Arkady Timofeevich Averchenko, Akşam On: bir özet 2019

Arkady Timofeevich Averchenko, Akşam On: bir özet 2019
20.08.2019

Arkady Timofeevich Averchenko, Akşam On: bir özet 10

Arkady Timofeevich Averchenko, "Akşam On": bir özet

Bu yazıda "Akşam" hikayesini ele alacağızAverchenko. Yazarın bu küçük çalışması, özellikle ilkokul çağındaki çocuklar arasında yaygın olarak biliniyor. Bu makalede, hikayenin bir özetini ve bu konuyla ilgili yorumları sunacağız.

Yazar hakkında

akşam özeti averchenko

Arkady Averchenko oldukça iyi bilinen bir Rus19. yüzyılın sonlarında ve 20. yüzyılın başlarında yaşayan ve çalışan yazar, oyun yazarı, hicivci ve gazeteci. Onun mizahi hikayeleri ve hikayeleri ile en ünlü.

"Satyricon" editörü oldu ve onun altında toplandıEn iyi feuilletoncular, mizahçılar ve hicivcilerin başlangıcı. Yazarın tarzı, Çehov'un ilk eserleri ile sıklıkla karşılaştırıldı. Ve 1912'den beri, kâğıttaki kardeşler ona kahkaha kralı ilan ettiler. Şu anda Averchenko gerçek zafere gelir, yeniden anlatılır, alıntı yapılır, konuşulur.

Ancak devrimden sonra yazar göç etmek zorunda kaldı. Hayatının son yılları 1925'te öldüğü Prag'da geçirdi.

Averchenko, "Akşam": Kısa bir özet. Başlangıç

Ana karakter coşkuyla "Tarihi"Fransız Devrimi ". Sonra birisi ona gizlice yaklaşır ve ceketine çekerek sırtını kaşıyarak, tahta bir ineğin ağzını eline doğru iter. Ama kahraman hiçbir şey fark etmediğini iddia ediyor. Arkasındaki kişi karakterimizin koltuğunu hareket ettirmeye çalışır, ancak girişim başarısızdır. Ancak bundan sonra ses geldi - "Amca".

akşam averchenko hikayesi

Bu kez, Arkady Averchenko tanımlamak için seçildibiraz kahraman. Karakterimiz yeğeni Lidochka tarafından rahatsız edildi. Kız amcasına ne yaptığını soruyor ve cevap olarak Girondins hakkında okuduğunu duyuyor. Lidochka sessizdir. Ve sonra kahraman açıklamaya karar verir - mevcut durumu açıklığa kavuşturmak için yapar.

Kız "neden" diye soruyor. Ufkunu genişletmek için ona cevap veriyor. Lidochka yine sorusunu soruyor. Kahraman kendini çıkarır ve neye ihtiyacı olduğunu sorar. Kız iç çekiyor ve resimleri ve bir peri masalı görmek istediğini söylüyor. Kahraman cevap veriyor, talebi teklifin üzerinde, ve sonra ona söyleyecekleri bir şeyler sunuyor. Sonra Lidochka kucağına tırmandı ve boynunu öptü.

masal

Çocuğu resmetmek için mükemmelAverchenko'nun kendiliğindenlik ve yetişkin ciddiyeti. "Akşamları" (bu yazıda kısa bir özet sunulmaktadır), yetişkinlerin ve çocukların dünyayı farklı şekillerde nasıl gördükleri hakkında bir hikaye.

ana karakterler akşam averchenko

Lidochka, küçük Red Riding Hood'u bilsem, amcasına sendikaya sorar. Kahraman hayret verici bir görünüm verir ve ilk kez böyle bir peri masalını duyduğunu söyler. Sonra kız hikayesine başlar.

Lida başlar, sonra kahraman ona göstermesini ister.Kırmızı Başlıklı Kızın tam ikamet yeri. Kız, bildiği tek şehri isimlendiriyor - Simferopol. Lida devam ediyor. Ama kahraman yine onu keser - Little Red Riding Hood'un geçtiği orman özel mülkiyete ait mi, yoksa resmi mi? Kız kuru olarak devlete aittir. Ve böylece, kurt şapkaya doğru yürür ve diyor, ama sonra tekrar amca keser - hayvanlar konuşamazlar. O zaman Lida dudağını ısırır ve utandığından öykü anlatmaya devam etmeyi reddeder.

Kahraman bir çocuk hakkında hikayesini başlarUrallarda yaşadı ve yanlışlıkla bir kurbağa yedim, bir elma ile karıştırdı. Anlatıcı kendisinin hikayesinin aptalca olduğunu anlar ama kız üzerinde büyük bir etki yaratır.

Bundan sonra, kahraman Lidochka'yı alır ve onu oyuna gönderir ve okumaya geri döner. Ancak, tırnağıyla yeniden çizilmeden önce sadece 20 dakika geçer ve sonra bir fısıltı duyulur: "Bir peri masalı biliyorum."

sonuç

Averchenko'nun "Akşam İçinde" hikayesi sona eriyor(Özet). Kahramanımız, bir peri masalını anlatmak için yeğeninin isteğini reddedemez, çünkü gözleri parlar ve dudakları komik "çay" dır. Ve ona "boğazındaki ruhu dökmesine" izin veriyor.

Lidochka kızı annesinin anlatıyorBir zamanlar bahçeye çıktı. Masalın kahramanı bir armut yedi ve sonra armutun pençeleri varsa annesine sorar. Ve o cevap vermediğinde, o tavuk yediğini söyledi.

Kahraman bu onun şaşkınlık ile haykırıyorBir peri masalı, bir oğlan yerine sadece bir oğlan ve bir elma yerine bir armut. Ama Lida bunun onun hikayesi olduğunu ve onun tamamen farklı olduğunu söylemeye sevinir. Şaka amcası, yeğenini yeğeni suçlamakla suçlanıyor ve utanılacak bir çağrı yapıyor.

akşam averchenko yorumlar

Sonra kız konuyu değiştirmeye karar verir ve sorarresimleri göster. Kahraman damadın dergisi içindeki kızı bulmayı kabul eder ve söz verir. Vii'nin resimlerini seçer ve ona işaret eder. Lida dergiye hakaret ediyor ve gelinini amcası için aramaya başlıyor.

Dergiden uzun bir süre geçiyor, sonra amcasını çağırıyor.belirsiz bir şekilde eski söğütleri gösterir. Kahraman daha iyi görünmeni ve korkunç bir kadın bulmanı istiyor. Kız dergiyi tekrar çevirir ve sonra ince ağlaması duyulur. Amca onun nesi var? Sonra Lidochka, zaten hıçkırarak, ona korkunç bir gelin bulamadığını söylüyor.

Kahraman omuzlarını silkiyor ve okumaya geri dönüyor. Bir süre sonra geri dönüyor ve kızın yeni eğlenceden çok etkilendiğini görüyor - eski anahtarda ona bakıyor. Onun deliğinden yakından bakarsanız, amcan her şeyi görür ve eğer anahtarı alırsanız bunun sadece bir parçası olduğunu şaşırır.

Böylece Averchenko "Akşamları" işini bitirir. Burada sunulan özet, yazarın fikri hakkında bir izlenim yaratma fırsatı sunmaktadır. Bununla birlikte, hikayenin gerçek zevki sadece orijinalde okunarak elde edilebilir.

yorumlar

arkady averchenko

Öyleyse, okuyucuların ne düşündüğü hakkında konuşalım. Averchenko'nun bu işi gibi birçok insan. "Akşamları" (değerlendirmeler bunu doğrular) hem yetişkinler hem de genç okuyucular arasında oldukça popüler bir hikaye. Buna ek olarak, yazar zaman sınırı olmayan oldukça konu bir konuyu gündeme getiriyor. Yetişkinler ve çocuklar arasındaki ilişkiler daima Averchenko tarafından açıklandığı gibi kalacaktır. Bu, okurlara göre işin ana cazibesi.

Averchenko, "Akşam": Ana karakterler

Ana karakterler toplu resimlerdir: Lidochka çocukları ve amcasını yetişkinleri somutlaştırır. Kız çocukta tüm çocuksu kendiliğindenlik, kolaylık ve çekicilik kapalıdır. Kahraman, ciddi ve daha akılcı bir başlangıcının temsilcisidir. Ve farklılıklarına rağmen, ortak bir dil buluyorlar.

Arkady Timofeevich Averchenko, Akşam On: bir özet 2019

Arkady Timofeevich Averchenko, Akşam On: bir özet 2019

Related news

 • İlaç Metiluratsil: kullanım talimatları
 • Baş Ağrısında Tedavi Niteliğinde Kullanılan Bitkisel Çaylar
 • Vityazevo, özel sektör: dinlenme rahatlığı
 • Yeni Zelanda her yıl 500 mülteci daha alacak
 • Çok İzlenen Videolar

 • Arkady Timofeevich Averchenko, Akşam On: bir özet 10

  Arkady Timofeevich Averchenko, Akşam On: bir özet


  Arkady Timofeevich Averchenko, Akşam On: bir özet 86

  Arkady Timofeevich Averchenko, Akşam On: bir özet 2

  Arkady Timofeevich Averchenko, Akşam On: bir özet 20

  Arkady Timofeevich Averchenko, Akşam On: bir özet 87

  Arkady Timofeevich Averchenko, Akşam On: bir özet 23

  Arkady Timofeevich Averchenko, Akşam On: bir özet 93

  Arkady Timofeevich Averchenko, Akşam On: bir özet 71

  Arkady Timofeevich Averchenko, Akşam On: bir özet 73

  Arkady Timofeevich Averchenko, Akşam On: bir özet 77

  Arkady Timofeevich Averchenko, Akşam On: bir özet 29

  Arkady Timofeevich Averchenko, Akşam On: bir özet 58