7 Günde Kilo Verdiren Diyet: 7 Günde Kilo Verme 2019

7 Günde Kilo Verdiren Diyet: 7 Günde Kilo Verme 2019
7 Günde Kilo Verdiren Diyet: 7 Günde Kilo Verme


7 Günde Kilo Verdiren Diyet: 7 Günde Kilo Verme

7 Günde Kilo Verdiren Diyet:7 Günde Kilo Verme

7 günde kilo verme

7 günde kilo verme

Bu 7 günlük vejetaryen diyet planı sağlıklı kilo vermeye yardımcı olur. Ancak bu programa harfiyen uyulmalıdır. Diyet içerisinde domatesin önemli bir yeri vardır. Domates toksinlerin dışarı atılmasını kolaylaştırdığı ve yağ yakımını hızlandırdığı için mutlaka beslenme düzeni içerisine alınmalıdır. Bu diyet uygulandığında şu faydaları gösterir:

– 7 günde 5 ila 8 kilo verilir.

– Cildin doğal bir ışıltı kazanmasını sağlar.

– Vücuttaki toksinlerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olurken kişiye enerji verir.

– Karın ve bel çevresindeki yağı azaltır, yağın çözülmesini hızlandırır.

Bütün bunları sadece 7 gün içinde yapan bu mucize diyet planı düzenli olarak uygulanmalıdır. Sadece kilo verilmesine yardımcı olmak aynı zamanda daha aydınlık ve canlı bir cilt görünümü yaratır. Aynı zamanda etkili bir detokstur.

Vejetaryen diyet planı:

– Bu diyet planı, nişasta, sebze ve meyve alımını içerir. Bu süreçte su alımı artırılmalı ve kafein içeren gıdalar ya da alkol tüketilmemelidir. Bu tür içecekler sıvı kaybına neden olabilir. Ayrıca vücuttaki ürik asidin artmasını sağlar.

7 günde nasıl zayıflanır:7 günde zayıflatan diyet

1. Gün:

– İlk gün her zaman zorlu geçer. Sadece meyve tüketilmesi önerilir. Özellikle tüm meyveler tüketilmelidir. Ancak yüksek kalori içeriğine sahip olduğu için üzüm, muz ve mango tüketilmemelidir.

– Özellikle karpuz, limon, portakal, elma, nar, çilek ve kavun tüketilmesi önerilir. İlk gün sadece meyve tüketilmelidir.

2. Gün:

– İlk gün meyve günü iken ikinci gün sebze günüdür. Gün boyunca sadece sebze tüketilmelidir. Sebze tüketimi kalp sağlığının korunmasına yardımcı olur.

– Özellikle haşlanmış ya da çiğ sebzeler ile yapılan kalorisiz yemekler tüketilmelidir. Haşlanmış patates üzerine bir çay kaşığı tereyağı eklenebilir. İkinci gün bu beslenme şekli vücut için yeterli enerjiyi sağlamaya yardımcı olur.

– Günde birden fazla patates tüketilmemesi önerilir. Üzerine bir tutam kekik veya diğer sebzeler ile sos yapılabilir.

– Bugün özellikle lif açısından zengin sebzelerin tüketilmesi önerilir.

3. Gün:

– Üçüncü gün ilk ve ikinci günün bir kombinasyonudur. Meyve ve sebze tüketimi aynı anda önerilir.

– Herhangi bir miktarda sebze ve meyve bol su içilerek tüketilmelidir. Meyvelerden yeterli karbonhidrat alınıyorsa patates tüketilmemesi önerilir.

4. Gün:

– Gün boyunca 6 adet muz ile birlikte toplamda 4 bardak süt içilmelidir. Muz kilo vermeye yardımcı olur. İçerisinde potasyum ve sodyum bulunur.

– Gün içerisinde bir fincan sulandırılmış çorba da tüketilebilir. Çorbaya kırmızı biber, soğan, sarımsak ve domates eklenebilir. Bu çorba kilo verme sürecinde yardımcı olur. Günde sadece 1 kez içilmesi gerekir.

5. Gün:

– 5. gün daha besleyici gıdalar tüketilir. Domates, brüksel lahanası ve süzme peynir tüketilebilir. Yemeklere biraz soya parçası da eklenebilir.

– Günde 6 domates tüketilebilir.

– Bu vücuttaki ürik asidin temizlenmesine yardımcı olur. Ayrıca domates içerisindeki lif ile sindirim sürecini kolaylaştırır. Vücuttaki zararlı toksinlerin ve serbest radikallerin atılmasını sağlar.

6. Gün:

– 6.gün 5.günden farklıdır. Eğer bir önceki gün brüksel lahanası, süzme peynir ve diğer sebzeler ile birlikte domates tüketildiyse bugün domates tüketilmemelidir.

– Bol bol çorba tüketilebilir.

– Yine su tüketimine özen gösterilmelidir.

7. Gün:

– Diyet planının son günü en önemli gündür.

– Taze meyve suyu ile bir bardak kahverengi pirinç ya da yarım fincan taze sebze tüketilebilir. Yine bol miktarda su tüketilmelidir.

7 gün boyunca bu diyet planına uyulduğunda istenilen sonuçlar alınabilir. Ancak şu noktalar dikkat edilmelidir:

– Meyve suları 6.günden sonra tüketilmelidir. Her gün alınan su miktarı artırılabilir.

– Diyet süreci boyunca çay kahve ya da alkol alımından kaçınılmalıdır. Bu tür içecekler yerine şekersiz limon suyu ya da bitkisel çaylar tüketilebilir.

– Her gün 45 dakika egzersiz yapılması önerilir. Egzersiz kilo verme sürecini destekler.

– Bu kilo verme programı 7 gün uygulandıktan sonra normal sağlıklı beslenme düzenine geri dönülmelidir. Tekrar edilecekse 1 hafta kadar ara verilmelidir.

– Sebze salatalarına yapılan sosların kalorisinin az olması gerekir. Bu nedenle sadece taze limon suyu, sirke ve az miktarda zeytinyağı kullanılabilir.

– Verilen çorba tarifi, sınırsız miktarda tüketilebilir. Ayrıca diyet boyunca önerilen günlerde karnabahar, mısır, bezelye, kuşkonmaz, lahana ve diğer sebzeler ile de çorba yapılabilir.

7 günde zayıflamanın yolları:

– Beslenme alışkanlıklarını geliştirmeye odaklanmak gerekir. Bu nedenle diyet ve diyet sonrasında da tüm besinler belirli bir ölçüde tüketilmelidir.

– Mineraller, lif, vitamin, protein, karbonhidrat, yağ gibi besin öğeleri gün içerisinde yeterli miktarda alınmalıdır.

– Özellikle vejetaryen nitelikleri nedeniyle etkili olan 7 günlük diyet kısa sürede istenilen sonuca ulaşmaya yardımcı olur. Mutlaka yeme planına uyulmalıdır. Kalorili gıdalardan kaçınılmalı ve mutlaka egzersiz yapılmalıdır. Egzersiz planları kilo verilmesinin ardından vücudun sıkı kalmasını sağlar.

– Bu diyette herhangi bir besin kaybı yaşanmaz. Yeterli protein ve lif alımı sağlanarak sağlıklı kilo verilmesi sağlanır.

Diyette kullanılan besinler:

– Bu diyette bulunan domates vücuttan toksinlerin dışarı atılmasına yardımcı olur. Aynı zamanda vücuda protein sağlar. Aynı zamanda lif açısından da zengindir. Belirlenen günlerde mutlaka tüketilmelidir. Diyette olması gereken diğer besinler şunlardır:

– Domates

– Kahverengi pirinç

– Süzme peynir

– Kırmızı barbunya

– Brüksel lahanası

– Ispanak

– Tofu

– Salatalık

– Soya parçaları

7 günlük diyet için örnek yeme planı:

Kahvaltı

– 2 domates

– Bir kase kırmızı barbunya fasulyesi (tuz, biber ve limon ile terbiyeli)

Kahvaltıdan sonra atıştırmalık

– Bir fincan soya peyniri ya da lor

Öğle Yemeği

– Bir tabak kahverengi pirinç

– 2 adet domates

– Ispanak yemeği (az yağlı)

Öğleden sonra atıştırması

– Brüksel lahanası salatası (biber, limon suyu, soğan ve bir tutam tuz ile salata sosu)

Akşam yemeği

– Körili soya fasulyesi

– 1 salatalık ve 2 adet domates ile salata (yağsız)

– Sebze çorbası

Unutulmaması gereken noktalar:

– Bu diyet boyunca günde 2 buçuk ya da 3 litre su tüketilmelidir. Su tüketiminin artırılması zararlı toksinlerin ve serbest radikallerin vücuttan dışarı atılmasına yardımcı olur.

– Gün boyunca 6 domates tüketilmesi zorunludur.

– Eğer ham şekilde domates tüketilmek istenmiyorsa biraz zeytinyağı ile kızartıldıktan sonra tüketilebilir.

– Diyet sırasında kahverengi pirinç ile yapılan pilav tüketilebilir.

Not: Bu diyet planı uyguladıktan sonra da beslenme düzenine dikkat edilmelidir. Sağlıklı ve dengeli beslenilmesi gerekir. Abur cuburlardan ve işlenmiş gıdalardan uzak durulmalıdır. Bu tür gıdalar tekrar kilo alınmasına neden olabilir.

7 günlük diyet planda beslenme değişikliklerinin yapılmasının yanı sıra sonrasında da sağlıklı bir beslenme planı izlenmelidir. Ayrıca diyet sırasında ve sonrasında düzenli olarak spor yapılması hem kilo verme sürecine yardımcı olur hem de verilen kiloların geri alınmasının önlenmesini sağlar. Her gün tempolu koşu egzersizlerinin yanı sıra bisiklet, yüzme, basketbol gibi sporlar da yapılabilir. Ayrıca kardiyo egzersizleri, ağırlık egzersizleri, pilates ve fitness egzersizleri de kilo verme sürecinde oldukça etkilidir.

7 Günde Kilo Verdiren Diyet: 7 Günde Kilo Verme 2019

7 Günde Kilo Verdiren Diyet: 7 Günde Kilo Verme 2019
7 Günde Kilo Verdiren Diyet: 7 Günde Kilo Verme


7 Günde Kilo Verdiren Diyet: 7 Günde Kilo Verme


7 Günde Kilo Verdiren Diyet: 7 Günde Kilo Verme


7 Günde Kilo Verdiren Diyet: 7 Günde Kilo Verme


7 Günde Kilo Verdiren Diyet: 7 Günde Kilo Verme


7 Günde Kilo Verdiren Diyet: 7 Günde Kilo Verme


7 Günde Kilo Verdiren Diyet: 7 Günde Kilo Verme


7 Günde Kilo Verdiren Diyet: 7 Günde Kilo Verme