Antibiyotik fusafungin: ne, nasıl uygulanıyor ve içeriliyor 2019

Antibiyotik fusafungin: ne, nasıl uygulanıyor ve içeriliyor 2019
15.05.2019

Antibiyotik fusafungin: ne, nasıl uygulanıyor ve içeriliyor 92

Antibiyotik fusafungin: ne, nasıl uygulanıyor ve içeriliyor

Üstteki bazı bakteriyel enfeksiyonlarlaLokal bakterisidal ajanları etkili bir şekilde kullanmak için solunum yolları. En ünlülerden biri antibiyotik fusafungin. Bu nedir, Sinoplasti veya anjina doktoru atanmış olanları biyoparoks olarak tanımlayın. Bu aerosol, aktif madde olarak fusafungin içerir. İlaçları tek başına veya karmaşık terapinin bir parçası olarak kullanın. Sistemik antibiyotiklerle iyi bir şekilde kombine edilirler, eylemlerini güçlendirir ve tamamlarlar.

Fusafungin: nedir bu?

Bu antibiyotik, tek bir mantar türünden izole edildi.Bakterisidal özelliklere sahip. Sadece fusafungin topikal olarak kullanılır. Temel olarak ağız, boğaz ve burnun sulanması için aerosol şeklinde bulunur. Bu antibiyotik, birçok gram-pozitif ve gram-negatif bakteriye ve hatta insan vücudunu parazitleştiren mantarlara karşı etkilidir. Ve mikroorganizmalar ona karşı direnç geliştiremez. İlaç, solunduğunda sadece solunum organlarına nüfuz eder, ancak kan girmez. Fusafungin parçacıkları, etkinliğini artıran mukoza üzerine yerleşirler.fusafungin nedir?

İlacın etkisi

Topikal uygulama ile fusafungin mukoza üzerinde kalır ve böyle bir etkiye sahiptir:

 • İltihabı giderir.
 • Ödemi ve mukus sekresyonunu azaltır.
 • Burun solunumu artırır.
 • Yerel bağışıklığı arttırır.

Uygulandığında

Sıklıkla, üst solunum yollarının enfeksiyöz ve enflamatuar hastalıkları ile fusafungin reçete edilir. Kullanım yönergeleri, bu gibi durumlarda bunu yapmanızı önerir:

 • sinüzit ve sinüzit tedavisi için;
 • rinofarenjit, rinit ve bademcik iltihabı ile;
 • larenjit ve tracheitin karmaşık tedavisi için;
 • bronşit ile inhalasyon için;
 • tonsillektomi sonrası komplikasyonların önlenmesi için.fuzafungin talimatı fiyatı

Komplike olgularda, fusafungin ile aynı anda antibiyotik sistemik aktivitenin bakteriyel enfeksiyon belirtileri ile kullanılması önerilmektedir.

Bu madde hangi preparatta

Fusafungine dayalı en ünlü ilaç -sprey Bioparox. Genellikle karmaşık solunum yolu enfeksiyonlarının karmaşık tedavisinde çocuklara bile reçete edilir. İltihabı ve mukozayı şişirir ve etkili bir şekilde nefes almayı kolaylaştırır. Hazırlık ve ek kullanma kuralları ile ilgili olarak doktorun tüm reçetelerine uymak zorunludur. "Bioparox", alerjik bir reaksiyonun meydana geldiği zamanın yanı sıra 7 günden fazla süre için kullanılamaz.fusafungin nedir?

Yan etkileri ve kullanım için kontrendikasyonlar

Bazı durumlarda, ilaç neden olabilirlaringospazm veya ciddi alerjik reaksiyonlar. Bu fusafungin denilen ana aktif maddenin bireysel hoşgörüsüzlüğünden kaynaklanmaktadır. Kullanım talimatları, 3 yaşın altındaki çocuklara, hamile kadınlara ve emzirmeye dayalı olarak ilaç reçete edilmesini önermemektedir. Astım hastalarında bronkospazm tehlikesi nedeniyle kullanılması önerilmez.

Uygulamanın özellikleri nedeniyle, sadece yerelyan etkiler fusafungin gibi bir madde kullanıldıktan sonra olabilir. Bu nedir? Çoğu zaman mukoza zarının kuruluğu, yanma, öksürme ve hapşırma, ağızda hoş olmayan bir tada sahiptir. Genel alerjik reaksiyonlar da vardır - bulantı veya ürtiker, ancak çok nadiren görülür.

Fusafungin: talimat

Tıp "Bioparox" fiyatı en ünlüBu antibiyotik dayanan ilaç, 500 ruble. Ancak 5 günden fazla olmamalı, böylece şişe 3-4 tedavi için yeterlidir. Hastalığın ve hastanın yaşına bağlı olarak doz ve tedavi süresi reçete edilir. Sadece inhalasyon yardımı ile fusafungin kullanılır. Bu nedir? İlaç iki ağızlıklı bir aerosol şeklinde satılır: ağız ve burun için. Rinit ve sinüzit tedavisinde, her burun deliğine yetişkin ve günde 3-4 kez 1-2 çocuğa 4 enjeksiyon yapılır. 18 yıla kadar, ilacın iki kullanımı arasındaki aralık en az 6 saat olmalıdır, yetişkinler her 4 saatte bir aerosol kullanabilir.fusafungin analoglarıLarenjit ve ikincil hastalıkların tedavisi içinSolunum yolu başka bir meme solunur. İlacın dozu aynıdır, ancak her bir enjeksiyon inhalasyon üzerinde gerçekleştirilmelidir, böylece ilaç daha derine nüfuz eder. Nefesinizi birkaç saniye boyunca tutmanız önerilir. Gözlere antibiyotik verilmemesi önlenmeli, özellikle çocuklarda inhalasyon yapılmalıdır. Bu gibi durumlarda, süperinfeksiyonun gelişmesi olası olduğu gibi, 10 günden fazla bir tedavi önerilmemektedir.

Fusaphungin analogları

Aynı eylem antibakteriyel tarafından ele geçirilmiştirağız boşluğu ve burun için lokal hareket preparatları. Bunları not etmek mümkündür: "Грамцидин", "Гексорал", "Tantum Verde" ve diğerleri. Bunlar ayrıca anti-enflamatuar etki ile spreylerdir.fusafungin kullanım kılavuzuAma yine de en etkili ilaçfusafungin kalır. Onun analoglar sprey şeklinde sadece üretilir, boğaz ağrısı, "Grammidin", "Faringosept" ve diğerlerini tedavi etmek burun "Izofra" veya "Polydex" ve pastiller de damla vardır.

Antibiyotik fusafungin: ne, nasıl uygulanıyor ve içeriliyor 2019

Antibiyotik fusafungin: ne, nasıl uygulanıyor ve içeriliyor 2019

Related news

 • Hava Durumu
 • Ballı Turp Tarifi – Pratik Bilgiler
 • Yulaf gevreği ile krep: en iyi yemek tarifleri
 • Çibörek Tarifi
 • Küçük Ağa birinciliği geri aldı

 • Antibiyotik fusafungin: ne, nasıl uygulanıyor ve içeriliyor 97

  Antibiyotik fusafungin: ne, nasıl uygulanıyor ve içeriliyor


  Antibiyotik fusafungin: ne, nasıl uygulanıyor ve içeriliyor 38

  Antibiyotik fusafungin: ne, nasıl uygulanıyor ve içeriliyor 5

  Antibiyotik fusafungin: ne, nasıl uygulanıyor ve içeriliyor 69

  Antibiyotik fusafungin: ne, nasıl uygulanıyor ve içeriliyor 58

  Antibiyotik fusafungin: ne, nasıl uygulanıyor ve içeriliyor 67

  Antibiyotik fusafungin: ne, nasıl uygulanıyor ve içeriliyor 55

  Antibiyotik fusafungin: ne, nasıl uygulanıyor ve içeriliyor 38

  Antibiyotik fusafungin: ne, nasıl uygulanıyor ve içeriliyor 89

  Antibiyotik fusafungin: ne, nasıl uygulanıyor ve içeriliyor 5

  Antibiyotik fusafungin: ne, nasıl uygulanıyor ve içeriliyor 80

  Antibiyotik fusafungin: ne, nasıl uygulanıyor ve içeriliyor 57

  Antibiyotik fusafungin: ne, nasıl uygulanıyor ve içeriliyor 25

  Antibiyotik fusafungin: ne, nasıl uygulanıyor ve içeriliyor 18