Alan nasıl hesaplanır 2019

Alan nasıl hesaplanır 2019 Alan nasıl hesaplanır

Alan nasıl hesaplanır

Bir daireyi alırken, satarken veya tamir ederken,Bir yazlık yazlık ya da bir garaj, soruyu alanın nasıl hesaplanacağıyla ilgili olarak ortaya çıkıyor. Buna yanıt olarak, gayrimenkul maliyetini veya onarım işinin miktarını belirleyebilirsiniz. Bölgeyi hesaplamak göründüğü kadar zor değildir.

Alan nasıl hesaplanır

Ve dairenin genel olarak nasıl hesaplanacağıKonuşamazsın çünkü tek bir seçenek var. Ve genel olarak kabul edilir. Odanın uzunluğunu ve genişliğini ölçmek ve sonra bunları çarpmak gerekir. Bir dairenin tüm binalarının alanları toplamı evinizin alanıdır. Sonuç metrekare olacak.

Bir odanın alanını nasıl hesaplarHer durumda farklı olabilirhesapların çeşitleri. Odaların şekline göre değişir ve her zaman dikdörtgen değildir. Evin projesi farklı projeksiyonlar, yuvarlamalar veya yerleşik yapılar sağlayabilir.

Varsa, bir odanın alanını nasıl hesaplarsınız?Yapısal "kusurlar" nedir? Karmaşık konfigürasyonlara sahip odaların bulunduğu alanın sayısal değerinin tanımlanmasıyla, bir miktar tinker yapılması gerekmektedir. Bu alanları ölçmek ve saymak için, ilgili matematik formülleri uygulanır.

Nasıl hesaplayacağınızı umuyoruzkonutunuzun alanı. Onarım tahminlerini hazırlarken, çoğu zaman bir çatı ile uğraşmak zorundadır. Bu durumda, binanın üst yapısı olarak konuşacağız.

Çatıyı inşa ederken veya tamir ederken, bilmek önemlidir,çatı alanını nasıl hesaplar. Bu sorunun cevabı hem basit hem de zor. Peki, eğer çatı dikdörtgense. Daha sonra, odanın alanını hesaplama örneğini takip ederek, tavan alanını da belirleyebilir, genişliğinin değerini uzunluk ile çarpabilirsiniz.

Çatı alanı nasıl hesaplanırNe çatı farklı kıvrımlar, her türlü molalar ve hatta çok seviyeli bir tane varsa?

Bu durumda, sadece bir öneri olabilir- parçalarla hesaplayın. Başka bir deyişle, belirli geometrik şekillere sahip olan çatının münferit parçalarının alanını ölçmek gerekecektir. Karşılık gelen formülleri hatırlamak, bireysel çatı elemanlarının alanlarını belirlemek kolaydır.

Son aşamada, çatının hesaplanan "parçaları" nın alanları eklenir. Sonuç istenen alan.

Ama hepsi bu değil. Hesaplamayı tamamladıktan sonra, farklı çatı eğimleri için ilgili katsayıların kullanıldığını unutmayın.

Hesaplamalardan sonra, ilk hesaplamaların hatalarını karşılamak için toplam çatı alanına bir başka yüzde on daha eklemenin gerekli olduğunu bilmek de yararlıdır.

Çatı alanının nasıl hesaplanacağını öğrendik. Bölge belirlendi. Ve şimdi en önemli şey. Çatının üretimi için malzeme, üst üste geleceği için küçük bir payla alınmalıdır. Kaçınılması mümkün olmayan çeşitli budama hakkında unutma. Hala yüzde sekiz.

Yukarıda okuduğun gibi görebildiğin gibi,onarılacak veya yapım aşamasında olan konutların, apartmanların veya çatıların bulunduğu alanların belirlenmesi için gerekli hesaplamalar bağımsız olarak kolaylıkla yapılabilir. Ana şey bir şeyi unutmamak - tüm alınan göstergeleri titizlikle kontrol etmek.

Alan nasıl hesaplanır 2019

Alan nasıl hesaplanır 2019

Related news

 • Apandisitin hangi tarafının bulunduğu ve nasıl tanıyacağı
 • Bir çorabı örme iğnelerle nasıl bağlayacağım. İki ve beş örme iğnelerindeki çorapları ördük
 • Mavi Jeans Kot Pantolon Modelleri 2019-2019
 • Zevk suyu ( Mezi) namaz kılmaya engel mi Abdest gerektirir mi
 • MAC 2019 Soft Yaz Makyaj Koleksiyonu

 • Alan nasıl hesaplanır

  Alan nasıl hesaplanır


  Alan nasıl hesaplanır

  Alan nasıl hesaplanır

  Alan nasıl hesaplanır

  Alan nasıl hesaplanır

  Alan nasıl hesaplanır

  Alan nasıl hesaplanır

  Alan nasıl hesaplanır

  Alan nasıl hesaplanır

  Alan nasıl hesaplanır

  Alan nasıl hesaplanır

  Alan nasıl hesaplanır