Akasya balı: faydalı özellikler ve antipaining 74 20.02.2019, 15:32

Akasya balı: faydalı özellikler ve antipaining

En ünlü tatlı şifa çözümü bal. İnsanoğlu için çok uzun zamandır bilinmektedir. Sadece gıda maddeleri için değil aynı zamanda çeşitli hastalıkların tedavisi için de kullanılır. Bir sürü bal vardır: çiçekli, karabuğday, ıhlamur ve diğerleri.

bal akasya yararlı özellikleri

Akasya balı

Fakat yararlı özellikleri geniş olan akasya balıBilindiği gibi, diğerleri arasında öne çıkmaktadır. Kokulu aroması ve narin tadı diğer çeşitlerle karıştırılamaz. Akasya türünden toplanan balın durumu ve rengi değişir.

Tam şeffaf ve şekerli beyazbal beyaz akasya çiçeklerinden elde edilir. Ve sarı ile - ışık, yeşilimsi bir renkle. Ürünün ince ayrıntıları vardır. Yavaşça bal akasya ile harmanlanır. Bu özellikler düşük sukroz miktarı ve yüksek fruktoz içeriğinden kaynaklanmaktadır.

Tahsilat zamanı

Bal ne zaman toplanıyor? Özellikleri olan beyaz akasya, 12-15 gün boyunca açar. Bununla birlikte, tek hektarlık bir plantasyonda 1000 kg bal üretilebilir. Ve elde edilen doğal ürünün, bu ağacın yaygınlığı nedeniyle hiçbir safsızlığı yoktur. Bileşenlerin biyolojik aktivitesi, akasya çiçeklenmesi sırasında yüksektir, bu nedenle arıların nektar toplaması son derece faydalı bal yaratır.

Şifa özellikleri ve bileşimi

Sen bile yiyebileceğin bir muameleşeker hastaları akasya ballarıdır. Faydalı özellikleri asimilasyon için insüline ihtiyaç duyulmadığı gerçeğiyle belirlenir. Alerjiye neden olmaz, antimikrobiyal etkiye sahiptir ve içinde karoten ve enzimlerin bulunması sindirim üzerinde faydalı bir etkiye sahiptir. Bal, etkilenen mukoza zarını iyileştirir, bu nedenle gastrit ve gastrik ülser için kullanılmalıdır.

akasya özelliklerinden balHipertansiyon aynı zamanda kullanımın bir göstergesidirAkasya balı, çünkü kan damarlarını genişletir ve basıncı geliştirir. Her gün 50 gram bal açarak 1-2 ay boyunca kan kompozisyonunu normalleştirebilir ve hemoglobin seviyesini artırabilirsiniz.

Ürün ayrıca antiseptik özelliklere sahiptir, örneğin damıtılmış sudaki çözeltisi konjonktivit ile yardımcı olur. Cilt hastalıklarının, ağız hastalıklarının tedavisinde kullanılır.

Bu bal, doğal bir antibiyotik denirGenito-üriner organların hastalıklarına yardımcı olan bir antimikrobiyal ve diüretiktir. Ürünün su ile% 30'luk bir solüsyonuna sahip inhalasyonlar, bronşiyal astım, rinit, larenjitte yararlıdır.

Akasya balı, yararlı özelliklerisinir sisteminin iyileşmesine katkıda bulunur, emeklilik yaşı, sinir bozukluğu yaşayan veya zihinsel çalışma yapan insanlar kullanmak tavsiye edilir.

Buradaki yararlı mikrobesin ve vitaminlerharika bir ürün gerçekten çok fazla. Akasya balı bileşimi silikon, lityum, manganez, çinko gibi mikro elementleri içerir. Ve sodyum, magnezyum, potasyum tuzlarının miktarı insan kanındaki ile aynıdır. Akasya inceliği vitamin bakımından zengindir (C, B2, B6, PP, A, E). Elma, sitrik ve laktik asitler de balda bulunur.

Kontrendikasyonlar

bal beyaz akasya özellikleriBaşka hiçbir ürün bu kadar büyük değilBal akasyası gibi kullanmanın yollarının sayısı. Faydalı özellikleri pişirme, ilaç ve kozmetikte kullanılır. Ama kontrendikasyon olduğunu hatırlamalıyız. Bal yüksek kalorili içeriğe sahip olduğundan, sınırlı miktarlarda tüketilmelidir. Biyoaktif maddelerin nüfuzunu kolaylaştırmak için balın suda çözülmesi tavsiye edilir. Fakat dozaj, vücuda zarar vermemek için ayrı ayrı seçilmelidir.Related news

 • Aşk her şeyi affeder mi
 • Kırışık Perde Nasıl Açılır
 • Bir multivitamin seçin: hangisi daha iyi
 • Frambuazlı Trileçe Tatlısı Videosu

 • Akasya balı: faydalı özellikler ve antipaining 67

  Akasya balı: faydalı özellikler ve antipaining


  Akasya balı: faydalı özellikler ve antipaining 68

  Akasya balı: faydalı özellikler ve antipaining 44

  Akasya balı: faydalı özellikler ve antipaining 73

  Akasya balı: faydalı özellikler ve antipaining 56

  Akasya balı: faydalı özellikler ve antipaining 15

  Akasya balı: faydalı özellikler ve antipaining 11