Alçı levhadan kendiniz bir tavan nasıl yapılır: ustaların talimatları 2019

Alçı levhadan kendiniz bir tavan nasıl yapılır: ustaların talimatları 2019
21.08.2019

Alçı levhadan kendiniz bir tavan nasıl yapılır: ustaların talimatları 75

Alçı levhadan kendiniz bir tavan nasıl yapılır: ustaların talimatları

Bugünün üretim ve üretim teknolojileribina ve terbiye materyallerinin işlenmesi, her insanın uzmanlarının yardımı olmaksızın daire içinde herhangi bir tamir çalışması yapmasına ve bunun sonucunda fazladan finansal masrafa gerek kalmadan bir şans verir. Bunun ya da kurulum etkinliğinin teorisi hakkında fikir eksikliği yüzünden pratik akıl almaz bir şey haline gelir. Aslında, her şey doğru değildir ve aşağıdaki kılavuzu, kendi elinizle bir alçıpan tavan nasıl hazırlandığını kanıtlıyor.

Hazırlanması

Kurulum çalışmalarına başlamadan önce,Onarım sırasında ihtiyacınız olabilecek tüm malzemeleri ve araçları hazırlamak gereklidir. Kesme delici, tornavida, metal makas, inşaat bıçağı, bir seviye (tercihen bir lazer), fırça, rulo, özel planya ve spatula içeren bir sete kesinlikle ihtiyacınız var. Ayrıca alçı levha, bina profilleri (metalden, kılavuz direkler 28/27 ve tavan PP 60/27), doğrudan süspansiyon, profillerin tek kademeli konnektör PP 60/27, kendinden kılavuz çekme vidaları gibi malzemeleri satın almak gerekir; , putty, band-serpyanka, zımpara veya bunun yerine sentetik bir örgü kullanmak mümkündür.

Yukarıdakilerin hepsini hazırladıktan sonra, alçı levhadan nasıl tavan yapabileceğinize bir adım daha yaklaşmış olursunuz, ancak bu, çalışmaya hazır olduğunuz anlamına gelmez.

işaretleme

Bu çalışma aşamasında büyük bir paya ihtiyaç vardırsorumluluk ve bakım. Odadaki en düşük köşeyi bulmaya başlamalıyız, bu nedenle tavandan zemine kadar tüm köşeleri ölçün. Böyle bir köşe bulduktan sonra, tavanın gelecekteki şeklini belirleyin - yüksekliği tavan arası alanınız için gerekli olan yukarıdan aşağıya indirin. Boyut, borulara ve kanallara, ayrıca dairedeki iletişimin çeşitli unsurlarını gizleme arzusuna bağlıdır, ancak bu alan en az 5 cm olmalıdır. Lazer seviyesini kullanarak, gelecekteki alçıpan yapının nerede olacağını görün.

Ayrıca tavanın hedefi ile işaretleme yapmaktayız.askıya alma işleri. Oda boyunca 120 x 300 cm boyutlarında bir alçı levha yatıyordu ve daha sonra aynı şekilde PP profillerini kuruyordu. Profiller arasındaki mesafe tabletin genişliğini belirler (örneğin, bunları 60 cm aralıklarla ayarlayabilirsiniz). Sonraki tavan ölçümleri ölçülür - ortaya çıkan hatlarda süspansiyon yükleyeceksiniz.

Çerçeve yapımı

Konturun çevresine, duvarlara, yardımıylaKendiliğinden dokunmalı profiller eklenmiştir. Bağlantı elemanları arasındaki mesafeyi yaklaşık 40-50 cm'ye eşit olarak izleyin: Askıların dönüşü şu şekildedir: işaretlemede tavana aynı vidalarla takviye edilmelidir. Aynı bağlantı elemanları arasındaki mesafe 40 ila 50 cm arasındadır. Bu daha uygun kurulum kılavuzuna kolaylaştıracaktır gibi onlar binanın uzunluğu 5 mm'den daha kısa hale getirmek için kesilmiş olmalıdır gerçeğine dayalı Çakma tavan profilleri. PP, PN'ye sokulur, bağlantı elemanları kendinden kılavuzlu vidalar kullanılarak yapılır.

Not: Yatay olmasına rağmen PP geriledi. Bu sorunun en basit çözümü, uzunlamasına PN'ler arasında 5-6 ipliğin gerginliğidir. Bu iplikler profilleri hizalamak ve süspansiyonlara eklemek zorundadır. Profillerin yatay olarak uzandığından emin olmak için seviye kullanın. Çıkıntı yapan kısımlar tavana kesilir veya bükülür.

Çerçevenin yüklenmesini tamamlamak için verinkatılık. Bunu yapmak için, 60 cm'lik PP parçalardan kesip, 50-60 cm boyunca odaya yatırın ve tek seviyeli konektörlerle tavan profillerine tutturun. Bu gibi kurallara uyulmalı ve sandığı açtığınızda alçı levhadan.

Yaprakların montajı ve sabitlenmesi

Bu aşamada başarılı çalışmalar için(Yalnız hatta tabakanın kaldırılması ile baş edemez) üçüncü şahıslar onarmak için çekmek. Alın ve alçı levha sacını çerçeveye koyun. kendi sabitleme kullanımı markası «TB» vida veya «TN» için, (1.5 cm2 için eşit olmalıdır) bir raptediciye tabakanın kenarından mesafeyi kontrol ve - vida (10 x 15 cm) arası. Tespit hortumu tabaka içine 0,5 mm kadar sokulmalıdır.

Sayfalar sığmıyorsa,sığacak şekilde sığdırmak. Bunu yapmak için, gerekli boyutlarla birlikte levhaya bir işaret uygulayın, tabakayı ortaya çıkan çizgiler boyunca kesin, sayfanın altına herhangi bir profil yerleştirin ve yuvanın yerine parçalayın. Sonra sadece alt katmanı kesip uçağın kenarını işleyeceksiniz.

Dikişlerin sızdırmazlığı

1 m2 üzerinde macunu eşit olarak hesaplayınuygulayın ve kuruyuncaya kadar bant-serpiyi dikiş yerlerine koyun. Bir süre sonra bu yerleri tekrar durulayın, her şey tamamen kuruyuncaya kadar bekleyin ve tavanınızın astarlanmasına geçebilirsiniz. Tavanı tamamlamanız gerekiyorsa, basitçe hizalayın.

Üzerinde nasıl tavan oluşturulacağı konusunda bir talimat varAlçı karton kendi elinizle bitti. Gördüğünüz gibi, bu süreçte süper hiçbir şey karmaşık değildir, her şey öğrenilebilir ve her şeyin üstesinden gelinebilir, çünkü modern onarımda esas olan teoriyi bilmektir.

Alçı levhadan kendiniz bir tavan nasıl yapılır: ustaların talimatları 2019

Alçı levhadan kendiniz bir tavan nasıl yapılır: ustaların talimatları 2019

Related news

 • Burun yıkamak için bir çözüm nasıl hazırlanır
 • Abaktal: benzerlikler ve bunlar hakkında yorumlar
 • Alkali diyet gerçekten işe yarıyor mu
 • Havuz Başı Gece Elbisesi Modelleri 2019
 • Sanal ve artırılmış gerçeklik evlere bu uygulamayla girecek

 • Alçı levhadan kendiniz bir tavan nasıl yapılır: ustaların talimatları 30

  Alçı levhadan kendiniz bir tavan nasıl yapılır: ustaların talimatları


  Alçı levhadan kendiniz bir tavan nasıl yapılır: ustaların talimatları 52

  Alçı levhadan kendiniz bir tavan nasıl yapılır: ustaların talimatları 27

  Alçı levhadan kendiniz bir tavan nasıl yapılır: ustaların talimatları 65

  Alçı levhadan kendiniz bir tavan nasıl yapılır: ustaların talimatları 8

  Alçı levhadan kendiniz bir tavan nasıl yapılır: ustaların talimatları 61

  Alçı levhadan kendiniz bir tavan nasıl yapılır: ustaların talimatları 87

  Alçı levhadan kendiniz bir tavan nasıl yapılır: ustaların talimatları 59

  Alçı levhadan kendiniz bir tavan nasıl yapılır: ustaların talimatları 8

  Alçı levhadan kendiniz bir tavan nasıl yapılır: ustaların talimatları 1

  Alçı levhadan kendiniz bir tavan nasıl yapılır: ustaların talimatları 69

  Alçı levhadan kendiniz bir tavan nasıl yapılır: ustaların talimatları 32

  Alçı levhadan kendiniz bir tavan nasıl yapılır: ustaların talimatları 50

  Alçı levhadan kendiniz bir tavan nasıl yapılır: ustaların talimatları 95

  Alçı levhadan kendiniz bir tavan nasıl yapılır: ustaların talimatları 93

  Alçı levhadan kendiniz bir tavan nasıl yapılır: ustaların talimatları 59