Annelik sermayesinin endekslenmesi: 2016da miktarın boyutunu nasıl etkiliyor 2019

Annelik sermayesinin endekslenmesi: 2016da miktarın boyutunu nasıl etkiliyor 2019
14.10.2019

Annelik sermayesinin endekslenmesi: 2016da miktarın boyutunu nasıl etkiliyor 79

Annelik sermayesinin endekslenmesi: 2016'da miktarın boyutunu nasıl etkiliyor?

Bugün, sözdeana sermayenin endekslenmesi. Bu ödeme, birkaç çocuğa sahip ailelerin desteklenmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Rusya'da, tüm ülkelerde olduğu gibi, zamanla fiyatlar da artıyor. Fayda ve emeklilik endekslenmektedir. Matkapital artar mı? Rusya bu ödemeyi artırmayı planlıyor mu? Bu ödemeyle ilgili ne haber duyabiliyorsunuz? Ve nasıl verilebilir? Bütün bunlarda olduğu gibi anlamak o kadar zor değil. Önemli olan gerçeklerin nerede olduğunu ve nerede yalan anlamaktır. Annenin başkentiyle ilgili çok sayıda haber var. Ve sadece bazıları doğru çağrılabilir.doğum sermayesinin endekslenmesi

Önemli artış

Dikkat çeken ilk şey,ödeme ana sermayenin endekslenmesinin son haberi. Asıl konu şu ki sadece endekslemek için değil, genel olarak fonların verilmesini artırmak için önerilmiş olan görüşe de cevap verebiliyoruz. Tam olarak ne hakkımızdan bahsediyoruz?

Çok geçmeden hükümet duyduvatandaşların üçüncü çocuğu için aldığı matkapitali artırma önerileri. 1 500 000 ruble ödemek ailelere teklif edildi. Bu fikir nüfusu ailenin yenilenmesini düşünmeye zorladı.

Ancak sadece çok kişi hayal kırıklığı bekliyor. Ana sermayenin bu endekslemesi reddedildi. Tüm vatandaşlar, belirli bir toplum hücresindeki çocuk sayısına bakılmaksızın, bu maddi desteğe daha az miktarda tahakkuk ettirmektedir. Dolayısıyla, ülkedeki demografik durumu daha önce sözü edilen miktarlarda artırmak için ücreti artırmaya gerek yoktur.

Dizin oluşturma nedir?

Dikkate değer bir sonraki an, endeksleme kavramının ifşa edilmesidir. Ne de olsa, herkes, neyle uğraştığını anlar. Ve genel olarak, bu terimin incelenen ödeme üzerinde bir etkisi var mı?ana sermaye endekslemesi olduğunda

Aslında evet. Endeksleme, ülkedeki enflasyonun büyümesine bağlı olarak ödemelerde bir artış. Bu önlem, vatandaşların refah düzeyini yaklaşık olarak aynı seviyede tutmaya yardımcı olur. Ancak aynı zamanda, bu veya bu durumda yapılan ödemelerin boyutu artar.

Aslında ana sermaye endekslemesi gerçekleşir. Ancak birçoğu ona basit bir artış diyoruz. Bu nedenle, hükümetin incelenen fonları dikkate almadığını anlamak önemlidir.

Son değişiklikler

Fakat kriz zamanlarında,özel tedbirleri kabul etmek Ana sermayenin son endekslemesi 2015 yılında gerçekleşti. Ve o andan beri ödemeler artmadı. Ve bu, Rusya'da enflasyonda güçlü bir artışa rağmen.

Bu nedenle, 2016'da hiç endeksleme yapılmadı. Şu anda, 2019'de doğum ödemelerini artırmak için görüşmeler sürüyor. Parasal ödemelerin halen artacağı söyleniyor. Sadece yeni yılın gelmesini beklemektedir. 2016 yılının sonuna kadar, endekslemenin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği biliniyor.analık sermaye endeksi haberi

İndeksleme alınan fonlar

Ana sermaye endeksleme miktarı doğrudanbu veya o dönemdeki enflasyon seviyesine bağlıdır. Buna ek olarak, devlet bütçesinin durumu Rusya'da kabul edildi. 2015 yılından bu yana ikinci veya daha sonraki çocukların doğumunda verilen paranın artmadığı çoktan söylenmiştir. Ve tüm bunlar devlet bütçesinin ve krizin durumundan kaynaklanıyor.

Birçoğunun düşünmesini sağlayan bir soru - veZaten alınan ana sermaye endekslemesi var mı? 2016'da vatandaşlar uygun sertifikayı verirlerse ve 2019'de ödemenin endekslenmesi gerçekten devam ediyor, ne kadara mal olacak?

2019'de koyulacak olana. Önemli olan, Rusya Emeklilik Şirketi tarafından çıkartılan belgenin endekslemeyi desteklemesi. Ve belgeyi bir yıl içerisinde alırsanız, ödeme artışını bekleyin; ancak bunu kullandıktan sonra, gerçekleşecek yeni tutardır.

denge

Matkapital tamamen değilsekullanılan? Vatandaşların bir sertifika aldığı ve ardından yalnızca kısmen "etkinleştirmesi" olur. Bu durumda doğum sermayesinin endekslenmesi yapılacak mı? Sonuçta, tam miktar artar!ana sermayenin son endekslemesi

Ve geri kalanı da. Alıcılar fonları yeniden kullanmak isteyecek kadar endekslenecek. Yani, alınan paranın belli bir yüzdesinin artması, ancak tam tutar kadar geniş olmayacaktır.

Bu nedenle, indeksleme birçokları için önemli bir rol oynamaktadır. Bu ya da bu durumda, ülkedeki enflasyonun büyümesi nedeniyle belirli bir miktarda para harcamasına ve bir şey kaybetmesine izin vermiyor.

Ne zaman endekslenirler?

İndeksleme gerçekleştiğinde birçok kişi ilgileniyordoğum sermayesi. Bu soruyu mevcut kriz koşullarında cevaplamak zordur. Genel olarak, ebeveynlere verilen paranın artışı her yıl gerçekleşti. Genellikle her yıl Ocak ayında. Ancak indeksleme hakkında bilgi sürekli olarak izlenmelidir.

Ama şimdi sadece ilgilenmemeliyizEbeveynin başkenti hakkında en son haberleri, ancak aynı zamanda tam olarak ne zaman gerçekleşeceğini de bilmek. Her şey aynı kalır. 2019'deki endeksleme gerçekleşirse, Ocak ayında uygulanacaktır. Ödemelerde sadece ara sıra artışlar olabilir - yılın ortasında veya ağustos ayında. Bu nedenle, Ocak ayında, vatandaşlar artan doğum sermayesi alma hakkına sahip olacak.

Yıllara Göre

Birçok insan çalışmanın ne kadar olduğunu merak ediyorbugün tüm zamanlar için bir ödeme. Ana sermaye (sertifikanın yıllara göre endekslenmesi aşağıda sunulmuştur) ciddi şekilde değişmiştir. Başlangıçta bu maddi destek, ailede 2 veya daha fazla reşit olmayan çocuğa sahip olan vatandaşlara verildi. Bu durum bugüne kadar hayatta kaldı. Sadece burada ödeme büyüklüğü arttı. Birkaç çocuklu aileleri destekleme programı 2008 yılında başladı. O yıldan beri vatandaşlar aşağıdaki ödemeleri aldı (yıllara göre);

 • 2008 - 276 bin 250 ruble;
 • 2009 yılında - 321 bin 162 ruble;
 • 2019 - 343 378 ruble;
 • 2011 yılında - 365 bin 698 ruble;
 • 2012 - 387 640 ruble;
 • 2013 yılında - 408,960;
 • 2014 - 429 bin 408 ruble;
 • 2015 yılında - 453 026 ruble.

Son 12 yılda doğum sermayesi endekslenmesiaylar yapılmadı. Buna göre, 2016 yılında bu ödeme 2015'teki ile aynı olmuştur. Bu demektir ki, 453 bin 26 ruble balığın belgelerini sunan tüm aileler tarafından alınmıştır.geçmişte annelik sermayesinin endekslenmesi

Yüzde göstergeleri

Vatandaşları ilgilendiren bir sonraki an -Bu, ana sermayenin endekslenmesi miktarıdır. Sonuçta, kısmen kullanılan sertifikada ne kadar para depolandığını hesaplamanıza yardımcı olacak yüzdelerdir.

Daha önce defalarca çalışıldığını belirtmiştir.2016'daki ödeme endekslenmedi. Bu nedenle, bu süre zarfında yüzde 0'dır. Ödemeler ne kadar arttı? 2008'den 2015'e kadar, endeksleme sırasıyla:

 • % 10.5;
 • % 13;
 • % 10;
 • % 6.5;
 • % 6.0;
 • % 5.5;
 • % 5;
 • % 5.5.

Böylece, 2008 yılında endeksiYüzde 10,5 ve 2015 - 5.5. Ve bu sınırlar içinde ödemelerdeki daha fazla artış planlanmaktadır. Eğer olursa olsun. Şu anda, 2019 yılına kadar hükümet ödenmiş sermayeyi% 5,5 oranında yükseltmeyi teklif ediyor.annelik sermayesinin endekslenmesi

Dosyalama için belgeler

Annelik sermayesinin endekslenmesi önemlibirkaç çocuğa sahip nüfusa destek sağlama anı. 2019 yılında, çalışma ödemelerindeki artış bekleniyor. Ama nasıl anladın? Bunun için ailenden ne istiyorsun? Tabii ki, vatandaşların 2 veya daha fazla çocuğu vardı. Tam olarak değil.

Emeklilik Fonu'na sunulması gereken belgeler şunlardır:

 • Ebeveynlerin pasaportları;
 • tüm küçüklerin doğum belgeleri;
 • Evlat edinme belgeleri (varsa);
 • başvuru formu;
 • SNILS tüm reşit olmayanlar ve başvuran.

Daha fazlası gerekmiyor. Listelenen belgeler FIU'ya verilir, daha sonra aile özel bir sertifika verilir. Alıcının yanı sıra ihraç tarihinde verilen tutarı da gösterecektir. Endekslendiğinde aslında tekrar hesaplanacağı hatırlanmalıdır. Ancak sertifikayı değiştirmeniz gerekmez. Belgeleri kullanırsanız, fon otomatik olarak yeniden hesaplanır. Bu an için endişelenmemelisin.

bulgular

Annelik sermayesinin son endekslenmesi2015 yılında yapıldı. Şimdiye kadar, bu ödemedeki artış planlanıyor, ancak olup olmayacağı kesin olarak bilinmemektedir. Aslında, endeksleme nüfus için önemli bir rol oynar. Enflasyonlu fiyatlar yükseliyor. Ve zamanla, ödenen para neredeyse işe yaramaz olabilir. Bu nedenle, bazen faydaları artırmak için gereklidir.yıllara göre ana sermaye endeksi

2019 yılında doğum sermayesi planlandıbırakın ve hatta artar. Yaklaşık 495 000 ruble. Bu nedenle, endekslenmenin gerçekleşeceğini umuyoruz. Sadece son haberleri takip etmek ve ödemelerin artmasını beklemek kalır. Mevcut krizde, doğum sermayesi tamamen kaldırılabilir. Şimdiye kadar, bu devlet destek programı 2020 yılına kadar uzatıldı. Ancak bu, acilen iptal edilemeyeceği anlamına gelmez.

Annelik sermayesinin endekslenmesi: 2016da miktarın boyutunu nasıl etkiliyor 2019

Annelik sermayesinin endekslenmesi: 2016da miktarın boyutunu nasıl etkiliyor 2019

Related news

 • MAVİ BALIKSIRTI BEBEK BATTANİYESİ YAPIMI
 • Ev Hanımlarına Sağlıklı Tabak
 • Alfa-Banktan hızlı kredi
 • En şık erkeklerin saç kesimleri 2011
 • Çocuğunuzla arkadaş olmayın

 • Annelik sermayesinin endekslenmesi: 2016da miktarın boyutunu nasıl etkiliyor 81

  Annelik sermayesinin endekslenmesi: 2016da miktarın boyutunu nasıl etkiliyor


  Annelik sermayesinin endekslenmesi: 2016da miktarın boyutunu nasıl etkiliyor 63

  Annelik sermayesinin endekslenmesi: 2016da miktarın boyutunu nasıl etkiliyor 6

  Annelik sermayesinin endekslenmesi: 2016da miktarın boyutunu nasıl etkiliyor 73

  Annelik sermayesinin endekslenmesi: 2016da miktarın boyutunu nasıl etkiliyor 24

  Annelik sermayesinin endekslenmesi: 2016da miktarın boyutunu nasıl etkiliyor 36

  Annelik sermayesinin endekslenmesi: 2016da miktarın boyutunu nasıl etkiliyor 77

  Annelik sermayesinin endekslenmesi: 2016da miktarın boyutunu nasıl etkiliyor 5

  Annelik sermayesinin endekslenmesi: 2016da miktarın boyutunu nasıl etkiliyor 27

  Annelik sermayesinin endekslenmesi: 2016da miktarın boyutunu nasıl etkiliyor 16

  Annelik sermayesinin endekslenmesi: 2016da miktarın boyutunu nasıl etkiliyor 18

  Annelik sermayesinin endekslenmesi: 2016da miktarın boyutunu nasıl etkiliyor 49

  Annelik sermayesinin endekslenmesi: 2016da miktarın boyutunu nasıl etkiliyor 41

  Annelik sermayesinin endekslenmesi: 2016da miktarın boyutunu nasıl etkiliyor 91

  Annelik sermayesinin endekslenmesi: 2016da miktarın boyutunu nasıl etkiliyor 36