Aristoteliğin Mantığı: Temel İlkeler 2019

Aristoteliğin Mantığı: Temel İlkeler 2019

Aristoteliğin Mantığı: Temel İlkeler 6 31.01.2019, 21:17

Aristoteliğin Mantığı: Temel İlkeler

"Mantık" kelimesi Yunan logolarından geldi."kelime", "konuşma", "kavram", "düşünce" ve "yargılama" anlamına gelir. Bu kavram genellikle mantıksallık, analitiklik, vb. Gibi farklı anlamlarda kullanılır. Aristoteles, bu konudaki bilgiyi sistematik hale getirmiş ve bunları ayrı bir bilim haline getirmiştir. Doğru düşünme biçimlerini ve yasalarını inceler. Aristoteles'in mantığı, gerçekliğin gerçek bir resmini veren insan aklının temel aracıdır ve yasaları rasyonel ifadelerin ana kurallarına aittir ve bugünlere olan önemlerini yitirmemiştir.
Aristoteliğin MantığıAristoteles'in mantığı, temel düşünce biçimlerineyargı, kavram ve çıkarım içerir. Kavram, nesnelerin temel özelliklerini ve niteliklerini yansıtan düşüncelerin basit bir başlangıç ​​bağlantısıdır. Karar, kriterler ve nesnenin kendisi arasındaki ilişkinin reddedilmesi veya onaylanmasını ima eder. Sonuç olarak, sonuçlar ve analizler temelinde oluşturulan en karmaşık zihinsel formu anlaşılmaktadır.
Aristoteles'in mantığı nasıl olduğunu öğretmek için tasarlanmıştır.Kavramları ve analisti doğru kullanmak ve bu amaçla her iki form da adil olmalıdır. Bu faktör, kavramın tanımlanması ve ispat ile karar verilmesidir. Bu nedenle, antik Yunan filozofunun tanımı ve kanıtı, biliminin ana konuları olarak görülmüştür.
Bilim adamının kuramsal incelemelerindeAristoteles'in kendisi tarafından ortaya attığı temeller, disiplinin konusu. Onun için mantık kendi felsefi pozisyonunun bir ifadesiydi. Ayrıca formüle edilmiş ve mantıksal yasalar: kimlik, çelişki dışı ve dışlanmış üçüncü. Birincisi, tartışma sırasındaki herhangi bir düşüncenin, sonuna kadar aynı kalması gerektiğini, yani fikrin içeriğinin değişmemesi gerektiğini söylüyor. İkinci çelişki yasası, birçok muhalif görüşün eş zamanlı olarak doğru olmaması gerektiğinden, bunlardan birinin mutlaka yanlış olması gerekir. Dışlanan üçüncü kuralın kuralı, ikili yargıların eş zamanlı olarak yanlış olamayacağı fikri, bunlardan biri her zaman doğrudur.Aristoteles MantığıAristo'nun ÖğretileriEk olarak, Aristoteles'in mantığı yöntemlerden oluşuyordu.bilginin aktarımı. İlkesi, özelin generalden gelmesidir ve bu, şeylerin doğasına gömülür. Bununla birlikte, aynı zamanda, insan bilinci, bütünsel bilgiye sadece parçalarının bilgisi aracılığıyla ulaşmanın mümkün olabileceğine zıt bir düşünceye sahiptir.
Aristoteles'in öğretisinin not edilmesi önemlidir.Dil ve düşünce arasındaki bağlantının materyalist ve diyalektik bir görünümü. Aristoteles, duyusal izlenimler ve kelimeler olmadan düşünmekten söz eden Plato'dan farklı olarak, duyum olmadan düşünmenin imkansız olduğuna inanıyordu. Duyguları akılla aynı role sahipti, gerçekle dokunmak için dokunuş gerektirir, o, boş bir sayfa gibi, doğuştan gelen kavramlara sahip değildir, fakat bunları algı yoluyla giderir. Felsefecinin görüşüne göre, bu bilişin başladığı yoldur ve zamanında soyutlama ve ortak özniteliklerin tespiti yöntemiyle, akıl, kavramların sonucuna varır.

Aristoteliğin Mantığı: Temel İlkeler 2019

Aristoteliğin Mantığı: Temel İlkeler 2019

Related news

 • Ispanaklı Kol Böreği Videosu
 • Çivi yaz için ne kadar şık mısınız
 • Kodla çalışan mama makineleri Türkiye’de 11 noktaya ulaştı

 • Aristoteliğin Mantığı: Temel İlkeler 90

  Aristoteliğin Mantığı: Temel İlkeler


  Aristoteliğin Mantığı: Temel İlkeler 18

  Aristoteliğin Mantığı: Temel İlkeler 43

  Aristoteliğin Mantığı: Temel İlkeler 55

  Aristoteliğin Mantığı: Temel İlkeler 32

  Aristoteliğin Mantığı: Temel İlkeler 91

  Aristoteliğin Mantığı: Temel İlkeler 12

  Aristoteliğin Mantığı: Temel İlkeler 21