Amerikalı oyuncu Hepburn Catherine: biyografi, filmografi, kişisel hayat, fotoğrafAmerikalı oyuncu Hepburn Catherine: biyografi, filmografi, kişisel hayat, fotoğraf

25.05.2019

Amerikalı oyuncu Hepburn Catherine: biyografi, filmografi, kişisel hayat, fotoğraf 98

Amerikalı oyuncu Hepburn Catherine: biyografi, filmografi, kişisel hayat, fotoğraf

Biyografisi olacak Catherine Hepburnklasik Hollywood'un en büyük aktrislerinden biri olan makalede sunulmuştur. Altmış yılı aşkın bir süredir sahnede çalıştı, seçkin eserleri için birkaç Oscar ödülüne layık görüldü.

Çocukluk ve gençlik

Hepburn Catherine, eyalette doğdu1907 yılında Connecticut adını. Ailenin altı çocuğunun ikincisiydi. Ailesi hastanede çalıştı. Her ikisi de aktif bir sosyal ve kamusal pozisyon aldı.Birçok yönden ebeveynlerin doğası ve faaliyetlerigenç Catherine'de, hayatında enerjisini ve kıskanılacak bağımsızlığıyla dikkat çeken baskıyı erteledi. Oyuncu Katharine Hepburn ailesine her zaman yakındı.

Hepburn Catherine

Çocukken, Catherine hala bir erkek. Sokaktan birçok erkek için şans verdi. Söylemeliyim ki, babası çocukların sağlıklı yaşamından çok sorumluydu, bu yüzden sürekli spor yaptıklarını, ister yüzme, koşma, ister tenis ya da golf oynamayı tercih ediyorlardı.

Erken çocukluğundan, Hepburn Kathryn'in büyük bir sevgisi vardı. Bu bir film. Bir oyuncunun kariyeri hakkında hayalini kurdu ve on iki yaşından itibaren her hafta evde harika performanslar sergiledi.

1921'de korkunç bir trajedi vardı. Catherine kardeşi Tom'u astı buldu. Bu korkunç olay onu rutubetten düşürdü. Kız o kadar çok acı çekti ki, insanlardan korkmaya başladı, okula gitmeyi bıraktı ve ev okuluna geçti.

formasyon

1924'te, Hepburn Brin-Moore kolejine girdi. Bir zamanlar orada okudu annenin arzusu idi. Birkaç yıl önce, o bir münzevi olduğu için ilk sınıfları, zorlukla Katherine verildi. Sınıf arkadaşları o tuhaf ve çok utangaç olduğunu düşündüm.

ketrin hepburn filmleri

Üniversitede bir tiyatro grubu vardı.sadece iyi notlar ile erişilebilir. Catherine bunu da yaptı. Yakında ana rolleri almaya başladı ve kız bir tiyatro kariyeri inşa etmesi gerektiği fikrinde daha da güçlendi.

Kolej Hepburn Catherine 1928'de (Tarih ve Felsefe Fakültesi) mezun oldu.

Erken meslek

Catherine Baltimore'a gitti. Tiyatro şirketinin sahibi Edward Knopf, kızın yeteneklerinden etkilendi ve "Kraliçe" adlı oyunda kendisine küçük bir rol teklif etti. İlk başlarda eleştirmenler oldukça yüksek puan aldı, ancak Hepburn'un konuşmada eksiklikleri vardı. Bu sorunları çözmek için New York'a gitti.

Büyük şehirde Knopf kızı bir çift olarak ayarla"Büyük Gölet" oyunundaki ana rolün oyuncusu. Ama yakında Kathryn kendi sahnesinin başlangıcından bu yana bir ay geçmemiş olmasına rağmen, kendini bu sahnede parladı.

1928'de Broadway'de ilk çıkışını yaptı. Ancak, gösteri çok yüksek değildi ve yakında kapatıldı.

Bir süre New York'un tiyatrolarının önde gelen aktrislerinde bir çift olarak çalıştı ve 1930'un ilkbaharında Hepburn Catherine, Massachusetts'teki tiyatro şirketine katıldı.

Katherine Hepburn yaşlılıkta

Catherine daha önce bir çok başarısızlıktan geçmek zorundaydı.iyi iş almaya başladı. Ama o bekledi. 1932'de, Broadway sahnesinde, aktrisin sadece yeteneğini değil, aynı zamanda mükemmel bir beden eğitimi sergilediği "Woman-Warrior" adlı oyun düzenlenmiştir.

Gösteri üç ay boyunca gösterildi, eleştirmenler Hepburn'u Olympian ihtişamına aldı.

Hollywood'da başarı

Bir Hollywood ajanı şovda Catherine'i gördüBroadway ve onun güzellik ve sanat tarafından inanılmaz derecede etkilendim. Bir film şirketi ile sözleşme imzalamaya davet etti. Oyuncu acemi bir sanatçı için eşi görülmemiş bir bedel talep etti, ancak talebi kabul edildi ve sözleşme imzalandı.

Hepburn, filmlere göre hareket etti.İkinci sınıf romanlar ya da çok yetenekli olmayan senaryolar, ama buna rağmen (görünüşe göre kızın doğası gereği), filmler seyircilerle büyük bir başarı elde etti.

İlk çıkış filmi "Boşanma Bill" idi. Sonra "Küçük Kadınlar", "Alice Adams", "İskoçya'nın Maria" geldi. Heryerde Catherine başrol oynadı.

Bu arada, aktrisin Venedik Festivali'nin ödülünü aldığı "Küçük Kadınlar" filmi, kariyerinin sonuna kadar Catherine'in en sevdiği kadın olmaya devam etti.

1933'ün sonunda, Hepburn'a saygı duyuldufilm oyuncusu, herkesin düşüncesiyle. Ama tiyatro şöhretini istemişti. Film şirketinin yapımcılarına Broadway'e gitmesine izin veren Hepburn, beğenmediği filme katılmayı kabul etmek zorunda kaldı.

catherine hepburn şekil parametreleri

Ama tiyatroda bile her şey ters gitti. Oyunun üretimi durduruldu ve oyuncu California'ya döndü.

Beklenmeyen hata

Sonraki dört yıl, bir dereceye kadaro "Oscar" aday rağmen başarısız aktris. Ancak, bu dönemde piyasaya filmlerin çoğu film şirketin beklentilerine rağmen, gişede başarısız oldu. Ve eleştiri yalnız aktris bırakmadı.

Bir dizi popüler olmayan filmle birlikte, problemlerHepburn'tan doğdu ve kişisel olarak. Basında çok zor bir ilişkiye sahipti: Kabalık veya alaycı bir şekilde tepki verebilirdi, imza ve röportaj vermedi, tanıtımlardan kaçınıyordu. Bunun için "Bayan Pride" lakaplıydı.

Catherine aldanarak dinlenmeye ihtiyacı olduğunu hissetti ve tekrar doğu kıyısına gitti. Oyunda "Jane Eyre" adlı romana dayanan bir rol oynayacaktı. Performans çok dostça karşılandı.

1936'nın sonunda, Hepburn bir rol almaya çalıştı.Scarlett, Rüzgar Gibi Geçti. Reddi nedeni, Katherine'in yeterince seksi olmamasıydı. Rakamları ideal parametreler olan Katharine Hepburn, kategorik olarak kategorik olarak üreticilerden hiçbir özür kabul etmedi, ancak yeni filmde görünmeye başladı.

Katherine Hepburn Filmografisi

Ama ne "tiyatroya hizmet girişi" ne de "Tatil" neseyirci ve eleştirmenleri etkiledi. Son saman, Hepburn'un düzensiz bir miras oynadığı, Paleontoloğun pozisyonunu yakalamaya çalışan (Cüretkar Yetiştiriciliği) eksantrik komediydi (rolü Cary Grant tarafından canlandırıldı). Eleştirmenler resme nötr olarak cevap verdi, ancak izleyici hiç gitmedi. Şirket yine zarar gördü. Catherine hemen çamur akıtıyor, "sarı basın" sadece bu oyuncunun son filmlerin başarısızlıklarının sebebi olduğunu iddia etti.

Catherine neredeyse ezildi. Sonsuza dek sinemadan ayrılmaya karar verdi. Önümüzdeki iki yıl, oyuncu herhangi bir iş teklifi reddetti.

yeniden doğuş

Filmleri çok fazla bırakan Catherine Hepburnbasında hype, 1940 yılında ekranlara döndü. "Philadelphia hikayesi" nin bir fotoğrafıydı. Oyuncu rolü için bir ücret yerine aynı ismin teatral üretim haklarını aldı. Dönüş zafer oldu. Catherine bir kez daha Oscar için aday gösterildi.

1942'nin bir sonraki filmi, aktrisin kaderinde bir dönüm noktası oldu. "Yılın Kadınları" adlı resim, onu rüyalardaki adamla tanıştırdı - Spencer Tracy ve aynı zamanda başarılı olduğunu kanıtladı.

Bundan sonra yıldız "Metro Goldwyn Meier" ile bir sözleşme imzaladı ve aynı yıl Broadway'e döndü. Performansların başarısı bir isim getirdi - Katharine Hepburn.

Tracy ile birlikte oynadığı filmler sağır bir finansal başarıya sahipti. Bunlar arasında: "Sevilmeden", "Adamın Kenarı", "Pat ve Mike". Birlikte dokuz sahnede rol aldılar.

Sonraki kariyer

1967'de Catherine son filmi sevgilisiyle çekilmişti. Resim "Sanırım akşam yemeğine kim gelecek?" Spencer Tracy'nin hayatındaki son şeydi.

Ancak, onun sivil eşinin ölümünden sonra, Catherine filme çekmedi. Altmış yaşında olmasına rağmen oyunculuk yaşını uzatmaya karar verdi.

Katherine Hepburn'un kişisel hayatı

Filmografisi olan Catherine Hepburn50'den fazla resim, 1994'e kadar filmlerde çaldı, yani seksen yedi yıla kadar. 1967'den 1994'e kadar olan süreçte on iki rol oynadı ve iki tane daha "Oscar" aldı.

Ayrıca oyuncu tiyatroya olan sevgisini unutmadı ve zaman zaman yeni performanslarda yer aldı.

1970'lerin sonlarında Catherine ilk defa televizyonda kendini test etti. Ancak, bu fikir çok başarılı değildi ve Hepburn bu girişimi terk etti.

Yaşlılıkta Catherine Hepburn, genç meslektaşlarına katılmamıştır ve birçok eleştirmen de filmdeki çalışmasının daha ruhsal hale geldiğini belirtmiştir.

Kişisel hayat

Daha önce de belirtildiği gibi, Catherine güzeldiBasın ve halk için kapalı bir adam. Kalabalıktan uzak durmadı, aşırı ilgiye yabancıydı. Özel hayatını tüm gücüyle savundu ve sadece muhabirini kandıramazdı, aynı zamanda fotoğrafını çekmeye çalıştığında kamerayı elinden çıkardı.

Özel hayatı gizli olan Catherine Hepburnyedi mühürle, sadece 1970'lerde gazetecilere hoşgörülü oldu. Daha sonra, ilk büyük görüşmesini verdi ve bundan 1934'e kadar Ogden Smith'in brokerliği ile evlendiği biliniyordu.

ketrin hepburn çocuklar

Ama Spencer Tracy ile olan ilişkisi değildi.gizem. Şimdi romanları Hollywood'da efsane olarak adlandırılıyor. Evli ama uzun zamandır karısıyla yaşamamıştı. Ancak, dürüstlüğü korumak için, o ve Catherine onların ilişkilerini dikkatlice gizledi.

Tracy'nin hastalığı sırasında Catherine Hepburn, ailesi ilk sırada olan kişisel yaşamdan vazgeçti. Ve ayrılmasından sonra oyuncu tekrar aşık olmadı.

Son yıllar. ölüm

Bir kariyerin tamamlanmasından sonra, bir aktrisin sağlığıkötüleşti. Zatürre vardı. 2003 yılında bir tümör teşhisi kondu, ama tıbbi müdahale aktrisini öldürebilirdi. Son günlere kadar palyatif bakımdaydı.

Çocukları hiç gelmeyen Katherine Hepburn, Haziran 2003'te evinde yalnız başına öldü.

Amerikalı oyuncu Hepburn Catherine: biyografi, filmografi, kişisel hayat, fotoğrafAmerikalı oyuncu Hepburn Catherine: biyografi, filmografi, kişisel hayat, fotoğraf

Related news

 • Beslenme çantası için sağlıklı atıştırmalıklar
 • Devlet Yurtları ve Kamplara Din ve Değerler Eğitimi Geliyor
 • Reklam metinlerinde sosyal yönetim işlevleri ve yöntemlerinin belirlenmesi
 • Harbiye Açıkhavada Yıldız Tilbe izdihamı
 • Odessa Plajları, ünlü veya vahşi - iyi duygular garanti edilir

 • Amerikalı oyuncu Hepburn Catherine: biyografi, filmografi, kişisel hayat, fotoğraf 65

  Amerikalı oyuncu Hepburn Catherine: biyografi, filmografi, kişisel hayat, fotoğraf


  Amerikalı oyuncu Hepburn Catherine: biyografi, filmografi, kişisel hayat, fotoğraf 96

  Amerikalı oyuncu Hepburn Catherine: biyografi, filmografi, kişisel hayat, fotoğraf 64

  Amerikalı oyuncu Hepburn Catherine: biyografi, filmografi, kişisel hayat, fotoğraf 60

  Amerikalı oyuncu Hepburn Catherine: biyografi, filmografi, kişisel hayat, fotoğraf 38

  Amerikalı oyuncu Hepburn Catherine: biyografi, filmografi, kişisel hayat, fotoğraf 98

  Amerikalı oyuncu Hepburn Catherine: biyografi, filmografi, kişisel hayat, fotoğraf 100

  Amerikalı oyuncu Hepburn Catherine: biyografi, filmografi, kişisel hayat, fotoğraf 7

  Amerikalı oyuncu Hepburn Catherine: biyografi, filmografi, kişisel hayat, fotoğraf 41

  Amerikalı oyuncu Hepburn Catherine: biyografi, filmografi, kişisel hayat, fotoğraf 62

  Amerikalı oyuncu Hepburn Catherine: biyografi, filmografi, kişisel hayat, fotoğraf 14

  Amerikalı oyuncu Hepburn Catherine: biyografi, filmografi, kişisel hayat, fotoğraf 27