Akne Nasıl Oluşur 2019

Akne Nasıl Oluşur 2019
Akne Nasıl Oluşur


Akne Nasıl Oluşur ?

Akne lerimizin çoğalmasının nedenleridir aslında esasa alınan problem. Bu konuda aknelerin geçmesi için yapılan ve verilen tüm emekler bazen boşa da gidebilir. Çünkü bazı insanların herhangi bir beslenme dikkatinde olması bile bu durumu düzeltmez ve sivilceler sürekli olarak çıkmaya devam eder. Sivilcelerin sebeplerini herkes mikroplardan pisliklerden olduğunu söyler. Aslında doğrudur fakat çoğu kişide sivilceler bu yüzden çıkmaz. Yağlı ciltlerde özellikle daha çok çıktığını söyleyenlerde birazda olsa doğruyu söylemektedir. Fakat bu durum her zaman için veya tamamen öyle değildir.

Sivilceleriniz sırtınızda omuzlarınızda bacağınızda hatta vücudunuzun tüm bölgelerinde çıkabilir. Bu sebeptendir ki dikkat etmek gereklidir. En çok çıktığı ve görüldüğü yerler yüz çevresi, sırt çevresi ve göğüstür. Bu üç noktada fazlasıyla çıkabilen sivilceler sebep olarak, tıp dilinde; Sebum kıl folikülünde akneler oluşur ve estetik açısından güzel durmayan bir görünüm ortaya çıkar. Foliküllerin tıkanması sonucu mikrop birikmeleri başlar ve tıkanıklığa bağlı olarak iltihaba yol açan enzimler kimyasallar üretirler. Tıkanmış herhangi bir folikül belirttiğimiz durumları gerçekleştirir. Bütün bunların sonucunda bakteriler cildinize dökülür.

İşin Doktor Boyutu

20 Yaşından sonra yani erişkinlik çağına geldiğiniz zaman vücudunuzda yeni bir ben çıkarsa direk doktora görünmeniz sizlerin sağlığı açısından iyi oalcaktır doktorunuza devam edebilirsiniz. Aşağıda bu tehlikelerin belirtileri vardır. Buyurun beraber bakalım;

  • Cildinizde herhangi bir ağrı çekiyorsanız.
  • Kaşınmalar veya yanmalar varsa,
  • Sızıntılar ve kanamalar varsa,
  • İltihaplı ise
  • Pullar ve kabuklar oluşuyorsa
  • Cildiniz birden kızarmalar yaşıyorsa yani ani değişimler geçiriyorsa dikkat etmeniz gerekecektir.

Tedavi

Doktorlar tarafından cilt düzensizlikleri ve hastalıklar üzerinden büyük oranda bir sağlık operasyonları vardır. Özellikle bu tür problem yaşayanları dermatolog iyileştirmeye ve sorunları gidermeye çalışırlar. Ayrıca bu tür akne problemlerine günümüzde çeşitli bitkilerle beraber olmak üzere çeşitli ilaçlarla destek çıkılmıştır. Fakat bu ilaçların oldukça fazla yan etkisi olabiliyor. Bu sıkıntıları sıfıra indirebilmek adına  gerekecek her türlü testi kendi sağlığınız için yaptırmanız gerekecektir. Dermatologlar bu konuda tedavi için bolca ilaç önerisinde bulunmaktadır. Bu ilaçlar iltihabı azaltır. Vücuttan atılımını kolaylaştırır.

Akne türleri üç kola ayrılarak bir sürü çeşide açılır bunun sebebi farklı mikropların farklı yapıda çıkmasıdır. İncelenen tüm akne türelerinde açığa kavuşturuyor. Buna göre de aknelere çözüm yolları araştırılıyor. Her şeyin araştırılma sebebi gerekli olacak iyileştirmenin yapılabilmesi içindir.

  • Komedonal Akne
  • İnfilamatuar Akne
  • Nodulokistik Akne

Çeşit çeşit insanımızın yaşadığı dünyamızda akne çeşitleri: Aknelerin hepsinin belirli bir nedeni vardır. Aknelerin çoğalan mikroplara göre daha fazla çeşitliliğe varacağı da söylenmiştir.


Akne Nasıl Oluşur 2019

Akne Nasıl Oluşur 2019
Akne Nasıl Oluşur


Akne Nasıl Oluşur


Akne Nasıl Oluşur


Akne Nasıl Oluşur


Akne Nasıl Oluşur


Akne Nasıl Oluşur