Antipova Svetlana yetenekli bir basketbol oyuncusudurAntipova Svetlana yetenekli bir basketbol oyuncusudur


Antipova Svetlana yetenekli bir basketbol oyuncusudur 8 28.02.2019, 23:48

Antipova Svetlana yetenekli bir basketbol oyuncusudur

Antipova Svetlana profesyoneltüm dünyada bilinen basketbolcu. Kariyerindeki bu defans oyuncusu birçok kulüp ve uluslararası zafer kazandı. Rusya'da kadın basketbolunun gelişmesine büyük katkı yaptı.

Spor alanındaki ilk adımlar

Antipova Svetlana (sonra da Zabolueva) doğdu20 Ağustos 1966'da Mytishchi'de. Kız yüksek büyüme haricinde akranlarından farksızdı. Okuldaki basketbola katılmaya başladığı için onun sayesinde oldu. Çocukluğunda Svetlana, figür patencisinde bir kariyer düşünüyordu. Zarif bir elbise üzerinde kayarak oynamak istedi. Fakat o sırada memleketinde buz pateni yoktu.

Belki de bu en iyisidir, çünkü o zaman bizimülkenin Antipova Svetlana kadar yetenekli bir savunma oyuncusu yoktu. Sporcu, ilk antrenörü Elena Tarasova'yı sıcaklık ile hatırlar. Svetlana'ya basketbolda temel teknikleri öğreten ve kıza ona sıkı çalışmasını öğreten kişi buydu.Antipova Svetlana

Profesyonel bir kariyere başlayın

13 yaşındayken Svetlana ekip için şu sözlerle konuşmaya başladı:Mytischi. Yetenek Antipova çok açıktı; ilk turnuvada pek çok basketbol takımının uzmanları tarafından not edildi. Sonra "CSKA" basketbol takımının bir oyuncusu oldu. Fakat SSCB milli takımı için o zaman milli takım Leonid Yachmenev'in antrenörü kendisini aramadı.

Ancak istifasından sonra yeni teknik direktör EugeneGomelsky, bu üstün yetenekli basketbol oyuncusunu milli takımın saflarına davet etmeye başladı. Zaten genç yaşta olan Antipova Svetlana, ülke çapında biliniyordu. Bu başarı onun eserlerinden kaynaklanıyordu. Hiçbir koşul onu en sevdiği spordan rahatsız etmedi.Svetlana Antipova

Avrupa Şampiyonasında gösteriler

İlk başarı, 1989'da Svetlana'yı bekliyordu.Varna'daki Avrupa Şampiyonaları. Şampiyona boyunca sürekli olarak yüksek profesyonellik gösterdi. Ancak sporcu için en iyi maç, Çekoslovakya takımına karşı yapılan son savaştı. Finalde, 12 sayı atarak Avrupa Şampiyonasında ekibimizin zaferine büyük katkıda bulundu. Svetlana Antipova turnuvada sembolik takıma girdi.Svetlana Antipova basketbol

Mesleğinde ara ver ve profesyonel spora geri dön

Uluslararası turnuva Svetlana'yı kazandıktan sonraAntipova, bir basketbol oyuncusu Sergei Antipov ile evlendi. 1990'da çiftin kızı Anastasia doğdu. Ama yakında evlilik ayrıldı. Sporcu hızla doğumdan uzaklaştı ve profesyonel spora geri döndü.

Avrupa Şampiyonasında bu defans oyuncusu,ekipteki etkinlik. Svetlana tekrar en iyi maçını 14 puan kazanarak finallerde geçirdi. Takımımız Yugoslav takımını 97.48 sayı ile geçti. Bu olaydan sonra ülkede zor zamanlar başladı. Zorluklar, sporun finansmanını etkiledi. Barcelona Olimpiyat Oyunları'nda BDT ekibi beyaz bayrak altında oynadı. Kimse ondan büyük zaferler beklemiyordu. Kadın basketbol takımının en zoru Amerika Birleşik Devletleri'ndeki sporculara karşı yarı final oldu. Bu spordaki tüm uzmanlar Amerikan takımına zafer kazandırdı. Ancak buna rağmen Rus takımı kazandı ve finallerde 76: 66'lık skorla Çin takımını rahatça geçti.

Içinde Svetlana Antipova (Olimpiyat şampiyonu)Sahada oynanan Amerika Birleşik Devletleri yarıfinal maçında 28 dakika oynadı. Olimpiyatlarda bu başarı hala Rus basketbolseverleri anısına. Antipova, tarihi zaferin ardından Onur Spor Yüksekliği unvanını aldı.

Svetlana Antipova Olimpiyat Şampiyonu

Şampiyon ekibinin parçalanması

Başarılı bir olimpiyat sonrasında en güçlü takımparçalandı. Bir yıl sonra düzenlenen Avrupa Şampiyonasında, kadın basketbol takımı sadece 7. sırada yer aldı. Sporcularımız her oyunda sergilendi, ancak güçlü oyuncuların kaybı kendilerini hissettim.

Rus şampiyonasında en sevilen favori, Svetlana Antipova'nın uzun süredir oynadığı basketbol takımı "CSKA" idi. Bu Moskova takımı 1992'den 1997'ye kadar Rusya şampiyonasını kazandı.Svetlana Antipova biyografisi

Olimpiyat Olimpiyatı ve gelecek kocasıyla toplantı

1996'da yapılan Olimpiyat'ta ünlübasketbol oyuncusu Antipova sadece bir maç oynadı. Japonya'ya karşı oynanan maçta yaralanan ayak bilekiydi. Takım Rusya turnuvada beşinci oldu. Sergey Belov - hep Olimpiyatları'nda, yaşam meselesi olmuştur basketbol hangi Svetlana Antipova, aşkını bir araya geldi. Atlanta'daki maçlarda erkekler basketbol takımı antrenörlüğü yaptı. Bir yıl sonra, aşıklar birlikte yaşamaya başlandı.

Kariyerin devamı

Svetlana, eleme maçlarında yer aldıTakımının ikinci sırayı aldığı ve Macaristan'da düzenlenen final turnuvasına giden Avrupa Şampiyonası. Orada, bayan basketbol takımımız 6. sıraya yerleşti ve sadece 4 maç kazandı. Avrupa Şampiyonası'nda bir sonraki yıl düzenlenen antipova ile birlikte takım daha başarılı bir performans sergiledi. Eleme turnuvasında, grupta güvenle birinci sırayı aldı. Ve şampiyonada uluslararası takımımız sadece 2 oyun kaybederek gümüş madalya kazandı - hem de Amerikan kadın takımı.

Rusya'nın kadın basketbol takımının şampiyonasında1999 yılında CSKA bir bronz madalya oldu. Bundan sonra, Antipova "Dinamo" takımına taşındı. Aynı yıl, Belov "Ural-Grad" kulübünü yetiştirmeye gitti. 2006'dan 2008'e kadar kulübün başkanıydı. Svetlana, kocasının ardından Urallara da gitti. Orada arazi verildi ve bir ev inşa ettiler. Sergei ve Svetlana 17 mutlu yıllar birlikte yaşadılar. Sergei Belov 70 yaşında öldü.

Biyografisi şeklini alan Svetlana AntipovaProfesyonel kariyerinin sonunda başarılı bir şekilde koçluk yaptı. Bu defans oyuncusu, kadın basketbolunun başarısına büyük katkı sağladı. Rusya'daki bu sporun tarihinde sonsuza kadar sürecek.

Antipova Svetlana yetenekli bir basketbol oyuncusudurAntipova Svetlana yetenekli bir basketbol oyuncusudur

Related news

 • Masaüstünde bir Classmates kısayolu nasıl oluşturulur: talimat
 • Kaz Suyunda Bulgur Pilavı
 • Çıtı Pıtı Sonbahar Çiçeği İğne Oyası Modeli Yapımı Videolu Anlatımlı
 • Arazilerin tescili: vurgulamalar
 • Hazır Yufkadan Börek Tarifi Video
 • RSK Molotokun işvereni hakkında çalışan geri bildirimi: onarım ve inşaat şirketlerinde çalışmak

 • Antipova Svetlana yetenekli bir basketbol oyuncusudur 13

  Antipova Svetlana yetenekli bir basketbol oyuncusudur


  Antipova Svetlana yetenekli bir basketbol oyuncusudur 9

  Antipova Svetlana yetenekli bir basketbol oyuncusudur 67

  Antipova Svetlana yetenekli bir basketbol oyuncusudur 93

  Antipova Svetlana yetenekli bir basketbol oyuncusudur 98

  Antipova Svetlana yetenekli bir basketbol oyuncusudur 3

  Antipova Svetlana yetenekli bir basketbol oyuncusudur 11

  Antipova Svetlana yetenekli bir basketbol oyuncusudur 19

  Antipova Svetlana yetenekli bir basketbol oyuncusudur 7

  Antipova Svetlana yetenekli bir basketbol oyuncusudur 20

  Antipova Svetlana yetenekli bir basketbol oyuncusudur 73

  Antipova Svetlana yetenekli bir basketbol oyuncusudur 22

  Antipova Svetlana yetenekli bir basketbol oyuncusudur 14