Arabadaki çocukların taşınmasıyla ilgili kanundaki değişiklikler 2019

Arabadaki çocukların taşınmasıyla ilgili kanundaki değişiklikler 2019 Arabadaki çocukların taşınmasıyla ilgili kanundaki değişiklikler

Arabadaki çocukların taşınmasıyla ilgili kanundaki değişiklikler

Çocuk taşımacılığı ile ilgili kanun değişiklik önerileriaraç içi gibi erken 2016 gibi uygun değişikliklerin kabulü önceki dönem İçişleri Bakanlığı temsilcileri tarafından dile getirdi. Ancak, Rus hükümeti küçüklerin güvenliği son derece ciddi bir meseledir ve reformların fizibilitesini kanıtlanmış olacak bunun sonucu da tüm inceliklerini ve araştırma ve test nüansları, titizlikle incelenmesinden sonra gerçekleşmesi gerektiğini düzenlemelerin benimsenmesi olduğuna karar verdi. Çocukların arabayla taşınmasıyla ilgili yeni yasa 12 Temmuz 2019'de kabul edildi.

arabadaki çocukların taşınmasıyla ilgili kanun

tarih öncesi

2016 yılında, yeni yasanın yürürlüğe girmesinden bir yıl önceÇocukların arabada taşınması sırasında, İçişleri Bakanlığından mevcut mevzuatta düzeltmeler yapmak için bir teklif geldi. Teklifi dinlediler. Yeniliklerin fizibilitesini aydınlatmaya yönelik araştırma yapmak kararlaştırıldı.

Seviyenin nasıl olduğunu anlamak gerekiyorduçocukların arabada taşınması için yeni kurallar. Yasa, SDA'ya uygun değişiklikler yapmak için 3 Temmuz'da alınan kararın ardından 12 Temmuz 2019'de kabul edildi.

Yeni kanun hakkında daha fazla bilgi

2019'de bir arabaya binen çocukların taşınmasıyla ilgili kanun

Yasanın temel yeniliği,yaşı yedi yıl veya daha fazla olan okul çocuklarının taşınması için artık özel bir araba koltuğu satın almanıza gerek yoktur. Buna ek olarak, küçük çocukların ulaşımını önemli ölçüde basitleştiren diğer düzenlemeler de kabul edildi ve kabul edildi.

 1. Mevzuattan, gerekli güvenlik seviyesini sağlamadığından çocukları arabaya götürürken alternatif tespit araçlarından bahsedildi.

 2. Bir yaştaki çocukları taşımak için izinÖzel bir araba koltuğu kullanılmadan arka koltukta yedi yıl veya daha fazla eşittir. Yani, sekiz yaşındaki bir çocuk koltuksuz bir arabada olabilir. Pozisyonu sabitlemek için bir araç emniyet kemeri olacaktır. Yeni yasaya göre okul çağındaki çocuklar yetişkin yolculara eşittir ve bu nedenle, başarısız olmaları durumunda, konumları, yaşına özgü özelliklere karşılık gelen bir emniyet kemeri ile sabitlenmelidir.

 3. Bir yaştaki çocukların taşınmasıÖn koltukta özel bir araba koltuğu olmaksızın 7 ila 11 yıl arası sınırlamalar kesinlikle yasaktır. Reşit olmayanların bu şekilde taşınması sadece küçük bir vatandaşın yaş şartlarına uygun bir koltukta gerçekleştirilebilir.

 4. Yeni kanunun kabul edilmesinden sonra, yaş, sonraÇocuğun yetişkin bir yolcu olarak kabul edilmesi, 12'den 11 yıla indirilmiştir. 11 yaşına ulaşmış bir vatandaş, hem ön hem de arka koltuklarda özel bir koltuk olmaksızın olabilir.

 5. Araba kullanırken minyatür ve okul öncesi çağındaki çocukların (yedi yıla kadar) hala araba koltuğunda olmaları gerekmektedir.

Yeni yasa 10 Temmuz 2019'de yürürlüğe girdi.

Okul öncesi çağındaki çocukların taşınması

 Çocukların arabada taşınmasıyla ilgili yeni yasa

Okul öncesi çağındaki çocuklar değişirmevzuat da dokundu. Bir araba sürerken, küçüklerin konumu, parametreleri çocuğun yaş gereksinimlerini karşılayan özel bir araba koltuğu kullanılarak kaydedilmelidir. Trafik polis memurlarının kontrolü sırasında çocukların taşınmasına ilişkin ihlaller tespit edilirse, motorlu araç sahibine para cezası verilir.

Yeni kanunun kabul edilmesinden önce dikkat etmek gerekirOkul öncesi çağındaki çocukların taşınması için alternatif araçlar bir kitap, kanıt okuyucu veya kemer kayışı adaptörü veya çerçevesiz cihaz olarak kabul edildi. Ancak, yeni mevzuata göre, bu tür bir sabitleme aracının kullanılması yasaktır. Bir yükselticiye izin verilir.

7-11 yaş arası küçüklerin taşınması için kurallar

2019'de bir arabada çocukların taşınmasıyla ilgili yeni yasa

Çocukların arabada taşınmasıyla ilgili yeni bir yasa7 yaşından büyük çocukların taşınması için kurallarda önemli düzenlemeler. Dolayısıyla, bu yaş kategorisine giren çocuklar, reşit olmayanların boyuna ve ağırlığına karşılık gelen emniyet kemerleri kullanarak otomobillerde ve kamyonlarda hareket edebilirler.

Çocuk emniyet sistemlerinin bir kamyonun veya aracın kabininin içine monte edilmesi, bu sabitleme araçlarının kullanım kılavuzuna göre kesinlikle yerine getirilmelidir.Hatırlamaya değer, 12 yaşın altındaki çocukların motosikletle taşınması yasaktır.

Çocukları 7-11 yıl ileride taşıma imkanı

bir araba kanunda çocukların taşınması için kurallar

Yeni mevzuata göre, eskiTaşıtın ön koltuğunda yaş kategorisindeki çocukların 7-11 yaş arası ulaşım kuralları vardır. Bu nedenle, bu tür bir harekete yalnızca, tüm yaş gereksinimlerini (ağırlık, boy, vb.) Karşılayan özel bir araba koltuğu ile izin verilir.
Bu yaş kategorisindeki çocukların araba koltuğu olmadan taşınması kesinlikle yasaktır. Bu paragraf ihlal edilirse, sürücüye para cezası verilir.

Araba koltuğu kullanmadan arka koltukta çocukların taşınması

Yukarıdakilerden, prosedür şu şekildedir:Çocukların arabada taşınmasıyla ilgili yeni bir yasanın kabulünden sonra küçüklerin hareketi büyük ölçüde basitleştirilmiştir. Ebeveynlerin, okul çağı çocuklarına yönelik özel koltuklar satın almak için aile bütçesi fonlarını harcamaları gerekmediği için.
Arabada emniyet kemeri bulundurmak yeterlidir. Ancak bu sadece 7 yaşından büyük çocuklar için geçerlidir. Gençler, ön veya arka koltukta küçük bir yolcunun sürülmesine bakılmaksızın, sadece özel bir araba koltuğunda arabada olabilirler.

Bir araba koltuğu olmadan küçüklerin taşınması tehlikesi

Çocukların arabada taşınmasıyla ilgili yeni yasaebeveyn harcamalarını önemli ölçüde azaltır (özellikle de aile bir değil, iki veya daha fazla çocuksa). Bununla birlikte, diğer taraftan, çocukları arabada hareket ettirirken kilitleme kayışları her zaman yeterli bir güvenlik seviyesi sunmamaktadır.

Risk yaş parametrelerine bağlıdırminör. Çocukların 2019 yılında bir arabada taşınmasıyla ilgili yeni yasa, çocuğun kilosunu ve boyunu gibi bireysel parametrelerini hesaba katmadan sadece çocuğun yaşını dikkate alır.

Çoğunlukla 10-11 yaş arası bir çocuğun kilosu ve yüksekliği olabilir.7 yaşındaki. Bu durumda, emniyet kemeri gerekli sabitleme seviyesini sağlamamaktadır, bu da motorlu taşıtlarda taşınan taşıtın güvenlik derecesinin önemli ölçüde daha düşük olacağı anlamına gelmektedir.Bu yüzden uzmanlar ebeveynleri tavsiye ediyorBir çocuğu taşırken boy ve kilosunu dikkate alın. Gerekirse, yüksek düzeyde güvenlik sağlamak için özel bir araba koltuğu satın almak daha iyidir.

Ana risk çocuğun olması gerçeğiyle ilgilidir.bir kaza ile küçük bir boy ve kilo var, kayışın kayışı karın boşluğuna ciddi yaralanmalar ile doludur karın seviyesine hareket edecektir. Çoğu kemerin 12 yaşın üzerindeki insanları düzeltmek için tasarlandığı akılda tutulmalıdır. Bu yüzden sabitleme yapan bir araba kemeri kullanarak araba koltuğu olmayan çocukların taşınması sırasında belirli bir risk vardır.

Arabada küçük bir çocuk bırakmak

 Çocukların araba tadilatında taşınması kanunu

Çocukların 2019 yılında bir arabada taşınmasıyla ilgili yasa, 7 yaşından küçük bir çocuğu arabaya park ederken bir araçta yalnız bırakmayı yasaklar.
Çocuğun yokluğunda izin verilirYetişkin beş dakika geçmeyen bir süre için. Çocuğun ebeveyni veya diğer temsilcisi reşit olmayanları daha uzun bir süre terk ederse, onu tehlikeye maruz bırakırsa, bir yetişkin cezaya çarptırılır.

Bu öğenin benimsenmesi gerçeği nedeniyleölüm veya değişen şiddette küçük çocuk yaralanma ile sonuçlanan uzun bir süre için aracın küçüklerin terk edilme vakası.

Yeni yasanın ihlalinin sonuçları. Devlet Trafik Güvenliği Müfettişliği Para Cezaları

İçerdiği kuralların ihlali durumundaBir arabada Çocukların araçta son yasa, aracın direksiyon başında olan bir yetişkin, tam arabada çocukların taşınması kuralları kırıldı bağlıdır miktarı hangi para cezası şeklinde idari sorumluluğu hükmolunur. Kanun, 3,000 ila 100.000 ruble miktarında bir para cezası verilmesini öngörüyor.

Örneğin, bir çocuğu taşıyan bir taksi şoförüÖzel araba koltuğu olmayan genç okul öncesi yaş, 100.000 ruble para cezası riskiyle karşı karşıya. Resmi 25 000 ruble ve yasal olan - 4 kat daha fazla, 100 000 ruble ödeyecek.

Küçük bir çocuğu içeride yalnız bırakmakaraç park ederken, beş dakikayı aşan, sürücüyü 500 ruble para cezasına çarptırıyor. Bu durum durma ve park etme kurallarının ihlali örneğidir. Sürücü kurtulabilir ve uyarılabilir. Ceza tedbiri, çocuğun maruz kaldığı risk derecesine bağlı olarak, Devlet Trafik Güvenliği Müfettişliği Müfettişi tarafından atanır. Moskova ve Moskova bölgesinde, bu suç 2,500 ruble para cezasına çarptırılmasını gerektirir.

Araba koltuğu ya da kemeri?

arabada çocukların taşınması

Hangi koruma aracını tercih edeceğine karar vermeden önce, her iki güvenlik özelliklerinin esasını ve dezavantajlarını keşfetmeye değecektir.

Emniyet kemerlerinin ana avantajıhareketlilik. Araba koltuğu arabada çok yer kaplıyor. Sürücü, cihazı nerede kaldıracağını sürekli düşünmek zorunda. Birkaç dezavantajlı çocuk aynı anda arabada hareket ederse bu dezavantaj çok önemlidir.

Ayrıca, iyi bir araba koltuğuAracın hareketi sırasında çocuğun güvenliğini sağlamak gerçekten mümkün, oldukça pahalıdır. Bu korumayı satın almaya değer değildir. Oldukça ucuz, düşük kaliteli bir araba koltuğu, en sıradan emniyet kemerinden daha iyi güvenlik sağlayabilir.

Bu yüzden bir araç seçerken, finansal kapasitenizi ve çocuğun parametrelerini göz önünde bulundurmanın yanı sıra, tüketici geri bildirimlerini veya bu tür bir sabitleme fonlarını dikkatle incelemeniz gerekir.

Emniyet kemerleri hatırlamakta fayda var12 yaşından büyükler için sağlanmıştır. Ve bu, bu yaşta ulaşmamış bir çocuğun, çocuğun bireysel parametrelerine, boyuna ve ağırlığa tam olarak uyan özel bir araba koltuğunda taşınması daha güvenli olduğu anlamına gelir.

Sonuç

2016 yılında,Çocukların arabada taşınması kanunu. Değişiklikler sadece bir yıl sonra yürürlüğe girmiş ve Temmuz 2019'de yürürlüğe girmiştir. Yeni yasanın hükümlerine dayanarak, 7, yaşın altındaki çocukların araç kesinlikle çocuğun pozisyonunu sabitler özel sandalye, olmalıdır zaman.7 yıl sınırını aşan kişiler, arka koltuktaki arabada, yan koltuğun yaş gereksinimlerini karşılayan emniyet kemeri olan bir araba koltuğu olmadan hareket edebilirler.

Uzmanlar, kemerin koruyabileceğini söylüyorBir kaza sırasında ciddi yaralanmalardan çocuk. Ancak, düşüncesine göre, araba koltuklarının kullanımı araba ile seyahat ederken reşit olmayanlar için daha fazla güvenlik sağlar. Seçim ebeveynler tarafından yapılır. Her şey yetişkinlerin kişisel tercihlerine ve finansal fırsatlara bağlıdır.

Yasanın ihlali idari gerektirirbir miktar şeklinde bir sorumluluk, miktarı 100 000 ruble ulaşabilir. Ayrıca, 7 yaşın altındaki bir çocuğun, beş dakikadan fazla süren park sırasında yetişkin gözetimi olmaksızın arabada yalnız bırakılmasına izin verilmemektedir.

Arabadaki çocukların taşınmasıyla ilgili kanundaki değişiklikler 2019

Arabadaki çocukların taşınmasıyla ilgili kanundaki değişiklikler 2019

Related news

 • Ata Demirer Bodrumda deniz temizliği yaptı
 • Elektrikli kırpıcılar: nasıl seçilir ve yanlış olmaz
 • Site optimizasyonu nedir ve bunun için mi
 • Hemanjiyom: Bu tümör nedir ve nasıl mücadele edilir
 • Pizza, pizzacıda olduğu gibi. İtalyan bir şefin tarifi

 • Arabadaki çocukların taşınmasıyla ilgili kanundaki değişiklikler

  Arabadaki çocukların taşınmasıyla ilgili kanundaki değişiklikler


  Arabadaki çocukların taşınmasıyla ilgili kanundaki değişiklikler

  Arabadaki çocukların taşınmasıyla ilgili kanundaki değişiklikler

  Arabadaki çocukların taşınmasıyla ilgili kanundaki değişiklikler

  Arabadaki çocukların taşınmasıyla ilgili kanundaki değişiklikler

  Arabadaki çocukların taşınmasıyla ilgili kanundaki değişiklikler

  Arabadaki çocukların taşınmasıyla ilgili kanundaki değişiklikler

  Arabadaki çocukların taşınmasıyla ilgili kanundaki değişiklikler

  Arabadaki çocukların taşınmasıyla ilgili kanundaki değişiklikler

  Arabadaki çocukların taşınmasıyla ilgili kanundaki değişiklikler

  Arabadaki çocukların taşınmasıyla ilgili kanundaki değişiklikler

  Arabadaki çocukların taşınmasıyla ilgili kanundaki değişiklikler

  Arabadaki çocukların taşınmasıyla ilgili kanundaki değişiklikler

  Arabadaki çocukların taşınmasıyla ilgili kanundaki değişiklikler

  Arabadaki çocukların taşınmasıyla ilgili kanundaki değişiklikler

  Arabadaki çocukların taşınmasıyla ilgili kanundaki değişiklikler

  Arabadaki çocukların taşınmasıyla ilgili kanundaki değişiklikler

  Arabadaki çocukların taşınmasıyla ilgili kanundaki değişiklikler

  Arabadaki çocukların taşınmasıyla ilgili kanundaki değişiklikler

  Arabadaki çocukların taşınmasıyla ilgili kanundaki değişiklikler

  Arabadaki çocukların taşınmasıyla ilgili kanundaki değişiklikler

  Arabadaki çocukların taşınmasıyla ilgili kanundaki değişiklikler

  Arabadaki çocukların taşınmasıyla ilgili kanundaki değişiklikler