Alexander Benois: kısa bir biyografi ve yaratıcılık 2019

Alexander Benois: kısa bir biyografi ve yaratıcılık 2019

Alexander Benois: kısa bir biyografi ve yaratıcılık 90 14.02.2019, 15:58

Alexander Benois: kısa bir biyografi ve yaratıcılık

Ünlü Rus sanatçı Alexander NikolaevichBenois (1870-1960), yanında sekiz çocuğun bulunduğu ünlü bir aileden doğdu. Anne Camilla Albertovo Benoit (Kavos), eğitim öğretim üyesiydi. Babam ünlü bir mimar.

alexander benua biyografi kısa

Alexander Benois, biyografi (kısa): çocukluk ve gençlik

Gelecekteki sanatçının çocukluğu St. Petersburg'da yapıldı. Aynı yerde çeşitli zamanlarda Benoit cinsinin 25 temsilcisinden mezun olan Karl May'ın özel spor salonuna kaydoldu. Klasik eğitimi bitirdikten sonra Alexander, St. Petersburg Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde eğitimine devam etti ve aynı zamanda Güzel Sanatlar Akademisi'nde derslere devam etti. Buna ek olarak, öğrenci yıllarında genç Benois, mutter'in "Avrupa Sanatının Tarihi" adlı kitabını Rus sanatı üzerine bir bölüm ile tamamlayan bir yazar ve sanat eleştirmeni olarak gösterdi. 1896'dan 1898'e kadar olan dönemde Alexander Benois Fransa'da yaşıyor ve çalışıyordu. Orada Versailles Serisi yazmışlardı.

"Sanat Dünyası"

1898'de S.P ile birlikte. Diaghilev Alexander Benois, aynı adı taşıyan "Sanat Dünyası" adlı dernek kurdu. Lancere, Diaghilev ve Bakst gibi ünlü sanatçıları da içeriyordu. Esas üyeleri parçası Roerich Vrubel, Serov, Bilibin, Vasnetsov, Korovin ve Dobuzhinsky aldığı bir sergi düzenledi. Bununla birlikte, tüm tanınmış sanatçılar "Sanat Dünyası" nı olumlu şekilde ele almadılar. Özellikle, Repin şirketin çok düşkün değildir ve bu sergilerde yer aldı rağmen Benoit, Hermitage yarı eğitimli, bibliyograf ve küratör aradı.

"Rus Mevsimleri"

1905 yılında Alexander Benois Fransa'ya gitti. Girişiminde Diaghilev başkanlığındaki "Rus Mevsimleri" bale topluluğu da dahil olmak üzere orada bulundu. Benois sanatsal yönetmeniydi ve 1911'de Stravinsky'nin "Petrushka" operası için dünyaca ünlü sahneyi yarattı. Ve kimisi, sanatçının sadece oyunu yaptığı değil aynı zamanda operaya yazı yazmasına yardım ettiğini de biliyor.

alexander benua biyografi ve yaratıcılık

Rusya'ya dön

1910'da, sanatçı "Hermitage. " Bu yayın, bir sanat eleştirmeni olarak yaptığı çalışmanın zirvesi idi. Birkaç yıl sonra, Alexander Benois Sudak şehrinde Kırım'da kendi parasıyla bir arsa topu aldı; orada dinlenmiş ve çalıştığı bir dacha inşa etti. Orada yapılan tablolar ve eskizler birçok Rus müzesinde saklanmaktadır. Sovyet döneminde, Fransa'ya gidişinden sonra Benoit'in geri gelmeyeceği açık bir hale geldiğinde sanatçının Kırım evinde tutulan arşiv Rus Müzesi'ne taşındı ve kişisel eşyalar ve mobilyalar açık artırmaya alındı.

Sovyet Rusya'da Yaşam

Gorky'nin tavsiyesi üzerine Devrimden sonraAşağıda sunulan bir fotoğraf hangi Alexander Benois, Hermitage sorumlu Kültür Eserlerini Koruma, Komitesi çalıştı ve birçok tiyatro performansları tescili yapan: Mariinsky, Alexandrinsky ve Bolşoy Dram.

Ancak, ülkede neler olduğu çok sinir bozucu oldusanatçı. 09/03/1921 tarihinde raporda Lunacharskii itibaren gizli №2244 isteğine yanıt olarak o değişikliği desteklediğini ima, ancak daha sonra hayatın sorunlarından hayal kırıklığına uğradım, ve devrim başında müze çalışmalarını kontrol eden komünistlere memnuniyetsizliğini bildirdi. Dahası, Halk Komiseri, Benoit'in yeni hükümetin bir arkadaşı olmadığını, ancak Hermitage'nin yöneticisi olarak, ülkeye ve sanata muazzam hizmetler verdiğini yazdı. Lunacharsky'nin özgeçmişi şu şekilde ortaya çıktı: profesyonel nitelikler için sanatçı değerli ve korunmalı.

Alexander Binoy fotoğraf

kalkış

Yeni hükümete yönelik muğlak tutum, Benoit'in daha ileri yaşamını ve işini önceden belirlemiştir. “Figaro'nun Düğünü”, Leningrad'ın ülkeden ayrılmadan önce sanatçı tarafından belirlenen BDT'sindeki son performans.

1926 yılında Lunacharsky'nin tavsiyesi üzerineSon yıllarda biyografisi trajik olaylarla dolu olan Alexander Benois, Fransa'daki Grand Opera'da çalışmak üzere bir iş gezisine gitti. Onu Paris'e yollayan Halk Komiseri, ruhunda neler olup bittiğini tam olarak anladı. Benois işten sonra Rusya'ya dönecekti, ama Lunacharsky'nin kendisi Haziran 1927'nin sonunda Paris'e geldi. Sanatçının mektubundan F.F'ye. Northau, onun anavatanına dönmemesi için ikna eden Halk Komiseri olduğunu izler. Dostça bir sohbette, yaptığı iş için para ve koşul olmadığını ve durum değişene kadar Fransa'da beklemesini tavsiye etti.

Yani Benoit artık Rusya'ya geri dönmedi.

alexander benua biyografisi

Hayatın son yılları

Alexander Benois'in biyografisi yazmaya devam ettişimdiye kadar anavatandan uzakta, ama Paris'te bu kez onun arkadaşlarının ve benzer düşünen insanların çoğunluğu vardı. Sanatçı çalışmaya devam etti, birçok tiyatroda sahne dekoru, kitap ve resimler yazdı. Daha sonra oğulları Nikolai ve kızı Elena ile birlikte çalıştılar. Alexander Benois, 1960 yılında Paris'te 90. doğum gününden biraz önce öldü. Çok sayıda eser, yayın ve anı bıraktı. Yaşamı boyunca, biyografisi ve eseri Rusya ile ayrılmaz bir şekilde bağlantılı olan Alexander Benois, ateşli bir vatansever olarak kaldı ve kültürünü tüm dünyaya yaymaya çalıştı.

Kişisel hayat

Alexander Benois evlendi. Evlilikte çocuklar doğdu: kızı Elena ve oğlu Nikolay. Her iki sanatçı. 1924'te N. Benois, Ulusal Opera'nın davetiyle Fransa'ya gitti. Daha sonra, uzun yıllar (1937'den 1970'e kadar) Milan'ın La Scala'daki yapım bölümünün müdürü olduğu İtalya'ya taşındı. Babasıyla yaptığı pek çok prodüksiyon tasarımıyla uğraştı, dünyanın birçok tanınmış tiyatrosunda çalıştı, üç sezon Moskova'daki Bolşoy Tiyatrosu'nda sahne aldı. Kızı Elena 1926'da babasıyla birlikte Sovyet Rusya'yı Paris'e bıraktı. Ünlü bir ressamdı ve iki fotoğrafı Fransız hükümeti tarafından satın alındı. Eserleri arasında B.F.'nin bir portresi var. Shalyapin ve Z.E. Serebryakova.

Alexander Binoy

Tiyatro sanatına büyük katkı sağlayan ünlü sanatçının anısına, adını taşıyan uluslararası bir bale ödülü kuruldu. Peterhof'ta kişisel olarak kendisine adanmış bir sergi var.

Alexander Benois: kısa bir biyografi ve yaratıcılık 2019

Alexander Benois: kısa bir biyografi ve yaratıcılık 2019

Related news

 • Vişneli Brownie Tarifi
 • Bisküvili Şarlot Pasta
 • Arbat Çocukları dizisi: aktörler ve roller, kısa bir hikaye
 • Rüyada Sevdiğini Görmek Öpmek Kıskanmak Ne demektir
 • Metabolizmayı Hızlandırmak İçin 10 Adım

 • Alexander Benois: kısa bir biyografi ve yaratıcılık 9

  Alexander Benois: kısa bir biyografi ve yaratıcılık


  Alexander Benois: kısa bir biyografi ve yaratıcılık 36

  Alexander Benois: kısa bir biyografi ve yaratıcılık 82

  Alexander Benois: kısa bir biyografi ve yaratıcılık 49

  Alexander Benois: kısa bir biyografi ve yaratıcılık 18

  Alexander Benois: kısa bir biyografi ve yaratıcılık 3

  Alexander Benois: kısa bir biyografi ve yaratıcılık 67

  Alexander Benois: kısa bir biyografi ve yaratıcılık 18

  Alexander Benois: kısa bir biyografi ve yaratıcılık 72

  Alexander Benois: kısa bir biyografi ve yaratıcılık 61

  Alexander Benois: kısa bir biyografi ve yaratıcılık 83

  Alexander Benois: kısa bir biyografi ve yaratıcılık 2

  Alexander Benois: kısa bir biyografi ve yaratıcılık 77

  Alexander Benois: kısa bir biyografi ve yaratıcılık 41

  Alexander Benois: kısa bir biyografi ve yaratıcılık 73