Ahududanın doğru ekimi - iyi ve istikrarlı bir hasat sözü 52 03.02.2019, 11:21

Ahududanın doğru ekimi - iyi ve istikrarlı bir hasat sözü

Yeşillikler içinde ayrılmaz bir parçası olanÇayırların çoğu, ahududu gibi yeşil bir konuk. Büyük besin değeri, yüksek faydası ve aynı zamanda lezzetli ve kokulu meyveleri sayesinde, bu bahçe kültürü vatandaşlarımız tarafından neredeyse her yerde üretilmektedir.

Ancak ne yazık ki, tüm bahçıvanlar değilAhududu zengin bir hasat verir, çünkü arasında ahududanın doğru ekilmesi ve organik gübreler ile doldurulması ile önemli bir rol oynayan bir takım faktörler vardır. Ekim teknolojisi ve çeşitleri hakkında konuşacağız.

Her şeyden önce, bazılarını bilmelisinbu bitkinin biyolojik özellikleri, ki bu sebeplerden dolayı her bahçıvan, ahududuyu yetiştirmenin bu veya diğer yollarını zaten bağımsız olarak tahmin edebiliyor. topraktan bir dut çalı yüzeyin kök sistemi, bu nedenle tüm besinleri 10-15 cm derinlikte sürer. Bu nedenle, ahududu dikim genellikle bundan sonra humus veya organik orada serilir, yaklaşık 30 cm derinliğe inerek orada çukurlar veya siperler yapılır artıkları. Son yıllarda, birçok bahçıvanlar giderek sonuca geldiğini ahududu, kullanışlı sıcak yataklar dahil hemen hemen tüm bahçe bitkilerinin, ekimi için. bunları yapmak için, açmanın dizisinin tüm uzunluğu çekilmiş, ve daha sonra her bir azot ve karbon bileşimin gereksiz organik artık saklanabilir ve daha sonra, tüm toprak ile örtülür ve ahududu ekim üretti. Bu nedeniyle birkaç yıldır Yemiş çalılar köklerini besler besinleri oluşturacak olan bir sonucu olarak, kompostlama bir süreç olacaktır. Bu nedenle, sıcak bir bahçede ahududuyu dikmek başarılı bir hasatın temel garantisidir, çünkü bütün bitkiler güçlü ve güçlü olacaktır.

Bu faydalı bitkinin en çeşitleritüm yetiştirme mevsimi boyunca sürgünlerini kuvvetle çekerler, bu nedenle bakım için gerilmiş kafesleri kullanmak en iyisidir. Ahududu biyolojik özelliği, meyve dalları geçen yılki sürgünlerde oluşturulurken, şimdi büyüyen bitkiler gelecek yıl meyve tutacak.

Bitkileri yeniden üretmek için bitki yetiştirmek içinilkbahar ve sonbaharda, her mevsimin kendi avantaj ve dezavantajları vardır. sonbaharda Hendek dikim ahududu sağlar olduğu en erken bahar ahududu kök sistemi özsuyu akış ilkbaharda dikim zaman daha erken gerçekleşir olarak, geliştirmek ve güçlendirmek başlar dan. Diğer şeylerin yanı sıra, sonbaharda kaliteli fideler almayı garanti ediyorsunuz, ancak ilkbaharda zayıf ve donmuş bitkiler elde etmek için harika bir şans var. Bununla birlikte, ahududuları sonbaharda ekmek, yeni dikilen çalıların dondurulma tehdidini taşır; zira sıklıkla donları ağırlaşır.

İlkbaharda ahududu ekimi, don tehlikesini ortadan kaldırır,Bununla birlikte, daha önce belirtildiği gibi, sap hareketi çok daha geç ve zayıf fideler edinme riski vardır. Bununla birlikte, yine de, burada, birçok bahçıvan bitkiyi dikerken kullandığı en rasyonel çözümdür. Fideler sonbahardan satın alınır, daha sonra güney taraftan bir eğime gömülür ve bazı organik maddelerle (yapraklar, talaş vb.) Örtülür. Erken ilkbaharda ortaya çıkarılmış ve önceden hazırlanmış açmalar içine nakledilmiştir. Sonunda, bitkinin yer altı ve yer altı bölümlerinin kış dondurma tehdidinden kaçınan sağlıklı ve güçlü fideler elde ederiz.

Sonuç olarak, bir kez daha vurgulanmalıdır.Ahududu dikimi, bitkinin yaşamındaki en önemli aşamadır, bu nedenle başarısızdır, ekim çukurunu organik ve mineral gübreler ile doldurun, çünkü bu şekilde fideleri birkaç yıl boyunca tam bir besin yelpazesi ile sağlayabilirsiniz.Related news

 • Windows Script Host hizmeti çöktü. Bir hata oluştu. En kolay yöntemlerle nasıl giderilir
 • Karaca Blendfit ile Sağlıklı Lezzetler
 • Antikobot (doku): temel tipler, özellikler
 • Neden Twitter a ihtiyacım var ve nasıl kullanılacağı. Twitter sosyal ağı
 • Erdoğan: Görevimiz Fildişi Kulelerinden Ahkam Kesenlere İnat, Aydınlık Yarınlar İçin Mücadeleyi Sürdürmek
 • Minik Yaprak Roba Çalışması

 • Ahududanın doğru ekimi - iyi ve istikrarlı bir hasat sözü 33

  Ahududanın doğru ekimi - iyi ve istikrarlı bir hasat sözü


  Ahududanın doğru ekimi - iyi ve istikrarlı bir hasat sözü 43

  Ahududanın doğru ekimi - iyi ve istikrarlı bir hasat sözü 93

  Ahududanın doğru ekimi - iyi ve istikrarlı bir hasat sözü 48

  Ahududanın doğru ekimi - iyi ve istikrarlı bir hasat sözü 100

  Ahududanın doğru ekimi - iyi ve istikrarlı bir hasat sözü 1

  Ahududanın doğru ekimi - iyi ve istikrarlı bir hasat sözü 27

  Ahududanın doğru ekimi - iyi ve istikrarlı bir hasat sözü 35

  Ahududanın doğru ekimi - iyi ve istikrarlı bir hasat sözü 61

  Ahududanın doğru ekimi - iyi ve istikrarlı bir hasat sözü 51

  Ahududanın doğru ekimi - iyi ve istikrarlı bir hasat sözü 57