Arcimboldo Giuseppe: resim ve kurgularArcimboldo Giuseppe: resim ve kurgular

21.05.2019

Arcimboldo Giuseppe: resim ve kurgular 14

Arcimboldo Giuseppe: resim ve kurgular

İtalyan sanatçı Arcimboldo Giuseppe(1528-1593), sadece 1885'te halka açıldı, Rönesans'ın unutulmuş bir dehası olarak kabul edilir. Leonardo da Vinci ile karşılaştırıldı. Her ikisinin de ilgi alanı inanılmaz derecede genişti: ansiklopedistlerdi, her ikisi de soyundan gelen eserlerin soyağacıydı ve her ikisi de torunlar tarafından unutuldu. Da Vinci hakkında daha önce hatırladı. Başka paralellikler de vardır - hem kendileri hem de yaşamda elde edilen tanıma ve para dahileri. Babalarının sanatçı olduğunu da ekleyebilirsiniz.

archimboldo juseppe resimleri

Kaderin sevgilisi

Resimlerine neden olan Arcimboldo Giuseppekraliyet ailesine ilgi, uzun bir süre (yaklaşık 25 yıl) Habsburgların bir ressam ressamıydı. Rudolph II ile kişisel arkadaşlık kurdu. Mühendis, natüralist, astrolog, Kunstkamera'nın organizatörü, kişisel olarak kraliyet koleksiyonlarını yenilemeye çalıştı. Mahkeme tarafından kendisine verilen yüksek onur, 1592 yılında Giuseppe Archibaldo'ya, ustanın yokluğunda kraliyet sarayına hükmederek, armağan ve palatine sahip olma hakkıyla asil bir unvan verildiği gerçeğiyle kanıtlanmıştır.

Eşitler arasında ilk

Kutsal Roma İmparatorluğunda sadece üç sanatçıVercelli Sodom, Vecellio Titian ve Arcimboldo Giuseppe bu rütbeye layık görüldü. Hayatı boyunca resimler tartışmalara neden oldu. Birisi bunun, Kunstkamera'dan esinlenerek hasta resimlerinin meyvesi olduğunu, birinin resimleri beğendiğini ve sanatçının bir deneyci olarak kabul edildiğini söyledi. Her durumda, onun geç tuvalleri yeni, tamamen yabancı bir şeyi temsil etti. Çağdaşlar, Sodom gibi onu Mannerist'e dahil etti. Bu nedir? Rönesans'ın yüksek ideallerinin yitirilmesiyle karakterize edilen geç Rönesans'ın bu edebi ve sanatsal yönü. İnsanın ruhani ve bedensel doğası arasında bir uyum yoktur. Davranış, doğuştan gelen bir iddiadır.

Eşsiz miras

sanatçı archimboldo juseppeSanatçı tuvalleri klasik tarzda çizdi amaPek çok eser kayboldu, üçü, resimdeki tüm kanonlara göre yazılmıştı - tapan magi'nin görüntüsü, prensesin portresi ve sanatçı Maximilian II'nin ilk hamilesinin aile portresi. Resimler artık 20 parça sayılan Arcimboldo Giuseppe'nin ayrılmasından sonra kendisi ya da tuvalleriyle ilgili kişisel ifadeler bırakmadığı da kötü. 1885'te sanat eleştirmeni K. Kasati'nin bir monografinin yayınlanmasından sonra ona olan ilgi patlak verdi.

Her resmin benzersizliği

Küçük bir miras arasında kendilerine döndülerdikkat gizemli ve eşsiz meme portreleri. Onlarda insanlar çeşitli şeylerden toplanmışlardı, bu yüzden çoğu zaman doğadaki bakteriler denir. Ama gerçek şu ki, tuvallerde rastgele bir nesne yok. Kütüphanecinin portresi sadece okuma odasında bulunan şeylerden oluşur. Bez "Meslekler" döngüsüne girer. Arcimboldo Giuseppe'nin mirasının tümünde en fazla sayıda korunan üç farklı resim-flip-flop, "Four Elements", "Seasons" döngüsü ve "The Seasons" resimleri var ve tüm mevsimler çeşitli versiyonlarda boyanıyor. "Bahar" olarak adlandırılan en büyük resim sayısı. Bu işler o kadar sıradışı ki, kendilerine alevlenen ilgiyi tam olarak açıklayabiliyoruz.

Hak talebi

Hangi tanımlar bunları hak etmedi?karşılaştırılmamış olan resimler. XX yüzyılın ilk yarısında, 1920'de gerçeküstücülük, deforme olmuş gerçekliği tasvir eden gerçeküstücülük, gerçeklikte orijinal rüyalar gibi resimler ortaya çıktı. Arcimboldo bu akımın habercisi olarak görülmeye başladı. Portrelerinde rüyalardan daha doğal bir felsefe var ve gerçeküstücülüğün öncüsü daha büyük olasılıkla Hieronymus Bosch'du - gerçeklik ve hayalleri deforme edenler!archimboldo juseppe resimleri mevsim Resimleri basit olan Arcimboldo GiuseppeÇok ilginç bir şekilde yürütülen, henüz belirtilmemiş bir yön kurucusu. Onun tarzı takipçileri ve destekçileri daha fazla kazanıyor. Yukarıda belirtildiği gibi, portreler, bildirilen konunun özelliği olan öğelerden oluşur - her sezon, yalnızca o zamanlar doğada olan şeylere karşılık gelir. Resim "flip-flop" olarak adlandırılırsa, portreler bir taraftan ve diğerinden görülebilir. Her şey açıkça ve birbiriyle uyumlu olarak seçilir. Çok özgün ve harika usta!

Arcimboldo Giuseppe: resim ve kurgularArcimboldo Giuseppe: resim ve kurgular

Related news

 • Sputnik Türkiye
 • Takma Kirpik Nasıl Takılır
 • Örgüde Yatay Ve Dikey İlik Açma Videolu
 • Kendi ellerinizle cildinizden nasıl çiçek istersiniz
 • Peter Ford

 • Arcimboldo Giuseppe: resim ve kurgular 92

  Arcimboldo Giuseppe: resim ve kurgular


  Arcimboldo Giuseppe: resim ve kurgular 46

  Arcimboldo Giuseppe: resim ve kurgular 84

  Arcimboldo Giuseppe: resim ve kurgular 95

  Arcimboldo Giuseppe: resim ve kurgular 14

  Arcimboldo Giuseppe: resim ve kurgular 32

  Arcimboldo Giuseppe: resim ve kurgular 22

  Arcimboldo Giuseppe: resim ve kurgular 33

  Arcimboldo Giuseppe: resim ve kurgular 17

  Arcimboldo Giuseppe: resim ve kurgular 96

  Arcimboldo Giuseppe: resim ve kurgular 85

  Arcimboldo Giuseppe: resim ve kurgular 72

  Arcimboldo Giuseppe: resim ve kurgular 17

  Arcimboldo Giuseppe: resim ve kurgular 10

  Arcimboldo Giuseppe: resim ve kurgular 32

  Arcimboldo Giuseppe: resim ve kurgular 44