Analgin. Kontrendikasyonlar ve zarar 2019

Analgin. Kontrendikasyonlar ve zarar 2019

Analgin. Kontrendikasyonlar ve zarar 22 25.02.2019, 08:35

Analgin. Kontrendikasyonlar ve zarar

Birkaç on yıl için analginÜlkemizde en popüler ilaç oldu. Olası sonuçları düşünmeden tam anlamıyla herhangi bir acı içinde kısıtlama olmaksızın bağımsız olarak kabul edildi. Ağrıyı hızla yok eden ucuz bir ilaç, çoğu insanın ihtiyaç duyduğu şeydir.

Ancak, birçok uzmana göre buİlaç sağlığa zararlıdır ve sistematik kullanımı geri dönüşü olmayan sonuçlarla doludur. Analitik, çok ciddi olan kontrendikasyonlar, dünyanın neredeyse tüm gelişmiş ülkelerinde satışa çıkarıldı ve yasaklandı. Ancak, Rusya dahil bazı ülkelerde, ilaç bugün hala birçok eczaneden satın alınabilir.

Aktif bileşeni - metamizol sodyum -güçlü analjezik, antispazmodik ve antipiretik bir etkiye sahiptir. Analgin hala baş ağrısı, diş, adet ağrısı, bağırsak ve böbrek kolik, nevralji, travma sırasında ağrı ve ameliyat sonrası, osteokondroz, yüksek sıcaklık için kullanılır.

Çocukluğundan tanıdık bir tanıdık, satın alıyoruzAnalgin. Kontrendikasyonlar, yan etkiler, dozaj, aşırı doz bizim için hiç de ilgi çekici değildir. Ve boşuna, çünkü ilacın kullanım üzerinde birçok sınırlaması vardır ve vücutta ciddi bozulmalara neden olabilir.

idiyosenkrazi ilaç, bronşiyal astım, böbrek hastalığı ve karaciğer, kan hastalıkları, gebelik ve emzirme: analgin aşağıdaki kontrendikasyonlar sahiptir.

İlaç alerjik reaksiyonların gelişmesine yol açabilir: cilt döküntüsü, Quincke ödemi, anafilaktik şok, şiddetli alerjik dermatit, eksüdatif eritem.

Sistematik alımı dipiron hastalarında nefes saldırılarına acı bronkospazm, düşük kan basıncı, böbrek arıza, lökopeni, agranülositoz, trombositopeni yol açar.

Büyük miktarlarda ilacın uzun süreli alımımide bulantısı, kusma, nefes darlığı, taşikardi, uyku hali, bilinç bozukluğu, kulak çınlaması, böbrek yetmezliği, hemorajik sendromu, nöbetler, solunum yolu kas felci darlığı neden olabilir.

Çoğu doktor için analginBu neden olur. Sadece istisnai durumlarda, akut ağrı için bir "ambulans" olarak tavsiye edilir. Tamamen daha az tehlikeli ağrı kesicilerle değiştirerek vermek daha iyidir.

Analgin, böbreklerin işleyişini olumsuz olarak etkiler. İstatistiklere göre, böbrek yetmezliği olan hastaların yaklaşık% 10'u, uzun süre kontrolsüz ilaç alımının bir sonucu olarak hastalığı kazanmıştır.

Analgin lökopeni gelişimine yol açar -vücudu inflamasyondan koruyan lökositlerin üretimini azaltan şiddetli kan hastalığı. Özellikle kan için tehlikeli olan, amidopirin ile analinin bir araya gelmesidir, bir süre önce doktorların "ambulans" tarafından ısıyı düşürmek için sıklıkla kullandıkları. Bu ilaçlar, lökositlerin gerçek katilleridir. Ölümcül analjezik dozu 15 ila 20 gramdır.

Bu ilacın hiç de olmadığını söylemeliyimhastalığı iyileştirir, ancak sadece birkaç saat boyunca acıyı hafifletir. Analgin taraftarları, sadece resepsiyonları ile değil, aynı zamanda hastalıkların yeterli tedavisini reddettikleri için sadece semptomları rahatlatırlar. Sonuç olarak, hastalık yavaş yavaş kronik bir form haline dönüşür.

Nadir durumlarda analgin almak,Akut diş veya baş ağrısının giderilmesi gerektiğinde ve vücuda fazla zarar vermeyecekse. Ancak düzenli uygulamasından reddetmek gerekir. Analgin sadece acil yardım olarak kullanılabilir. Gerekli olmadığı zaman üç günden fazla ilacı almaya ve bunun günlük doz üç tablet geçmemelidir. Analgin almak, kontrendikasyonlar ve yan etkiler her zaman dikkate alınmalıdır.

Tabii ki, herhangi bir acıya dayanmak istemiyorum, ama her zaman daha az tehlikeli bir ilaç seçebilir veya kanıtlanmış halk ilaçlarından faydalanabilirsiniz.

Analgin. Kontrendikasyonlar ve zarar 2019

Analgin. Kontrendikasyonlar ve zarar 2019

Related news

 • Türkiye kaybeden bir pozisyona sürükleniyor
 • Makyaj Temizleme Teknikleri için tıklayın
 • Çit Pasta Tarifi

 • Analgin. Kontrendikasyonlar ve zarar 44

  Analgin. Kontrendikasyonlar ve zarar


  Analgin. Kontrendikasyonlar ve zarar 40

  Analgin. Kontrendikasyonlar ve zarar 17

  Analgin. Kontrendikasyonlar ve zarar 92

  Analgin. Kontrendikasyonlar ve zarar 59

  Analgin. Kontrendikasyonlar ve zarar 21

  Analgin. Kontrendikasyonlar ve zarar 24