Ameliyatsız çocuklarda adenoidlerin tedavisi. Temel özellikler 2019

Ameliyatsız çocuklarda adenoidlerin tedavisi. Temel özellikler 2019
16.09.2019

Ameliyatsız çocuklarda adenoidlerin tedavisi. Temel özellikler 33

Ameliyatsız çocuklarda adenoidlerin tedavisi. Temel özellikler

Adenoidler lenfoid bir dokudur.nazofarenksu çeşitli enfeksiyonlardan korur. Bazen - büyüme sürecinde - kendileri tarafından doğaya bırakılan fonksiyonu yerine getirmekten vazgeçerler ve zararlı bakterilerin "sıcak yuvası" haline gelirler. Bundan dolayı hasta esas olarak ağız yoluyla nefes alır, bu sayede hava hemen solunum borusunun alt bölümlerine girer ve bu da uzamış hastalıkların ortaya çıkmasına neden olur. Çok uzun zaman önce, bu sorunu çözmek için cerrahi yöntemler kullanıldı. Günümüzde doktorlar cerrahi olmaksızın çocuklarda adenoid tedavisini tercih ederken, ikincisi sadece aşırı durumlarda kullanılır.

Cerrahi olmaksızın çocuklarda adenoidlerin tedavisiAdenoids. sınıflandırma

1 derece

Çocuk gün boyunca özgürce nefes alır. Bununla birlikte, vücut yatay bir konuma geldiğinde, adenoidlerin hacmi artar, bu da bebeğin nefes almasını zorlaştırır.

2 derece

Uyku esnasında horlamanın ortaya çıkışı ile ifade edilirken, solunum ağırlıklı olarak oraldur.

3 derece

Adenoidler burnun neredeyse tamamen hava akışını engeller, çocuğun solunması ağzını tutar.

Aynı zamanda ilk iki derece geçercerrahi olmaksızın çocuklarda adenoidlerin tedavisi. Son aşama, daha kapsamlı bir muayene ve muhtemelen cerrahi tedavi gerektirir. Adenektomi yapılırken, hastanın lenfoid dokusu tamamen çıkarılır. Bununla birlikte, genellikle bu prosedür çocuğun ruhunu travmatize eder ve hayat için hatırlanır.

Adenoid ilaçlar

Bunu, enfeksiyonların odak noktasına doğru seçilmiş bir maruz kalma ile söylemek gereklidirİncelenen çocuklarda adenoidlerAncak iyileşme tamamen gelirsabrınız olmalıdır. İlk olarak, doktorların tüm eylemleri nazofarinkste pürülan mukus alımını azaltarak ödem ve iltihaplanma sürecini ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Genellikle buruna fitodrain sprey enjekte edilerek yapılır. Mukusun burun boşluğunu temizlemek için fazla sıvının alınmasına yardımcı olur. Aynı zamanda sinir reseptörlerinin uyarılması gerçekleştirilir, bu da yerel bağışıklığın arttırılmasına yardımcı olur. Genellikle altı prosedür belirtilerden kurtulmak için yeterlidir. O halde ameliyatsız çocuklarda adenoidlerin tedavisi bademcikleri gidermektir. İkincisi, lenfoid dokunun görünür kısmıdır. Lugol solüsyonu veya diğer antiseptik jel ile lekelenir. Bu amaçla, bir ilaçla ıslatılmış bir pamuklu çubuk ağız yoluyla nazofarinkse sokulur, ardından bademciklerin laküsü işleme tabi tutulur. Ek olarak, ameliyatsız çocuklarda adenoidlerin tedavisi, burun pasajlarına özel damlaların damlatılmasıdır.

Geleneksel tedavi yöntemleri

Çocuklarda adenoidlerin ameliyatıBazen geleneksel tıp yöntemleriyeterince etkilidir. Operasyonun gereksiz hale gelmesini mümkün kılarlar. Çocuklarda adenoidler kaynatma ile tedavi edilir. Bunu yapmak için, bir çay kaşığı St John's wort, anne ve üvey anne, heather karıştırmalısınız. Onlara at kuyruğu ve calendula eklenir. Daha sonra otlar bir bardak kaynar suya dökülür. Sıvıdan sonra, 10 dakika boyunca bir su banyosunda kullanılmaya değer. Et suyu bademcikler ve durulama için kullanılır.

Burun tedavisi

Doktorlar tedavinin etkili olacağını söylüyorSadece burun pasajlarının tam hijyen şartı altında. Burnunuzda mumyalardan hazırlanan bir çözümü gömebilirsiniz. Bunu yapmak için, 1 g preparasyonu beş büyük kaşık su ile dökmek ve elde edilen ürünü burun içine sokmak gerekir ki bu da çocuklarda adenoidlerin azaltılmasına yardımcı olacaktır. Tedavi (ebeveynlerin ve doktorların yorumları bunu onaylar), her burun geçişinde 5-6 damla damlatılabilen thuya yağı kullanırken etkili olacaktır.

Ameliyatsız çocuklarda adenoidlerin tedavisi. Temel özellikler 2019

Ameliyatsız çocuklarda adenoidlerin tedavisi. Temel özellikler 2019

Related news

 • İş Kariyer: Yönetim Ve Planlama
 • Bir gebelik testi yanlış olabilir mi ve neden oluyor
 • Domatesli bulgur pilavı tarifi
 • ELMALI KURABİYE TARİFİ
 • Jeopolitik

 • Ameliyatsız çocuklarda adenoidlerin tedavisi. Temel özellikler 29

  Ameliyatsız çocuklarda adenoidlerin tedavisi. Temel özellikler


  Ameliyatsız çocuklarda adenoidlerin tedavisi. Temel özellikler 64

  Ameliyatsız çocuklarda adenoidlerin tedavisi. Temel özellikler 49

  Ameliyatsız çocuklarda adenoidlerin tedavisi. Temel özellikler 65

  Ameliyatsız çocuklarda adenoidlerin tedavisi. Temel özellikler 78

  Ameliyatsız çocuklarda adenoidlerin tedavisi. Temel özellikler 35

  Ameliyatsız çocuklarda adenoidlerin tedavisi. Temel özellikler 23

  Ameliyatsız çocuklarda adenoidlerin tedavisi. Temel özellikler 53

  Ameliyatsız çocuklarda adenoidlerin tedavisi. Temel özellikler 81

  Ameliyatsız çocuklarda adenoidlerin tedavisi. Temel özellikler 40

  Ameliyatsız çocuklarda adenoidlerin tedavisi. Temel özellikler 16

  Ameliyatsız çocuklarda adenoidlerin tedavisi. Temel özellikler 87

  Ameliyatsız çocuklarda adenoidlerin tedavisi. Temel özellikler 6

  Ameliyatsız çocuklarda adenoidlerin tedavisi. Temel özellikler 79

  Ameliyatsız çocuklarda adenoidlerin tedavisi. Temel özellikler 62