Amerikalı yazar Richard Yates 2019

Amerikalı yazar Richard Yates 2019

Amerikalı yazar Richard Yates 84 19.02.2019, 09:10

Amerikalı yazar Richard Yates

Amerikalı yazar Richard Yates poz verdiBu günlerde popüler hale gelen bir roman. Bununla birlikte, yazarın yaşamı boyunca eserleri talep edilmedi ve sık sık kitapçıların raflarında durdu. Kitaplarında dokunduğu konular geçmişte önemliydi, ama görünüşe göre insanların düşüncelerini ve duygularını anlamalarına, kendilerini Richard Eates'in ortaya koyduğu karakterlerle karşılaştırmaya ihtiyaçları var.

richard yates

Ilgi kaynağı

1926 kışında doğdu. Tamamlanmamış bir ailede büyüdü, annesi üç yaşındayken boşanmıştı. Bundan sonra çok sayıda geçiş takip etti. Richard Yates, çeşitli şehirleri ziyaret etti, gazetecilik, Connecticut'ta yaşadığı zaman onu ilgilendirdi. Fakat sadece İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra bir gazeteci olarak görev aldı. Bu sırada orduda görev yaptı. 1946'da en sevdiği meslekte çalıştığı New York'a döndü. Başsavcı Robert F. Kennedy, hazırladığı konuşmasında, Richard Yates'in onun için yazdığı konuşmalarında hep kullandı. Yazma tutkusu, sanat eserinin ekran versiyonuna uyarlanmasına ve senaryo yazılmasına izin verdi.

Güçlü kişilik

1950 yılında tüberkülozGenç bir adam, üzerine düşmüş olan talihsizliğin hemen üstesinden gelemedi. Bu nedenle uzun bir süre yoksulluk ve alkol sorunları yüzünden zulüm gördü. Richard Yates iki kez evlendi. İlk kez 22 yaşında, Sheila Briand'da evlendi. Başlangıçta onunla ilişki güzeldi. Ailesi, Richard'ın hastalığından sonra ordu tarafından tahsis edilen bir malulen emeklilik maaşıyla yaşamasına rağmen, iki kızı bile doğurdu. Ancak, 1959'da karısı onu çocuklarla birlikte terk etti. İlişkilerini sürdüğü dönemde, Yeats kendi eserlerini okumak ve yazmak için çok zaman harcadı. Başlangıçta bunlar hikayelerdi. Bunlardan biri - Jody Bones Rolled - Hatta Athlantic Monthly dergisi ödülünü aldı.

Richard ikinci kez olgunlaşmıştı zatenyaşlı - aynı zamanda kızı doğurdu ve 1975 yılında boşanmış olan Spears, Mart ayında. Belki de, bu karmaşık aile ilişkileri, evli çiftlerin hayatı hakkında kitaplar yazmak için materyaller verdi.

Richard Yates Books

Yaratıcı etkinlik

Hayatın zorluklarını aşmak, Richard Yates,Bu makalede biyografisi anlatılan kitap yazma ile uğraştı. İlk romanı ilk boşanmadan iki yıl sonra yayınlandı. Değişim Yolu'ydu. Yaşamı için toplamda 8 roman yazdı, sonuncusu - Belirsiz Zamanlar - hiç bitmedi.

Yeats'in eserleri arasında - "Paskalya Parade","Kaderin nefesi", "Genç kalplerin ağlaması" ve diğerleri. Ayrıca Richard Yates tarafından yazılan "Onbir Yalnızlık" ve "Aşık Aşıklar" hikayelerinin koleksiyonları da yayınlandı.

Kitapları etkiliyor ve ayrılmıyorokuyucular kayıtsız. Hepsi bir arada birleşiyor: Yates'in yaratıcılığı özlem, umutsuzluk, yalnızlık ile doludur. Bütün karakterleri mutsuz. Bu yazarın kitaplarındaki yaşam, onun düşüncesinde olduğu gibi bezeme olmadan gösterilir. Bütün okuyucular bu konuda hemfikir değiller, ama Yeats'in hece büyüleyici ve işi bitirmek için gerekli hale getiriyor.

Ilk kitap

İlk romanında yazar hayatı anlatıyorNisan ve Frank. Düğünden bir süre sonra, iki çocuğu doğurmuş olduktan sonra, aniden hayallerinin gerçekleşmesi için bir yer olmadığı sıkıcı bir hayat yaşadıklarını keşfettiler. Paris'e gitmeye karar verdiler ve ikamet değişikliğinin hayatlarına yeni bir şey getireceğini umuyorlar. Ancak, taşınan eşler kendi içlerinde olduğunu anlarlar, ama kendinizden kaçamazsınız. Sevgiyle bağlı olmadıkları, ama sevgi ile ortaya çıktı.

Bu kitap 2008 yılında çekildi. Ana roller Leonardo DiCaprio ve Kate Winslet tarafından canlandırıldı. Film olumlu eleştiriler aldı ve birçok izleyiciye aşık oldu, ancak bunların bazıları Richard Yeats'in eseri üzerine kurulu olduğundan şüphe etmedi.

Richard Yates Biyografi

Birçok tanınmayan dahiler gibi yazar yaşadıHayatının geri kalanı yoksullukta. Tamamen terkedilmiş ve sevilmediği kiralık bir dairede çok fazla içti, yetersiz beslendi. Vücut böyle bir tedaviye dayanamadı ve 1992'de Yates hafif bir ameliyattan sonra komplikasyonlar nedeniyle öldü ve sağlığını biraz daha fazla önemsedi.

Amerikalı yazar Richard Yates 2019

Amerikalı yazar Richard Yates 2019

Related news

 • Napoli mafyası, uyuşturucu avcısı köpek Pochoyu ölüme mahkum etti
 • Bebekler için elbiseler nasıl hazırlanır
 • Videoroka Salatası Nasıl Yapılır Videosu
 • MUSKALI İĞNE OYASI YAPIMI

 • Amerikalı yazar Richard Yates 93

  Amerikalı yazar Richard Yates


  Amerikalı yazar Richard Yates 80

  Amerikalı yazar Richard Yates 63

  Amerikalı yazar Richard Yates 9

  Amerikalı yazar Richard Yates 65

  Amerikalı yazar Richard Yates 98

  Amerikalı yazar Richard Yates 58

  Amerikalı yazar Richard Yates 15