kanunu'nun 260. Maddesi:

 1. 500 bin ila 1 milyon ruble arası ceza. veya 4 yıl için gelir miktarında.
 2. Parasal bir kurtarma ile zorunlu çalışma150 ila 300 bin ruble. veya 1.5-2 yıldır maaş miktarında (diğer gelir). Ayrıca, belirli faaliyetlerin uygulanmasına bir yasaklama getirilebilir veya 3 yıl boyunca belirli pozisyonlarda kalabilir.
 3. 4 yıla kadar hapis cezası. Ayrıca, mahkeme 150-300 bin ruble para cezasına çarptırılabilir. ya da 1.5-2 gram kadar bir kişinin gelirine eşittir, aynı zamanda bir kişinin belirli faaliyetleri yerine getirmesini ya da 3 yıl boyunca belli pozisyonlarını tutmasını yasaklar.

Ağırlaştırıcı koşullar

Ceza Kanunu'nun 260. Maddesini oluşturan suçlarRusya Federasyonu, birinci ve ikinci bölümler halinde organize olmuş bir grup tarafından, daha önce birbirleriyle ya da özellikle büyük olarak kabul edilen miktarlarda mutabakata varılan birkaç kişi tarafından yürütülebilir. Bu durumlarda, aşağıdakiler uygulanır:

 1. 1 ila 3 milyon ruble parasal iyileşme. ya da 4-5 yıl boyunca suçluluğun gelirine eşittir.
 2. Zorla çalıştır.
 3. Hapis.Rusya Federasyonu mahkeme uygulamasının 260. maddesi

Son iki yaptırıma, Rusya Federasyonu Ceza Kanunu'nun 260 maddesiek olarak 300-500 bin ruble tutarında para cezası sağlar. ya da 2-3 yıl boyunca konunun gelirine eşit olduğu kadar, belli faaliyetlerin uygulanmasına getirilen yasaklama ve 3 yıl boyunca belli pozisyonlarda kalmak.

düşünce

Sanatın uygulanması Rusya Federasyonu Ceza Kanunu'nun 260'ı olan adli uygulama, 5 bin rubleden fazla nakit eşdeğerinde önemli bir hasarın tanınması gerçeğine dayanmaktadır. Büyük bir miktar, büyük bir 50 bin ruble, özellikle büyük - 150 bin ruble. Hesaplama, Hükümet tarafından onaylanan metodoloji ve ücretlere göre yapılır.

Yorumlar

Doğrudan bir nesne olarakRusya Federasyonu Ceza Kanunu'nun 260 maddesini oluşturan suçlar, rasyonel kullanım ve doğal kaynakların korunması alanında halkla ilişkiler vardır. İlgili Federal Kanun, LC, Hükümetin kendi yetki alanı, arazi ve medeni mevzuat dahilinde düzenlediği yasal düzenlemelerle düzenlenir. Yasa dışı bir eylemin konusu orman plantasyonlarına atıfta bulunulmayan ve atıfta bulunulmayan sürüngenler, çalılar ve ağaçlar. Bu kaynaklar, devlete ait olan ilgili kategorilerin topraklarında bulunur. Orman alanlarının sınırları GK ve ZK'ya göre belirlenir.Rusya Federasyonu'nun 260. maddesi orman tarlalarının yasadışı olarak kaydedilmesi

Faaliyetin özgüllüğü

Orman fonunda mevzuat aşağıdakilere izin vermektedir:

 1. Reçine, ahşap, ikincil kaynaklar (Yeni Yıl ağaçları, çam, köknar ayağı, huş kabuğu, ağaç kabuğu vb.) Hazırlanması.
 2. Özel kullanım. Özellikle, vb mantar, çilek, yabani meyve, tıbbi hammadde ve toplama, biçme, aklınızdaki., ürtiker ve Arılıkların Yerleştirme.
 3. Avlanma çiftlikleri, bilimsel araştırma, kültür ve eğlence, spor turizmi amaçlarına yönelik sahaların kullanımı.

Sorumluluğun özellikleri

Faaliyet yürütürken değilRusya Federasyonu Ceza Kanunu'nun 260'ı, İdari Suçlar Hakkında Eski Kodu da benzer bir norm içeriyordu. Özellikle, Sanat başlığı altındaki sorumluluk. 65. İdari makamlar, ormancılıkta veya giriş biletinde (varant) belirlenen şartlara veya amaçlara uygun olarak kullanılmak üzere ücretlendirilmiştir. Şu anda diğer izinler kullanılmaktadır.260 makale ук рф eski kod

LC'nin hükümleri

Orman kodu, çelik türlerini kurar vetarlaları kesmek için izin verilir. Listeler, LC'nin 16 ve 17. normlarında verilmiştir. Plantasyonların kesilmesiyle ilgili kurallar, ahşabın toplanması, bitkilerin bakımı, yangın ve sıhhi güvenlik gereklilikleri prosedürüne uygun olarak tesis edilir. Sanatta. 29 LC, işin yapılabileceği ekosistem türlerinin yanı sıra, hasat için toplam kereste hacmini de sağlar. Hükümet, kesilmesi yasak olan tarlaların listesini belirler. Vatandaşlar ve kuruluşlar, araziler için kira sözleşmelerine uygun olarak hasat yapabilirler. Bölgelerin sağlanması olmadan faaliyetlerin yürütülmesinde, plantasyonların satın alınması ve satışı konusunda bir anlaşma esas olacaktır. Kullanım için arazilerin tahsisi için kurallar sanatta oluşturulmuştur. 71-80 LC. İnşaat, ısıtma ve diğer ihtiyaçlar için odun hasat edilir. Bu tür faaliyetlere, plantasyonların satın alınması ve satışı için sözleşmelere dayalı olarak izin verilir. Satın alma normları ve düzeni bölgesel yasalarla belirlenir.

Suçların özellikleri

Felling belirtilenlere uygun değildirmevzuat gereklilikleri yasa dışı kabul edildi. Eğer orada belirtilen şartların ihlali halinde gerçekleştirilirse, bir yetki belgesi varsa faaliyetler yasadışı sayılır. Bu gibi durumlarda, Rusya Federasyonu Ceza Kanunu'nun 260. Maddesi uygulamaya tabidir. Yargısal uygulama, söz konusu kuralın anlamı dahilinde yasadışı hasat yapılmasının gerçeğine dayanmaktadır:

 1. Özel bir arsa değil.
 2. Öngörülen miktarda değil.
 3. İzin belgesinde belirtilen bu tür odunlar değil.
 4. Zamanında değil.
 5. Ağaçları kesmek yasak.
 6. Kullanıcının faaliyetlerini yürütme haklarının sınırlandırılması, askıya alınması veya sona erdirilmesi kararını verdikten sonra.

Suç şu ana kadar tamamlanmış olarak kabul edilmektedirbir çalı, bir asma ya da bir ağacın kökünden nihai olarak ayrılması ya da büyümelerinin durduğu bir devlete zarar vermesi, tapuların önemli bir boyutta işlenmesi durumunda.260 Makale UkrF afın altına düştü

Öznel bölüm

Sorumluluğa dahil edilmesine izin verilir16 litreye ulaşan bireyler. Yasanın öznel kısmı, doğrudan bir niyet öngörür. Aşağıyı kesen bir vatandaş davranışının tehlikesini anlıyor. Eylemleri ile ekosistemin önemli ölçüde zarar gördüğünü varsayar. Suç kalifiye olduğunda, konunun nedenleri önemli değildir. Bir hareket gerçekleştirirken, bir kişi olumsuz sonuçlar doğurur. Ceza Kanununun 260. maddesinin bir af altına düştüğü unutulmamalıdır. Bununla birlikte, yalnızca belirli kategorilerdeki vatandaşlar sorumluluktan muaftır.

260 Ceza Kanununun Maddesi: orman tarlalarının yasadışı olarak kaydedilmesi260 Ceza Kanununun Maddesi: orman tarlalarının yasadışı olarak kaydedilmesi

Related news

 • THWGlobal.com projesine genel bakış: sitedeki çalışma, incelemeler
 • Aşk hayatınızı renklendirecek öneriler
 • Artvin ve Çevresinde Konuşuluyor: Hemşince UNESCOnun Tehlike Altındaki Diller Listesine Girdi
 • Kepekli Bisküvi Tatlısı Tarifi
 • Ceviz Suyunun Faydaları Zararları Yan Etkileri
 • Acı Çekmeden Topuklu Giymek

 • 260 Ceza Kanununun Maddesi: orman tarlalarının yasadışı olarak kaydedilmesi 4

  260 Ceza Kanununun Maddesi: orman tarlalarının yasadışı olarak kaydedilmesi


  260 Ceza Kanununun Maddesi: orman tarlalarının yasadışı olarak kaydedilmesi 13

  260 Ceza Kanununun Maddesi: orman tarlalarının yasadışı olarak kaydedilmesi 16

  260 Ceza Kanununun Maddesi: orman tarlalarının yasadışı olarak kaydedilmesi 77

  260 Ceza Kanununun Maddesi: orman tarlalarının yasadışı olarak kaydedilmesi 2

  260 Ceza Kanununun Maddesi: orman tarlalarının yasadışı olarak kaydedilmesi 29

  260 Ceza Kanununun Maddesi: orman tarlalarının yasadışı olarak kaydedilmesi 72

  260 Ceza Kanununun Maddesi: orman tarlalarının yasadışı olarak kaydedilmesi 93

  260 Ceza Kanununun Maddesi: orman tarlalarının yasadışı olarak kaydedilmesi 55

  260 Ceza Kanununun Maddesi: orman tarlalarının yasadışı olarak kaydedilmesi 10

  260 Ceza Kanununun Maddesi: orman tarlalarının yasadışı olarak kaydedilmesi 84

  260 Ceza Kanununun Maddesi: orman tarlalarının yasadışı olarak kaydedilmesi 15

  260 Ceza Kanununun Maddesi: orman tarlalarının yasadışı olarak kaydedilmesi 95

  260 Ceza Kanununun Maddesi: orman tarlalarının yasadışı olarak kaydedilmesi 33

  260 Ceza Kanununun Maddesi: orman tarlalarının yasadışı olarak kaydedilmesi 99

  260 Ceza Kanununun Maddesi: orman tarlalarının yasadışı olarak kaydedilmesi 71