Altai (dağlar): ana dorukların ve sırtların yüksekliği 2019

Altai (dağlar): ana dorukların ve sırtların yüksekliği 2019
23.08.2019

Altai (dağlar): ana dorukların ve sırtların yüksekliği 42

Altai (dağlar): ana dorukların ve sırtların yüksekliği

Sibirya Alpleri, Rus Tibet - sözdeBu muhteşem bir yer. Fotoğrafları hayal gücüyle şaşırtan Altay dağları, UNESCO listesine boşa boşuna dahil değildir. Ve sadece turistler bu bölgenin bozulmamış güzelliklerine hayran değil, yerli halk için de benzersiz ve eşsiz.Altai dağlarının yüksekliği

Altai (dağlar): yükseklik ve ana sırtlar

Altai dağları karmaşık bir sistemdirsırtlar, birkaç eyaletin topraklarında bulunmaktadır. Onların Rus kısmı Altai Bölgesi ve Altai Cumhuriyeti'nde yoğunlaşmıştır. Bu sert güzellikleri ve kar yağışı ile çeken Sibirya'nın en yüksek kısmı. Gezginler, bilim adamları, turistler, dağcılar, sanatçılar, fotoğrafçılar ve hacılar her yıl buraya gelirler.

Altai - dağlar, yüksekliği farklı. En yüksek Katunsky Menzili: zirveleri, deniz seviyesinden ortalama 3200-3500 metre yüksektedir. Dışarıdan Alpler'e benziyor: keskin tepeler, dik yamaçlar, güçlü buzullar ve sonsuz kar. Bu nedenle sistemin bu kısmı en sık ziyaret edilmektedir. Buna ek olarak, Belukha dağların en yüksek noktası (4506 m) ve birçok pitoresk göl bulunur.Altay Dağlarının yüksekliği

Belukha ve Altai (dağlar): yükseklik ve efsaneler

Bu tepe sadece inanılmaz değildoğanın bir anıtı, aynı zamanda bölgenin gerçek bir türbe. Avrasya'nın coğrafi merkezi olan Hint, Pasifik ve Atlantik okyanuslarından eşit uzaklıkta çıkarılması ilginçtir. Burası, Katun Irmağının doğduğu buzullarla çevrilidir. Yüzyıllardır yerel halk, dağı kötülük ruhlarının sığınağı olarak görüyor ve barışa koşan herkesi cezalandırıyor. Budistler, orada bir yerde, en üstte muhteşem Shambhala olduğuna inanıyorlar.

Zirvenin adı ebedibeyaz örtü. Beluha kez fethetti rağmen, erişimi zor kalır ve sismik aktivite oldukça yüksektir. Ve 1997 yılında dağın çevresi doğal parkı açtı içinde.

Chuysky Aralığı

Sadece bu zirvelere değil, Altay'a gurur duyuyoruz. Yüksekliği daha düşük olmayan dağlar, Chuysky Aralığı'dır. Aslında bunlar iki zincir - güney ve kuzey - dir. Birincisi, ünlü turizm merkezlerinden uzakta, ulaşım için zor, vahşi. En yüksek nokta Iktu zirvesidir (3941 m). Diğeri daha gelişmiş, çünkü yalnızca yüksek dağlar değil, aynı zamanda renkli çayırlar, göller, zengin flora ve faunalar da var. İşte sistemin ikinci en yüksek noktası - Maash-Bashi, 4137 metre - dağın yüksekliği. Bu bölümdeki Altai, genelde dağcıları buraya çeken büyük tepelerden zengindir.Altay Dağları

Diğer ilginç zirveler

Bu Altın Dağların bir başka ilginç zirvesidir,sadece 1210 metre yükselir. Bu Kolyvanovsky sıradağlarının en yüksek dağıdır. Tırmandıktan sonra muhteşem manzaraları görebilirsiniz: Kulunda bozkırı, meşhur çam ormanı, mavi gözlü göller ve diğer karla kaplı dağlar. Sinyuha'nın yamacındaki köknar ormanları, ismin temelini oluşturan alışılmadık bir renk verdi. Bu yerlerin sakinleri için de kutsaldır ve kuzey yamacında bir şifa kaynağı vardır.

Teletskim Gölü'nün yanında bulunan Altyn-Tu,özellikle yerliler tarafından saygı duyulur. Nehrin güzel manzaraları Aya Gölü'ne yakın olan Şeytanın Parmağının tepesinden sunulacak. Turistler kaçırmak ve yok fantastik şekiller küçük kayalar - Büyük, Kale Dağ Spirits (Akkainsky Geçiş) (Ust-Pustynki köyü yakınlarında) manastırı, (Göl Teletskoye at) Taş mantar, ve diğerleri.

Altai (dağlar): ana dorukların ve sırtların yüksekliği 2019

Altai (dağlar): ana dorukların ve sırtların yüksekliği 2019

Related news

 • KARTON VE HOBİ ÇUBUKLARINDAN SANDALYE MAKETİ YAPILIŞI
 • Dünyada bir ilk: Üç boyutlu yazıcı ile jet motoru
 • Çok İzlenen Videolar
 • Birikim Nasıl Yapılır
 • 5 Motiften Ev Botu Yapımı Videolu Açıklamalı

 • Altai (dağlar): ana dorukların ve sırtların yüksekliği 46

  Altai (dağlar): ana dorukların ve sırtların yüksekliği


  Altai (dağlar): ana dorukların ve sırtların yüksekliği 99

  Altai (dağlar): ana dorukların ve sırtların yüksekliği 37

  Altai (dağlar): ana dorukların ve sırtların yüksekliği 44

  Altai (dağlar): ana dorukların ve sırtların yüksekliği 81

  Altai (dağlar): ana dorukların ve sırtların yüksekliği 97

  Altai (dağlar): ana dorukların ve sırtların yüksekliği 7

  Altai (dağlar): ana dorukların ve sırtların yüksekliği 25

  Altai (dağlar): ana dorukların ve sırtların yüksekliği 42

  Altai (dağlar): ana dorukların ve sırtların yüksekliği 22

  Altai (dağlar): ana dorukların ve sırtların yüksekliği 19