Ağız Kokusuna Kesin Çözüm Nedir 2019

Ağız Kokusuna Kesin Çözüm Nedir 2019
Ağız Kokusuna Kesin Çözüm Nedir


Tıp dilinde “Halitosis” diye adlandırılan ağız kokusu birçok insanın başına hiç gelmesini istemedikleri bir sağlık problemidir. Ağız kokusu, kişilerin hem kendilerini hem de çevrelerini çok olumsuz etkiler. Ağız kokusu problemi olan insanlar sosyal yaşantılarında da sorun yaşamaktadırlar.Ağız kokusunaçözüm isteyen kişiler için hem modern tıp hem de alternatif tıpta birçok tedavi yöntemleri mevcuttur. Önemli olan doğru tedaviyi belirlemek ve uzmanların önerilerini dikkate alarak bu yöntemleri düzenli uygulamaktır.

Ağız kokusunun oluşum nedenleri çok çeşitlidir.   Bazen tüketilen yiyeceklerden, bazen de mide ve bağırsak rahatsızlıklarından dolayı gelişmektedir. Bu kokular geçici olabileceği gibi  tedavi edilmediği takdirde kalıcı da olabilmektedir.Ağız kokusuna kesin çözümisteyen kişiler öncelikle ağız ve diş sağlıklarına çok özen göstermeleri gerekir. Önce ağız kokusunu meydana getiren nedenleri ortadan kaldırmak bu hastalıkla baş edebilmenin ilk yoludur. Diş çürüğü, boğazda oluşan iltihaplanmalar, şeker hastalığı, hazımsızlık, akciğer rahatsızlıkları, kabız veya ishal gibi hastalıklar ağzınızın kötü kokmasının nedenleri arasında sayılmaktadır. Bu saydığımız hastalıklar tedavi edilip ortadan kalktığında ağzınızdaki kötü kokulardan kurtulmuş olursunuz.

Ağız Kokusuna Ne İyi Gelir?

 Günümüzde yapılan bilimsel araştırmalar ağız kokusundan kurtulmak için birçok tedavi yöntemi geliştirmiştir. Bu tedavilerden son yıllarda sıklıkla kullanılanı ise bitkisel tedavilerdir. Ünlü Dr. Ahmet Maranki’nin önerdiği bitkisel kürler sayesindeağız kokusuna sondedirtecek niteliktedir. Bu kürleri deneyen kişiler aldıkları sonuçlardan oldukça memnundurlar. Ancakağız kokusuna bitkisel çözümarayan kişilerin dikkat etmeleri gereken bazı noktalar vardır. Bunlar; öncelikle alternatif tedavi olarak belirledikleri bitkilerin doğru ölçülerle hazırlamaları ve önerilen oranlarda tüketmeleridir.

Ağız Kokusuna Ne İyi Gelir?

Ağız Kokusuna  Kesin Çözüm Nedir?

Ağız kokusundan kurtulmak için piyasada sayısız ürün bulabilirsiniz. Ancak en güvenilir ve en etkili bitkisel çözümler Ahmet Maranki’nin tavsiye ettiği bitkisel tedavi yöntemleridir.

Ağız kokusu nasıl giderilir Ahmet Marankidiye soran kişilere şu önerileri verebiliriz.

Ağız Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

  • En basit çözüm yollarından biri karanfil kullanmaktır. Birkaç tane karanfili ağzınıza atıp çiğnediğinizde ağzınızdaki koku gidecektir.
  • Defneyaprağı ve pırasa yaprağını ezip dişlerinizi ovduğunuzda yine ağız kokusundan kurtulmuş olursunuz.
  • Şifa kaynağı balın içine bir miktar sirke koyun ve ağzınızda biraz tuttuktan sonra yutun. Bu yöntem de ağzınızdaki kötü kokuları giderir.
  • Ardı tohumunu ister çiğneyerek, isterseniz de yutarak kullandığınızda ağız kokusundan kurtulduğunuzu görürsünüz.

Ağız kokusuna bitkisel çözümolarak bazı bitkilerin çayı yapılarak tüketilir ve çok iyi sonuçlar alınmaktadır.Ağız kokusu nasıl giderilir Ahmet MarankiHocam diye soran kişilere ünlü uzman bu çayları tavsiye etmektedir.  Ağız kokusuna kesin çözüm olacak bu çaylar şu şekilde yapılmaktadır.

Ağız Kokusuna Kesin Çözüm Nedir? 1

  • Yarım litre suyun içine 2-3 kaşık dereotu tohumu veya yaprağı koyup kaynatılır ve bu çaydan düzenli olarak içilir.
  • Yarım litre suyun içine yaklaşık 50-60 gram kişniş ekleyip 5-6 dakika kaynatılır. Hazırlanan çay süzülerek ağızda gargara yapılır veya içilir.
  • Bir diğer çay ise, yine yarım litre suyun içine 2-3 çay kaşığı anason tohumu konur ve yaklaşık 4-5 dakika kaynatılır. Çay biraz soğuyunca ister içebilirsiniz isterseniz de ağzınızda gargara yapabilirsiniz.

Ağız kokusuna bitkisel çözüm olarak Ahmet Maranki’nin tavsiye ettiği diğer bitkiler ise şunlardır;

Ada çayı: Adaçayınınçayını demleyip günde 1-2 kez ağzınızı çalkaladığınızda hem ağız kokusundan kurtulmuş olursunuz hem de ağız yaralarınıza iyi gelir.

Nane: Ağızkokuları için önerilen en etkili bitkilerden biri de nanedir. Aynı şekilde nane çayı hazırlanıp içildiğinde veya gargara yapıldığında etkili sonuçlar alınmaktadır.

Maydanoz:Klorofil bakımından zengin olan maydanozu yemeklerden sonra tükettiğinizde nefesiniz temizlenir ve ağız kokunuz gider.

Ağız Kokusuna Kesin Çözüm Nedir 2019

Ağız Kokusuna Kesin Çözüm Nedir 2019
Ağız Kokusuna Kesin Çözüm Nedir


Ağız Kokusuna Kesin Çözüm Nedir


Ağız Kokusuna Kesin Çözüm Nedir


Ağız Kokusuna Kesin Çözüm Nedir


Ağız Kokusuna Kesin Çözüm Nedir