Aromatik kekik. Yetiştirme size sadece zevk getirecek 2019

Aromatik kekik. Yetiştirme size sadece zevk getirecek 2019

Aromatik kekik. Yetiştirme size sadece zevk getirecek 62 19.01.2019, 16:31

Aromatik kekik. Yetiştirme size sadece zevk getirecek

Birçokları için baharat sadece bir tutku haline gelir. Onlarsız yemekler tadı kaybeder, taze ve renksiz olurlar. Böyle aromalı bir baharat, aynı zamanda ekimi bizim iklimimiz için ideal olan kekik içerir. Yanan, hafif acı bir tada ve güçlü baharatlı bir tada sahiptir. Kullanımı çok çeşitli, tatlı yemekler, salatalar, tuzlama, konserve ve soslar. Sirke ve çaya eklenir, et suyu ve tentür şeklinde hazırlanır.

Birçok bahçıvan ve bahçıvan uzun zamandan beri kekiklere aşık olmuşlardır.büyük zevkle büyüyerek bahçe alanlarında ve bazen de pencere üzerinde üretilir. Ve şey şu ki, sadece büyük tadı ve aroması değil, aynı zamanda birçok tıbbi özelliğe de sahip. Bazı durumlarda, yanıklar, yaralar ve donma ile, basitçe vazgeçilmez bir yardımcısı olarak adlandırılabilir. Antiseptik ve anestezik özellikleri vardır, iyileştirici ve antiinflamatuar ajan olarak tavsiye edilir. İshalden kanı temizlemek için nevralji ve beraberinde gelen uykusuzluk belirtileri kekiği uygular.

Evin yetiştirilmesi herkese tavsiye edilebilirsadece böyle bir fırsat var. Başlamak için, bunun için tüm ilgili koşulların hazırlanması gerekir. Bu ısı seven bitki, tohumlarla çoğalıyor, bu yüzden iyi bir güneşli yer seçmeniz ve toprağı dikkatlice gevşetmeniz gerekiyor. Gölgede, yararlı özelliklerinin ana parçasını kaybedeceğini unutmayın. Toprak nemini de hesaba katmak gerekir. Tohumlar gerekli, ama genellikle yetişkin kekik su, ekim çok yavaş gidecek. Sabit bir hava ve ısı akışı gibi kökler, yani sürekli gevşeme ve nadiren ılımlı sulama gereklidir.

Kekik nasıl yetiştirilir? Önce toprağı inceleyelim, yeri belirleyelim ve dikkatlice temizleyelim. Pekala, tüm bölgeyi kır ve kalan bitkilerden tüm olası kökleri çıkar. Tırmığın derinliği en az otuz santimetre, yani tam bir süngü olmalıdır. Bu bitki organik gübre çeşitlerini çok beğenir, bu nedenle sitenin gübrelenmesi tavsiye edilir. Gübre bu durumda idealdir. Humus da kullanabilirsiniz.

Erken ilkbaharda, küçük oluklar yaparızBirbirinden kırk kırk beş santimetre mesafe ve bir santimetre derinliğinde, daha fazla değil. Bitki çok yıllık bir bitki olarak kabul edilir, ancak çoğu bahçıvan, zayıf olduğu için iki yıldan fazla büyümeye değmez. Bu nedenle, bu süreden sonra taze kekik ekmek gerekir.

İlk aşamada yetiştirme daha ziyadekarmaşık ve dikkatinizi biraz gerektirir. En kısa sürede onlar bitkilerin uygun büyüme ve gelişme müdahale çünkü otlar, onlarla bir acımasız kavga başlar başlamaz. İlk, çok hassas sürgünler ortaya çıktığı anda, sıralar ve sular arasındaki toprağı gevşetmeliyiz. Ot kekik ana düşmanı (şimdiye farklı adlandırılan kekik), yani saf bitkileri mikropların ilk büyüme sırasında değil, aynı zamanda onun son koleksiyonu önce yaz ve sonbahar boyunca devlet sadece.

Kekik güzel ve güçlü nasıl yetiştirilir? Kesmek için, sadece dallarının en büyüğünü seçin, üst üste tüm bitkileri kesmeyin. Bu, zayıfların hala büyümesine ve güçlendirilmesine izin verecektir. Son montajdan sonra, tüm yataklar mutlaka küçük bir toprak tabakasıyla kaplıdır (engebeli). Kışın, bir kar tabakası altında iyi ve rahattırlar. Şiddetli donlar oluşursa ve kar yoktur, tüm kekik ölebilir.

Kışın bir ev yetiştirmek kurtarmaya yardımcı olacakDaha sonra, baharın gelmesiyle birlikte, birkaç parçaya bitkiyi bölerek yere geri dönebilirsiniz bitkinin parçası. Tamamen kendinizi korumak amacıyla, sen stok ve tohum gerekir. Ve sonbaharda daha yakın bu amaç için, en güzel kokulu ve büyük dallarının bazı seçip sadece don başlangıcından önce onları kesmek için gereklidir. Dal tohum ayırma, periyodik olarak ve daha sonra dönerek bir elek kullanılarak, kağıt üzerinde kurutulmuştur.

Aromatik kekik. Yetiştirme size sadece zevk getirecek 2019

Aromatik kekik. Yetiştirme size sadece zevk getirecek 2019

Related news

 • Nişan Bohçamdaki En Güzel Oya Modeli
 • Fasulye Piyazı Tarifi
 • Kuzu Guvec Tarifi

 • Aromatik kekik. Yetiştirme size sadece zevk getirecek 76

  Aromatik kekik. Yetiştirme size sadece zevk getirecek


  Aromatik kekik. Yetiştirme size sadece zevk getirecek 7

  Aromatik kekik. Yetiştirme size sadece zevk getirecek 89

  Aromatik kekik. Yetiştirme size sadece zevk getirecek 85

  Aromatik kekik. Yetiştirme size sadece zevk getirecek 94

  Aromatik kekik. Yetiştirme size sadece zevk getirecek 10

  Aromatik kekik. Yetiştirme size sadece zevk getirecek 73