Astronot Ellen Baker Uzay Kampı Türkiye’ye Geliyor 80 08.02.2019, 05:59

Astronot Ellen Baker Uzay Kampı Türkiye’ye Geliyor

Uzay Kampı Türkiye, Nisan ayında düzenlenecek “Gruplara Özel Yıldızlar ve Gezegenler Macerası” programında, 3 ayrı uçuşta toplam 28 gün, 14 saat uzayda kalan NASA Astronotu Ellen Baker’i ağırlayacak.

Okul gruplarının büyük ilgi gösterdiği “Gruplara Özel Yıldızlar ve Gezegenler Macerası” programı, bir NASA astronotunun katılımıyla renklenecek. 1989-1995 yılları arasında Atlantis ve Columbia uzay mekikleriyle, uzaya 3 ayrı seferde giderek, yaklaşık 28 gün 14 saat uzay uçuşu yapan Astronot Ellen Baker,22-26 Nisantarihlerinde Uzay Kampı Türkiye’de öğrencilerle buluşacak.

Aynı zamanda iç hastalıklarında uzmanlaşmış bir tıp doktrou olan Astronot Baker, Jüpiter’in araştırılması için Galileo roketinin çalıştırılmasından uzayda “kristal büyümesi” deneyleri yapılmasına, Rus Uzay İstasyonu Mir’le ilk kenetlenmenin sağlanmasından uzay laboratuvarı modülünün uzaya taşınmasına kadar birçok önemli görevde yer aldı.

Astronot Baker, uzayda yaşama dersleri verecek

Kamp programlarına katılan öğrenciler, bütün dünyada merakla takip edilen uzaydaki gündelik yaşam, astronotların uzayda yaptıkları çalışmalar gibi konuları ilk ağızdan öğrenme şansına sahip olacak. Uzay Kampı Türkiye, daha önceki yıllarda da; Apollo programında görev almış, Ay’da yürüyen en genç insan olan NASA Astronotu Charlie Duke, uzaya gönderilen son uzay mekiği STS-135’in dört mürettebatı, ilk Romen Kozmonot Dorin Prunariu ve uzayda toplam 223 gün kalan NASA Astronotu Shannon Lucid’in de aralarında olduğu 21 “uzay yolcusunu” öğrencilerle buluşturmuştu.

Astronot Ellen Baker Uzay Kampı Türkiye’ye GeliyorGoruntuler Fotograf galeriler

Related news

 • Kızılcık Reçeli Videosu
 • Akciğer Hastalıkları İçin Doğal Kür
 • Soğuk Ayran Aşı Çorbası: Yaz Aylarının Baştacı

 • Astronot Ellen Baker Uzay Kampı Türkiye’ye Geliyor 58

  Astronot Ellen Baker Uzay Kampı Türkiye’ye Geliyor


  Astronot Ellen Baker Uzay Kampı Türkiye’ye Geliyor 89

  Astronot Ellen Baker Uzay Kampı Türkiye’ye Geliyor 26

  Astronot Ellen Baker Uzay Kampı Türkiye’ye Geliyor 61

  Astronot Ellen Baker Uzay Kampı Türkiye’ye Geliyor 47

  Astronot Ellen Baker Uzay Kampı Türkiye’ye Geliyor 26

  Astronot Ellen Baker Uzay Kampı Türkiye’ye Geliyor 92

  Astronot Ellen Baker Uzay Kampı Türkiye’ye Geliyor 96