Astafyev, Beyaz Gömlekli Bir Çocuk: Kısa Tarihçe 2019

Astafyev, Beyaz Gömlekli Bir Çocuk: Kısa Tarihçe 2019
18.07.2019

Astafyev, Beyaz Gömlekli Bir Çocuk: Kısa Tarihçe 33

Astafyev, "Beyaz Gömlekli Bir Çocuk": Kısa Tarihçe

En ünlü Sovyet yazarlarından biriV. Astafiev. SSCB bölgelerinde bir dizi öldürme, belki de kıtlık vurdu 1930'ların başında, zor bir zaman tarif ettiği yazar, en dokunaklı ve dokunaklı bir iştir - "beyaz gömlek çocuk" (Bu hikayenin özetini bu makalenin konusu olan) birçok insan. Bu eser lirik farklıdır ve aynı zamanda derin bir dram zor bir zaman kurbanı oldu küçük bir çocuk Petya, ağırlıklı olmasından kaynaklanıyor.

giriş

Lirik nesrin asıl efendisiAstafjevs. Hikaye, 1930'ların zor bir dönemin gerçeklerini yansıtıyordu - "oğlan beyaz gömlek" (bu işin bir özeti olduğunu kanıtıdır). Başlangıçta, yazar nedeniyle tüm güçlü kuvvetli nüfus kuraklık bitkileri kurtarmak için çiftlik gitmek zorunda kaldı gerçeğine boştu köye, üzücü bir resmini anlatır. anlatıcının teyzesi de henüz üç yaşında değildi yedi yaşındaydı onun üç oğluyla, Sasha, altı yıllık Vanya ve Petya, birini bırakarak alana gitti. Anneler kayıp anneler, onu bulmak için kendi başlarına gitmeye karar verdiler. Kırsal bozkır manzarasını, Astafyev'in eserlerinde ustalıkla tanımladı. ince iyi mizah hayatı ve onun anlamı üzerine derin felsefi yansımaları ile kombine edildiği bir çalışmayı - "beyaz gömlek çocuk" (Hikayenin özeti doğanın bir panorama oluşturmak için sıfatlar yardımı ile kısaca ve öz yazar beceriyi gösterir).

beyaz gömlekte astrofiz çocuk

Kahramanların Yolculuğu

Kardeşler için, anne araması gerçek oldutesti. Nehir, geçit, tıkanıklıkları, yulaf: yazar oldukları engelleri yolda aşılması ne gösteren boya işini ciddiye alıyor. Yazar, ağabeyleri farklı buluşlar geçirmeye çağırdı ve yoluna devam etmek sokulmuş olarak nihayet son çare başvurdular kadar, hayvanlar, nehir gösteren genç omuzlarında taşıyan önlerinde anne bekliyor söyleyerek nasıl bir dokunaklı bir tablo çiziyor. Bu sözler ölümcül yorgunluğa rağmen Petenka'yı daha ileri götürdü. Yazar Astafyev, kahramanlarının deneyimlerini çok güvenilir bir şekilde yaşıyordu. "Oğlan beyaz gömlek" (Hikayenin özeti nasıl kurnazca gösterir ve ustaca, o karakterlerin duygusal deneyimler gönderir) -, kısalık rağmen, oyunun döneminin güvenilirliğini etkileyen bir işi.

 beyaz bir gömlekte astrofiz çocuk

Anlamı annenin

Kompozisyonda önemli bir yer annemin görüntüsüdürOğulların yolculuğu sırasında sahada çalışan erkek çocuklar. Yazar, çalışmalarının zor koşullarını ayrıntılı bir şekilde üretir. Onun için yaşadığı tek sevinç, çocuklarının anısıydı. Onların düşüncesi, hasattaki zor koşulları ve zor işi kabul etmesine yardımcı olur. Oğlanlar için süt ayırdı ve onlara yiyecek verebilecekleri zamanı sabırsızlıkla beklemektedir. Yazar çok dokunaklı olarak, oğulları ile annenin toplantısını anlatıyor. Bunu yaparken, o kadının tüm hassasiyetini aktarmak için canlı bir konuşma yapıyor. Yaptığı ilk şey kıyafetlerini düzeltmek ve onlara besin öğütlerinin sonunu vererek onları beslemekti. Yazar çok güçlü ifadelerle, en küçük oğlunun kaybolduğunu öğrendiğinde annenin kederini anlatıyor.

 beyaz gömlek hikayesinde viktor astafy boy hikaye kısa

Kaybeden sonra hayat

Astafiev tarafından birçok meşhur eser yazılmıştır. "Beyaz gömlekli çocuk" (Hikayenin özeti, öğrencilere bu yazarın çalışmasının bazı fikir verecektir) - Küçük hacimli rağmen, Sovyet literatüründe önemli bir yere sahip bir ürün. Kompozisyonun son kısmı, bu trajik hikayeden sonra annenin yaşamına ayrılmıştır. Yaşadığı ve gömdüğü çok sayıda büyük bir ailesi vardı, ancak yakınlarının hiçbirini Petenka'nın bu kadar sıcak ve sevgiyle hatırlamıyordu. Kimse basit köy insanlarının deneyimlerini Viktor Astafyev ile aynı şekilde aktaramadı. Öğrencilere Sovyet edebiyatının dersleri sunabilir bir kompozisyon - "beyaz gömlek çocuk" (Hikayenin özeti onun dilinin özellikleri bir açıklama içermelidir).

beyaz gömlekte astrofiz çocuk çok kısa

dil

Bu makale, yaşayan bir dile aitHalk ifadeleri ve hatta muhteşem folklor öğeleri ile doyurulmuş dil. Bu anlatıma tüm esere nüfuz eden özellikle üzücü lirik bir ton verir. Yazar sevecenlikle erkekleri bülbüller, soyguncularla karşılaştırıyor, doğa renkli epitelleri anlatıyor, erkek kardeşler arasındaki ilişki de öykülere dokunarak aktarılıyor. Finale, saflık ve masumiyetini simgeleyen, kar-beyaz giysilerdeki bir çocuğun imajını yaratarak, pek çok bakımdan son derece sembolik bir anlamı vardır. Dolayısıyla Astafyev en tanınmış Sovyet yazarlarından biri oldu. "Beyaz bir gömlekli bir çocuk" (öykünün çok kısa bir özeti, öykü fikri hakkında bir sonuç içermelidir), yalnızca yazarın çalışmalarında değil ülkenin tarihiyle de ilgilenen herkesi okumak için gerekli olan bir makaledir.

Astafyev, Beyaz Gömlekli Bir Çocuk: Kısa Tarihçe 2019

Astafyev, Beyaz Gömlekli Bir Çocuk: Kısa Tarihçe 2019

Related news

 • 2019 En Şık Nişanlık Modelleri
 • Meyve Pestili Nasıl Yapılır Resimli Tarif
 • Kadınlar ve erkekler için kereviz için ne yararlıdır
 • Boncuklardan ne yapılabilir - bir mucize hediye
 • Saçlar neden matlaşır

 • Astafyev, Beyaz Gömlekli Bir Çocuk: Kısa Tarihçe 42

  Astafyev, Beyaz Gömlekli Bir Çocuk: Kısa Tarihçe


  Astafyev, Beyaz Gömlekli Bir Çocuk: Kısa Tarihçe 37

  Astafyev, Beyaz Gömlekli Bir Çocuk: Kısa Tarihçe 67

  Astafyev, Beyaz Gömlekli Bir Çocuk: Kısa Tarihçe 91

  Astafyev, Beyaz Gömlekli Bir Çocuk: Kısa Tarihçe 11

  Astafyev, Beyaz Gömlekli Bir Çocuk: Kısa Tarihçe 40

  Astafyev, Beyaz Gömlekli Bir Çocuk: Kısa Tarihçe 24

  Astafyev, Beyaz Gömlekli Bir Çocuk: Kısa Tarihçe 60

  Astafyev, Beyaz Gömlekli Bir Çocuk: Kısa Tarihçe 52

  Astafyev, Beyaz Gömlekli Bir Çocuk: Kısa Tarihçe 65

  Astafyev, Beyaz Gömlekli Bir Çocuk: Kısa Tarihçe 56

  Astafyev, Beyaz Gömlekli Bir Çocuk: Kısa Tarihçe 34

  Astafyev, Beyaz Gömlekli Bir Çocuk: Kısa Tarihçe 91

  Astafyev, Beyaz Gömlekli Bir Çocuk: Kısa Tarihçe 67