Analiz ve özet: Turgenev Kaynak suları 71 22.01.2019, 21:23

Analiz ve özet: Turgenev "Kaynak suları"

Aşkla ilgili işler daima geçerlidir. Özellikle kelimenin olağanüstü ustaları tarafından yaratılanlar. Bunlar arasında, tabi ki, IS. Turgenyev. Makalede bulacağınız kısa bir özet ve analiz olan "Spring Waters", bir hikaye ve bu güne kadar heyecan verici okuyucular.

özet

52 yaşındaki bir adam olan Dmitri Sanin için küçük bir nar haçı çok anlamlıydı. Geçmişin canlı bir hatırlatıcısı ve asla sahip olmadığı şey hakkında hizmet etti.

Turgenev kaynak suyunun kısa içeriği

Yaklaşık 30 yıl önce, Dmitry gençkenAdam, Avrupa'ya gitti, bir miras harcadı, birden anladı. Alman şehri Frankfurt, memleketine dönmeden önce ziyaret ettiği son yerdi. Bu şehrin sokaklarında yürürken, Sanin pastaneye gitti. Burada limonata içmek istedi. Ancak, Dmitry aniden aniden bir baygınlık geçiren bir çocuğun kurtarıcısı oldu. İlk görüşte ana karakter, bu çocuk için kız kardeşi olan kıza aşık oldu. Onun uğrunda kentte kalmaya karar verdi. Sanin, üyelerine çok minnettar olan çocuğun ailesiyle bir araya geldi.

Yakında bu kızın sahip olduğu ortaya çıktı.damat ve Dmitry bir aile ve kurtarıcı arkadaşı olarak onu tanıttı. Bunun, Jenna'yla (sevgili Sanina'nın adı) ve ailesinin mali çöküşten kurtarması gereken bir tüccar olduğu ortaya çıktı.

Memur ile kavga

Kahramanı bir yürüyüşe çıktıJenna, erkek kardeşi ve damat. Bundan sonra, bir şeyler atıştırmak için bir yere gittiler. Burada memurlar vardı, içiyorlardı. Biri Jenna'dan gülü aldı ve ona hakaret etti. Kızın gelini, hoş olmayan bir mahalleden uzaklaştırdı. Dmitry, Jenna'nın suçlusuyla görüştü ve onu kabalıkla suçladı. Onu dinledikten sonra, memur Sanin'den bu kıza kimin olduğunu sordu. Kahin, kimsenin cevap vermediğini, ardından iş kartını suçluya bıraktığını söyledi.

turgenev vernal suları özeti

Başarısız Düello

Ertesi sabah Sanin otele geldiBu memurun ikincisi. Dmitry düello hakkında onunla anlaştı. Sanin, ateş etmeye kararlı, hayatının nasıl aniden döndüğünü düşündü. Yakın zamana kadar Avrupa'da kaygısız seyahat etti ve şimdi bir anda ölebilir. Ölümden korkan ana karakteri, daha doğrusu, o, böyle aşk hayatımı kaybetmek istemiyordu değildir. düello öncesinde gecesi, Dimitri yine onu daha da iltihaplı için Jenna ve duygularını gördük.

İşte düello zamanı geliyor. Bu sırada rakipler bugün kimsenin hayatını kaybetmemesine karar verdi. Huzur içinde ayrıldılar, birbirleriyle el sıkışıyorlardı. Sanin, otele döndüğünde, sevgilisinin annesiyle bir araya geldi. Jenna’nın bir tüccarla evlenme fikrini değiştirdiğini söyledi. Anne, Dmitry'den kızıyla konuşmasını ve kararını değiştirmesi için onu ikna etmesini istedi. Kahraman bunu yapmaya söz verdi.

Aşk Bildirgesi

Sevgilisi ile konuşurken DmitryAnnesinin çok endişeli olduğunu söyledi ancak kızdan kararını bir süreliğine değiştirmemesini istedi. Bu toplantıdan sonra Dmitry Sanin sevgilisini duygularında itiraf etmeye karar verdi. Bir mektup yazmak için masaya oturdu. Bir mektupta, Dmitry Sanin aşık kıza açıkladı. Kısa bir süre sonra cevap veren Jenna'nın erkek kardeşinden geçti: Sanin yarın gelmemesini ister. Bir süre sonra kız sabahın erken saatlerinde bahçede bir kahramanı toplantıya çağırmaya karar verdi.

turgenev vernal suları bölümlerin özeti

Sanin belirlenen zamanda yere geldi. Jenna'nın itirafına nasıl tepki verdiğini bilmek istiyordu. Kız nişanlısını reddetmeye karar verdiğini söyledi. Dmitry çok mutluydu. Jenna ile evlenmek istiyordu, ama bu mülkünü satmak için Rusya'ya dönmeyi gerektirdi. Bu hızlı ve kolay bir konu değil ve Dmitri Sanin sevgilisiyle ayrılmaya çok isteksizdi. Ve kız uzun zamandır yalnız kalmak istemedi.

Emlak satışı konusu

Koşullar olumlu yönde geliştiaşıklar. Dmitry, Frankfurt'la birlikte çalıştığı eski bir arkadaşla buluştu. Güzel ve zengin bir kadınla evlenmenin karlı olduğu ortaya çıktı. Dmitry onu mülkünü almaya davet etti. Arkadaşı, birlikte gittikleri karısına sormanın en iyisi olduğunu söyledi.

Bir arkadaşının karısı ile tanışma

Arkadaşının karısıyla tanışma, Turgenev ("Bahar Suları") tarafından detaylı olarak anlatılmıştır. Parçalardaki özet, bu kadın hakkında bir hikaye önermektedir. Sonuçta, işinde önemli bir rol oynar.

Turgenev kaynak suyu Kısaca

Bir arkadaşın karısı sadece güzel bir kadın değildi.ama aynı zamanda çok akıllı. Sanin'in önerisi, tıpkı kahramanın kendisi gibi. İşleri düşünmek için 2 günlük bir zaman sınırı belirledi. Dmitry çok çabuk çözmek için çok mutluydu. Aynı zamanda, ana karakter, hostesin kişiliğine artan ilgisinden dolayı biraz şaşırdı. Ayrıca, nezaketsizliğin anlaşmanın başarısız olmasına neden olabileceğinden korkuyordu.

Kahramanı ilk gününü geçirirarkadaşının karısının toplumu. Akşam, bir kadın Dmitry'yi tiyatroya davet ediyor. Gösteride çok konuşurlar ve ana karakteri, arkadaşıyla evliliğin sadece bir örtü olduğunu söyler. Bir kadın kendini tamamen özgür görür ve istediği her şeyi karşılayabilir. Kocası bu durumdan oldukça memnundur, çünkü zengin ve dolu hayatından memnun.

Ölümcül bağlantı (kısa özet)

Turgenev ("Bahar Suları"), elbette, ana karakterin günaha kalmayacağına inanıyordu. Ne yazık ki, sınava dayanamadı.

turgenev vernal suları özetinde parçalar

Ertesi gün bir kadın Sanin'e atı çağırır.yürüyün. Dmitry şüpheyle eziliyor, içeride bir yerde tüm bunların kaza olmadığını, ancak bütün bunları durduramayacağından şüpheleniyor. Bir yürüyüşte Dmitry eşinin karısı ile yalnız kalır. Birbirlerine harcadıkları bir önceki günün, kahramanın zihnini biraz rahatsız ettiğine dikkat edilmelidir. Ne için geldiğini unutmaya çoktan başlamıştı. Bu arada sinsi bir kadın da, onu baştan çıkarmaya çalışır ve sonunda yönetir. Sanin sevgilisini unutur ve arkadaşının karısıyla birlikte Paris'e bırakır.

Ve mutluluk çok yakındı ...

Ancak, hayır, bu romanı getirmedizengin ve güçlü bir kadınla. Özetini açıklamayacağız. Turgenev ("Bahar suları") bu bağlantının ayrıntılarını işgal etmedi, ancak kahramanın gelecekteki kaderini nasıl etkiledi. Dmitri Sanin'in Jenna'ya dönmesi çok utanç verici oldu. Ve şimdi, bir servet kazanmış ve deneyim ile bilge olan, kahramanı yine kendini Frankfurt'ta bulur. Şehrin yıllar boyunca değişmeyi başardığını not ediyor. Tanıdık bir şekerci artık eski yerde değil. Sanin eski bağları yenilemeye karar verdi. Bu amaçla, bir zamanlar bir düello tayin eden subayın yardımına başvurur.

Jenna'nın kaderi

Memur, Jenna'nın evli olduğunu söyledi. Eroinin kaderi hakkında kısa bir hikaye devam ediyor. Turgenev ("Bahar suları") sadece Dmitry değil, aynı zamanda Jenna'nın kaderine de ilgi duyuyordu. Kocasıyla Amerika'ya gitti. Memur, hatta kahramanın eski sevgilisinin adresini almasına bile yardım etti. Ve şimdi, uzun yıllar sonra, Dmitry ona af dilemek için ümit etmeden, uzun bir mektup yazıyor. Sadece nasıl yaşadığını öğrenmek istiyor. Bir cevap beklemek çok acı verici, çünkü ana karakter Jenna'nın ona cevap verip vermeyeceğini bilmiyor. Bu psikolojik an, özellikle Turgenev ("Bahar Suları") tarafından belirtilmiştir.

Turgenev kaynak suyu analizi

Bölümlerin özeti devam ediyor,Bir süre sonra Dmitry Sanin eski sevgilisinden bir mektup aldı. Kocasına, çocukları olduğu için mutlu olduğunu söyler. Bir kadın, kızının fotoğrafını genç Jenna'yı anımsatan, Dmitri'nin çok sevdiği ve bu kadar aptalca bıraktığı mektubu uygular. Bu olaylar Turgenev "Bahar Suları" tarafından tamamlandı. Hikayenin kısa içeriği, elbette, sadece genel bir fikir verir. Biz de çalışmanın bir analizini sunuyoruz. Bu, Turgenev'in ("Bahar Suları") yarattığı hikayeyi daha iyi anlamanıza yardımcı olacak, hikayeyi daha iyi anlayacaktır.

İşin analizi

Bizi ilgilendiren çalışma farklıözel sunum şekli. Yazar hikayeyi anlattı, böylece okuyucu bir hikaye hafızasıyla sunuldu. İvan Sergeevich'in geç çalışmalarında, şu türden bir kahramanın baskın olduğunu belirtmek gerekir: Yalnızlık dolu bir yaşamı olan olgun bir adam.

Bu tipte ayrıca Dmitri Pavlovich Sanin,Bize ilgi çalışmalarının ana karakteri (yukarıda bir özetidir). Turgenev ("Bahar Suları") her zaman insanın iç dünyasına ilgi duymuştur. Ve bu kez yazarın asıl amacı ana karakterin dramını tasvir etmekti. Bu çalışma, yalnızca çevrenin etkisi altında değil, aynı zamanda kahramanın ahlaki arayışının sonucu olarak ortaya çıkan bir karakterin gelişmesiyle de ilgilidir. Bütün bunları toplu olarak inceledikten sonra, yazarın yarattığı görüntülerin belirsizliğini anlayabiliriz.

işin turgenev vernal su analizi

İşte Turgenev tarafından yaratılan ilginç bir çalışma- "Kaynak suları". Kısaca (kısaca) bildiğiniz gibi sanatsal değerini yansıtmaz. Sadece taslağı tarif ettik, yüzeysel bir analiz gerçekleştirdik. Bu hikayeyi tanımak istediğinizi umuyoruz.

Okumak ne kadar ilginç olduğuna dikkat edilmelidirTurgenev'in çalışmalarının kısa bir açıklaması. "Kaynak suyu" - bunlardan sadece biri. Bu nedenle, bu harika yazarın çalışması hakkında daha fazla bilgi edinmenizi öneririz.Related news

 • Kaymak Bohçası
 • Garnitürlü Pilav Tarifi
 • Eşcinsel evlilik sapık mı yoksa özgür bir seçim mi

 • Analiz ve özet: Turgenev Kaynak suları 7

  Analiz ve özet: Turgenev Kaynak suları


  Analiz ve özet: Turgenev Kaynak suları 68

  Analiz ve özet: Turgenev Kaynak suları 69

  Analiz ve özet: Turgenev Kaynak suları 7

  Analiz ve özet: Turgenev Kaynak suları 35

  Analiz ve özet: Turgenev Kaynak suları 46

  Analiz ve özet: Turgenev Kaynak suları 79

  Analiz ve özet: Turgenev Kaynak suları 80