90 ila 60 arası basınç: astronotlara ya da hâlâ doktora 2019

90 ila 60 arası basınç: astronotlara ya da hâlâ doktora 2019

90 ila 60 arası basınç: astronotlara ya da hâlâ doktora 44 21.01.2019, 12:25

90 ila 60 arası basınç: astronotlara ya da hâlâ doktora

Genellikle eski neslin nasıl olduğunu duyuyoruzhastalıkları hakkında şikayet. Ve çoğu zaman anlamıyoruz, övüyor mu yoksa hala acı çekiyorlar mı? Sonuçta, norm bireysel göstergelerdir. Bazıları için bu kritik bir işarettir, diğeri için kabul edilebilir bir normdur. Bu normların sınırlarını tanımlayan göstergeler vardır. 90 ila 60'lık basınç, çalışan kan basıncının alt sınırıdır.

İnsanların hava durumuna bağlı olduğunu biliyoruz vemeteoustoychivye. Bunlar barometrelerdir: atmosfer basıncındaki değişimin çok iyi farkındadırlar ve aynı zamanda arteriyel basıncıyla buna tepki verirler. Vücuttaki sayısal değerler olan basınç işaretleri, geminin tonlu durumu, kalp kasının çalışması ve dolaşımdaki kanın hacmi ile açıklanır. Azalma veya artma yönünde tondaki değişimdir ve hipertansiyon veya hipotansiyon hakkında düşünmek için sebep verir.

90 ila 60 arasındaki basınç sınırdırOrganların ve sistemlerin normal çalışması. Çoğunlukla böyle bir fizyolojik durum, sürekli olarak yükleri olan spor ve eğitimli kişilerde görülür. Ve ayrıca yüksek dağ bölgelerinin sakinleri ve sıcak tropikal ve subtropikal kuşakların yaşam alanlarına adaptasyon olabilir. Eğer öznel duyularda ve belirgin bozukluklarda bir değişikliğe yol açmazsa, o zaman 90 ila 60'lık bir basıncın, kişinin kesinlikle herhangi bir rahatsızlık hissetmediği fizyolojik bir değer olduğunu söyleyebiliriz. Ancak, aynı zamanda, çalışma basıncının 120/80 olduğu ve aşağıdaki her şeyin vejetatif bozuklukların eşlik ettiği çok sayıda normasthenics vardır. Bu insanlar için, 90 ila 60'lık baskı, doktora gitme nedenidir, çünkü bu, çeşitli hastalıklarda (bulaşıcı hastalıklar, neoplazmalar ve diğerleri) meydana gelen semptomatik hipotansiyondur. Bu koşullar altında, tıbbi muayene ve ilaçlarla tedavi endikedir. Bu rakamların altındaki tüm göstergeler vücutta patolojik değişikliklere yol açar. 90 ila 70'lik bir basınç, önceki fiziğe tüm fizyolojik süreçlere döner.

Nöro dolaşım hipotansiyonu da var.biz genellikle dışarıdan bir etkiye sahip vücuttaki nörohumoral düzenleme türü, etkilenir. Bu tür sıcaklık koşullarının ani bir değişiklik ile ilişkili olanlar gibi, vasküler ton, stres, aktivite türlerini etkileyen kötü alışkanlıkları - bu daha önce organ ve sistemler için de önemli olan, (örneğin, 90 ila 50) indirgenir vasküler tonus bir azalma ve basınca yol açar . eylem şok gelişebilir, faktör rahatsız edici durmuyor ve yardım zamanında sağlanmazsa Bu kişi genellikle çöker.

Bu durumda akut ve kronik hipotansiyon izole edilir. hastalığın tedavi kronik şekli yukarıda belirtilen türlerin tümü. Önemli sayıda insan akut hipotansiyondan muzdariptir. Ne vb (kalp kası çünkü neyi kesintiye dolaşım, tam işlerinde artık) genellikle akut kan kaybı (dolaşan kan miktarı vasküler tonus sonbaharda sonuçlanan hızla düştü), miyokard enfarktüsü olarak ciddi klinik tanılar bir belirtisidir ve .

Hipotansiyon daha sık olduğunda hastalar aşırı yorgunluk, uyku eksikliği, sinirlilik, iştahsızlık, taşikardi, baş ağrısı, baş dönmesi, kalpte ağrı şikayeti.

Düşük damar tonusunun önlenmesi iyidiraçık havada yürüyüş, artan yoğunlukla soğuk ve ılık su, spor, egzersiz sertleştirme etkisi. Ayrıca duygularını kontrol ve stresi önlemek, olumsuz vasküler tonus (sigara ve içme alkol) etkileyen, kötü alışkanlıkları kurtulmak için öğrenmek gerekir.

Tedavi için ilaçları reçetebireysel sipariş. Ginseng tentürü, Sibirya Ginseng, Ekinezya ve sakinleştirici ücret ve çaylar (balsamı, Motherwort, alıç ve kediotu) - En sık kafein içeren ilaçları ve aynı zamanda doğal uyarıcılar vardır. Masaj, su prosedürleri, akupunktur tedavisi için endikedir.

90 ila 60 arası basınç: astronotlara ya da hâlâ doktora 2019

90 ila 60 arası basınç: astronotlara ya da hâlâ doktora 2019

Related news

 • Su-57 pilotları, özel basınç azaltıcı tulumları test etmeye başladı
 • Zeytinyağlı Türlü Tarifi – Zeytinyağlı Tarifler
 • Yeşil Domates Çorbası

 • 90 ila 60 arası basınç: astronotlara ya da hâlâ doktora 1

  90 ila 60 arası basınç: astronotlara ya da hâlâ doktora


  90 ila 60 arası basınç: astronotlara ya da hâlâ doktora 4

  90 ila 60 arası basınç: astronotlara ya da hâlâ doktora 77

  90 ila 60 arası basınç: astronotlara ya da hâlâ doktora 39

  90 ila 60 arası basınç: astronotlara ya da hâlâ doktora 36

  90 ila 60 arası basınç: astronotlara ya da hâlâ doktora 33

  90 ila 60 arası basınç: astronotlara ya da hâlâ doktora 70

  90 ila 60 arası basınç: astronotlara ya da hâlâ doktora 96