26.06.2019

Arabayı kendi ellerinizle parlatıyorsunuz. Ellerle aşındırıcı ve koruyucu parlatma 83

Arabayı kendi ellerinizle parlatıyorsunuz. Ellerle aşındırıcı ve koruyucu parlatma.

Yıllar boyunca araba fabrikanın parlaklığını kaybetti,boya eski sıkıntısını yitirdi ve vücut çok küçük çiziklerle kaplıydı - bu, vücudun cilalanmasının zamanı geldi. Çoğu tamir ve boya atölyesi bu hizmeti sunmaktadır. Ancak, durum tespiti ve sorumluluk yaklaşımı ile, araç gövdesinin parlatılması bağımsız olarak yapılabilir.

Araba gövdesini iki çeşit parlatmaaraba - aşındırıcı ve koruyucu. Her iş türünü kısaca açıklayın ve arabanıza hangisinin uygun olduğunu belirleyin. Koruyucu cilalama işleri, araç gövdesi üzerine koruyucu bir kat parlatma macununun uygulanmasıdır. Vücudu kendi ellerinizle parlatmak Teflon veya balmumu macunu ile yapılabilir. Bu çalışmanın teknolojisi basit ve ambalaj üzerinde açıklanmıştır, ancak bazı yararlı ipuçları vardır.

Kendi elleriyle parlatma araba vücutHem elle hem de özel parlatma makineleri yardımıyla yapılır. Doğrudan güneş ışığı ve taslak altında çalışma yapılması tavsiye edilmez. Aracın kendi ellerinizle parlatılması, sadece vücudun iyice yıkanması ve kurutulmasından sonra gerçekleştirilir. Parlatma macunu ince bir şekilde uygulanmalıdır, böylece cila parlatma işlemi birkaç aşamada gerçekleştirilmelidir. Macunun uygulanmasından 3-4 dakika sonra, derin bir parlaklığa ve maddenin vücuttan izlerinin kaybolmasına kadar dairesel harekete yerleştirin. Bununla birlikte, koruyucu cilalar önemli bir dezavantaja sahiptir - bunlar zamanla yıkanır ve prosedür tekrarlanmalıdır. Bu durumda, Teflon pastaları araba gövdesinde daha uzun süre kalır.

İkinci ve daha önemli parlatma metodu -Aşındırıcı. Aracınızı aşındırıcı macunlarla kendi ellerinizle parlatmak, sonuç olarak kalıcı bir sonuç verir, boyanın ömrü sadece aracın çalışma koşullarına bağlı olacaktır. Bu tip cilalama işlerinin kompleksi iki aşamaya ayrılır - cila cilaları vücut elemanlarından çıkarmak, vernik üzerine boyamak ve doğrudan cilalamak için ince aşındırıcı kaplamalarla LCP'yi parlatır.

Taşlama aşamasında araba uygulanır2000 ve üzeri grenli su geçirmez kağıt. Önceden daha elastik hale getirmek için suya batırılmalıdır. Koruyucu cilalamadan önce olduğu gibi, araba gövdesi iyice yıkanır, uygun odaya konur ve taşlamaya devam edilir. Tedavi sadece önemli çizik ve risklerin olduğu sorunlu alanlara maruz kalır. Taşlama, vücut üzerinde düzgün bir mat yüzey elde edilene kadar yapılır. Aracı kuruttuktan sonra riskler fark edilirse, bu yerlerde bu işi tekrarlamak gerekir.

Son taşlamadan sonra,arabayı parlatma. Bu aşamada aşındırıcı macunlar ve bir parlatma makinesi kullanılır. Macun parçaya küçük slaytlar ile uygulanır, daha sonra makine elemanının üzerine düşük hızda gerilir. Ardından dönüşler arttırılabilir ve parlatılabilir. İşin tamamlanmasından sonra, vücut son kat macunlarla parlatılır ve derin ve sulu bir renk kazanır.

Bazı üreticilere tavsiyede bulununParlatma macunu mantıklı değil, ama kurtarılmamalıdır. Daha yüksek kaliteli pastalar en iyi sonucu vermeyi garanti eder ve arabanızı kendi ellerinizle parlatmak daha kolay ve daha verimli hale gelir. Ayrıca, koruyucu parlatma işleminin, araçtaki boya ve vernik tabakasının kalınlığını azaltmadığını, uzun sürmeyeceğini de belirtmek gerekir. Aracın kendi elleriyle aşındırıcı parlatılması dayanıklıdır, ancak boya kaplamasının kalınlığını azaltır, bu nedenle bu tip bir parlatma işleminin otomobilde 3-5 kez yapılması tavsiye edilmez.Related news

 • Muz kekini taze meyve parçaları ile nasıl pişirirsiniz
 • Diş Ağrısı Nasıl Geçer: Diş Ağrısı İçin Doğal Çözümler
 • O isimlerin performansı Büyükşehir seçiminin kaderini belirleyecek
 • Ev yapımı masterclass: elbiseler bir desen olmadan dikmek nasıl
 • Yavruda Rickets: belirtileri ve tedavisi

 • Arabayı kendi ellerinizle parlatıyorsunuz. Ellerle aşındırıcı ve koruyucu parlatma 63

  Arabayı kendi ellerinizle parlatıyorsunuz. Ellerle aşındırıcı ve koruyucu parlatma


  Arabayı kendi ellerinizle parlatıyorsunuz. Ellerle aşındırıcı ve koruyucu parlatma 52

  Arabayı kendi ellerinizle parlatıyorsunuz. Ellerle aşındırıcı ve koruyucu parlatma 15

  Arabayı kendi ellerinizle parlatıyorsunuz. Ellerle aşındırıcı ve koruyucu parlatma 40

  Arabayı kendi ellerinizle parlatıyorsunuz. Ellerle aşındırıcı ve koruyucu parlatma 57

  Arabayı kendi ellerinizle parlatıyorsunuz. Ellerle aşındırıcı ve koruyucu parlatma 8

  Arabayı kendi ellerinizle parlatıyorsunuz. Ellerle aşındırıcı ve koruyucu parlatma 84

  Arabayı kendi ellerinizle parlatıyorsunuz. Ellerle aşındırıcı ve koruyucu parlatma 81

  Arabayı kendi ellerinizle parlatıyorsunuz. Ellerle aşındırıcı ve koruyucu parlatma 84

  Arabayı kendi ellerinizle parlatıyorsunuz. Ellerle aşındırıcı ve koruyucu parlatma 30

  Arabayı kendi ellerinizle parlatıyorsunuz. Ellerle aşındırıcı ve koruyucu parlatma 35

  Arabayı kendi ellerinizle parlatıyorsunuz. Ellerle aşındırıcı ve koruyucu parlatma 47