Altın balık 2019

Altın balık 2019 Altın balık

Altın balık

Goldfish - en ünlü ve popülerAkvaryum sakinleri tür. Onlar, çekicilikleri nedeniyle, su hayvanları sevenler arasında yaygın hale gelmiştir. Bir akvaryum balığı parçası bile internetin genişliğini fethetti.

Bu balıklar Çin crucianından geldi.Japonya, Kore ve Çin'de yaşayan ve tuhaf bir altın rengi vardır. Bu cinsle ilgilenen yetiştiriciler, dekoratif çömlek sazan çeşitlerini aktif olarak geliştirmeye başladılar. Yeni ırklar önce zengin insan ve ev havuzlarının bahçe rezervlerine dikildi. Ve sıradan vatandaşlar arasında küçük bir Japon balığı yayılıyor, seyahat eden tüccarlar sayesinde. Genellikle insanlar onları ahşap vat veya cam vazoda tutuyordu.

Uzun yaşamı ve sağlığı korumak için balıklarUygun bakım gereklidir. Akvaryum oldukça büyük boyutlarda seçilmelidir. Su, oksijenle zenginleştirilmelidir, bunun için özel bir kompresör kullanabilirsiniz. Akvaryumun dibinde bir çakıl tabakası döşenmesi tavsiye edilir. Amonyak emen, seviyesini azaltan yararlı bakteriler tarafından iskan edilir. Japon balığı dikkat çekici 21 derece bir sıcaklık tahammül, bu su ısıtıcıları monte ederken dikkate alınmalıdır. Evlerinde balık yemeden önce, önce salyangoz ve kedi balıklarının suyunda birkaç gün koşan bir filtre, bir kompresör ve bir termometre yüklemeniz gerekir. Bu balığın aşırı beslenmemesi gerektiğini unutmayın.

Goldfish 59 santimetre ulaşabiliruzunluk ve dört kilogramdan daha ağır. Akvaryum koşullarında, 20 yıl yaşayabilecekleri düşünülse de, yaşam süreleri genellikle sekiz yılı aşmamaktadır.

Bu cins balıklar, büyük miktarda çöp salgılar.Bu nedenle, miktardaki akvaryumu temizlemezseniz, o zaman erken ölürler. Yemden yeşil yapraklı sebzeleri, kırmızı solucanları veya karidesleri seçmek tercih edilir, ancak buna rağmen bu cins omnivordur. Kısırlık ve şişmanlıktan kaçınmak için balığın günde en fazla bir kez beslenmesi tavsiye edilir.

Japon balığı oldukça çabuk alışıradamı. Evde 2-3 hafta kaldıktan sonra, insanları bir tehlike olarak algılamaya son verdikten sonra elden beslenmeye başlayabilirler. Aynı akvaryumda olmak, akvaryum balığı bazen agresif bir şekilde birbirlerine karşı hareket edebilir, ama bir süre sonra, benzer davranışsal tepkilere alışır, alışır, hatta alışırlar.

Ataları gibi - sazan balığı, sık sık balıkÖrneğin, bir akvaryumda scamper, bitkileri kazmak, akrabalarının davranışlarını düşmanları korkutmak, kurban etmek vb. Bununla birlikte, bu tür akvaryum sakinlerinin diğer tüm ırklarının aksine, en huzurlu ve zararsız olarak kabul edilir.

Japon balığı teleskopları (ya da başka bir şekilde, suejderha) bir oval kısa gövdeye, uzun yüzgeçlere ve çatallı bir kuyruğa sahiptir. Adı, önde gelen büyük gözlerin tuhaf formu için türüne verildi. Konik şekilli, silindirik ve küresel göz şeklinde teleskoplar vardır. Onları boyamak da farklıdır, parlak kırmızı, pamuk, portakalı metalik ve siyah balıklarla görebilirsiniz. Pamuk ve siyah teleskoplar sadece akvaryum temsilcileridir, düşük sıcaklıklara tahammül etmezler ve sıklıkla hastalanırlar. En yaygın olanı, parlak kırmızı göz rengi ile ayırt edilen bu balık türünün kadifemsi siyah çeşitliliğidir.

Teleskoplar diğerleriyle iyi geçiniyorakvaryumun sakin sakinleri. Fakat rahat hissetmeleri için altı sürünün içinde balık yetiştirmek gerekir. Çoğu zaman teleskoplar zeminde kazılarak dipte geçirilir. Bu nedenle, balıkların bulunacağı akvaryum, Elodea, Arrowhead ve Yay gibi güçlü bir kök sistemine sahip bitkilerle sağlanmalıdır.

Altın balık 2019

Altın balık 2019

Related news

 • Göz Kaleminin Göz Sağlığına Zararları Nelerdir Doktorlar Cevaplıyor
 • Herry-2013-sonbahar-kış-modelleri
 • Fit tea detox zayıflama çayı faydaları, nasıl kullanılır
 • Burun Ucu Estetiği (Tip plasti)
 • Nicholasın Reformları 1

 • Altın balık

  Altın balık


  Altın balık

  Altın balık

  Altın balık

  Altın balık

  Altın balık

  Altın balık

  Altın balık

  Altın balık

  Altın balık

  Altın balık

  Altın balık