Apandisitin hangi tarafının bulunduğu ve nasıl tanıyacağıApandisitin hangi tarafının bulunduğu ve nasıl tanıyacağı


Apandisitin hangi tarafının bulunduğu ve nasıl tanıyacağı 99 07.02.2019, 16:21

Apandisitin hangi tarafının bulunduğu ve nasıl tanıyacağı?

Soruya: "Apandisitin hangi tarafı?""Belki de, herhangi bir kişi cevap verecektir. Ve bu şaşırtıcı değil, çünkü herkes bu hastalığın çok tehlikeli olduğunu biliyor ve acil tıbbi bakım ve cerrahi müdahale gerektiriyor.

Peki bu hastalık nedir? Apandisit, kalın bağırsaklardan biri olan çekumun apendiksinin iltihaplanmasının gözlendiği bir durumdur. Hastalık oldukça hızlı geliştiği için, semptomları ve adım adım ilk yardım hakkında bir fikre sahip olmak önemlidir.

1 adım

Çocuklarda bu hastalık genellikleateş, kusma, kasılma, bulantı, dışkı bozuklukları, yaygın karın ağrısı ile akut enfeksiyon. Yetişkinlerde apandisitin özellikleri genellikle yoğun ve canlı değildir.

Hemen apandisitin hangi tarafını anladınızHastalığın hızlı gelişimi ile. Karın boşluğunda bir akut enflamatuar sürecin ilk tezahürü, karındaki şiddetli ağrıdır. Sebeplerini anlamaya çalışmayın, ama hemen ambulansa gidin. Ağrıları hafif veya zayıf ise, dinamiklerini ve lokalizasyonunu gözlemleyin. Apendiksin iltihaplanması ile genellikle göbekte başlar ve yavaş yavaş karın alt sağına doğru hareket ederler. Bir başka karakteristik özellik - onun tarafında diz çökerken ve dizlerinin göğsüne bastırıldığında, ağrı biraz azalır.

2 adım

Müshil ve ağrı kesici almayıntıbbi tavsiye olmadan ve bu hastalık şüphesi ile ilaçları. Semptomların yağlandığı apendiksin kronik iltihaplanması vakaları vardır, bu nedenle kontrolsüz antispazmodikler ve karın ağrısı ile analjeziklerin alınması kontrendikedir. Karın boşluğundaki herhangi bir rahatsızlık durumunda, muayene edilmeli ve akut ağrılar için derhal yardım alınmalıdır.

3 adım

Apandisit nasıl belirlenir? Teşhis açısından Schetkina-Blumberg'in semptomunun kontrol edilmesi yardımcı olabilir. Prosedür aşağıdaki gibidir: ellerinizi sağ podzdosheya bölgesinde hafifçe itin ve tutun. Apandisit ile birlikte ağrı azalmalı veya azalmalıdır. O zaman hızlı bir şekilde ellerini cebinden çıkar. Peritonun iltihabı ile ek bir sarsıntıdan, acı keskin ve aynı anda güçlendirilir.

4 adım

Herkes apandisitin hangi tarafının bulunduğunu bilir,ancak ek iç organlara göre, farkında değil herkesle 6 tipik konumu olduğunu. ek en yaygın pozisyonu - sağ iliak bölgesi, yukarıda belirtilen tipik semptomlar ortaya çıktığı. Ayrıca başka yerlerde meydana gelebilecek ek ağrısının diğer hükümleri altında -, arkada, kasıkta, sağ üst kadranda sağ omzunu vermek, uyluk. Ağrı dört saat içinde gitmezse, hareketle, şiddetle öksürür, doktoru çağırır.

Ağrı sendromuna ek olarak, diğer olası apandisit belirtilerine dikkat edin:

- iştah kaybı;

- mide bulantısı ve kusma;

- şişkinlik;

- Dışkı bozuklukları (ishal, kabızlık);

- Tenesmus (dışkı için yanlış dürtü).

5 adım

Apandisit tedavisi ile ilgili olarak çok uygundurPrensip: geç daha erken. Bu nedenle, herhangi bir akut durum ve karın şiddetli ağrıları için derhal tıbbi yardım alın. Bu durum özellikle çocuklar için geçerlidir, çünkü çocuğun ekinde bir kopma vardır, bu yetişkinlere göre daha muhtemeldir.

Bizim bakış açımızdan, bununla çok önemli değilApandisitin tarafı, altta yatan semptomları ve hasta ve akrabalarına nasıl davranılacağını bilmek çok daha önemlidir. Bir çekilme ve diğer ciddi komplikasyonlar gelişmemişse çekumun apendikasyonu başarılı ve hızlı bir şekilde tedavi edilir.

Hayatınızı bir doktora çağırmaktan korkmaktan dolayı korkmayın, ya da düşündüğünüz gibi, haklı bir gerekçe olmadan - sağlık ve yaşamla ilgili olarak güvende olmak daha iyidir.

Apandisitin hangi tarafının bulunduğu ve nasıl tanıyacağıApandisitin hangi tarafının bulunduğu ve nasıl tanıyacağı

Related news

 • 66.000 Bardak Suyla Anne Karnındaki Bebeğini Resmeden Sanatçı
 • İdrarda Lökosit Fazlalığı
 • Aşık Veysel Şatıroğlu Kimdir Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi
 • Eviniz İçin Etkileyici Dekoratif Kendin Yap Projeleri
 • KÖPRÜLÜ PITIRCIK TIĞ OYASI YAPIMI
 • Sen Bir Harikasın Bilimsel Fitness kitabı okur yorumları

 • Apandisitin hangi tarafının bulunduğu ve nasıl tanıyacağı 81

  Apandisitin hangi tarafının bulunduğu ve nasıl tanıyacağı


  Apandisitin hangi tarafının bulunduğu ve nasıl tanıyacağı 92

  Apandisitin hangi tarafının bulunduğu ve nasıl tanıyacağı 76

  Apandisitin hangi tarafının bulunduğu ve nasıl tanıyacağı 92

  Apandisitin hangi tarafının bulunduğu ve nasıl tanıyacağı 20

  Apandisitin hangi tarafının bulunduğu ve nasıl tanıyacağı 27

  Apandisitin hangi tarafının bulunduğu ve nasıl tanıyacağı 90

  Apandisitin hangi tarafının bulunduğu ve nasıl tanıyacağı 13

  Apandisitin hangi tarafının bulunduğu ve nasıl tanıyacağı 52

  Apandisitin hangi tarafının bulunduğu ve nasıl tanıyacağı 47

  Apandisitin hangi tarafının bulunduğu ve nasıl tanıyacağı 22