Aterosklerotik kardiyoskleroz 73 31.01.2019, 13:12

Aterosklerotik kardiyoskleroz

İstatistiklere göre en büyük yüzdekardiyovasküler hastalıklar. Miyokard enfarktüsü, angina pektoris, iskemi gibi birçok hastalık hakkında. Ama aterosklerotik kardiyoskleroz tanısı, herkes için değil, neyse ki, bir işarettir. Çoğunlukla 40-45 yaşlarındaki erkekler, yaşlı insanlar, diabetes mellitus hastaları veya bozulmuş tiroid aktivitesi olan hastalarla tanışır. Aterosklerotik kardiyoskleroz, gençlerde, sıklıkla romatizmal veya enfeksiyöz hastalıklara yakalandıktan sonra ortaya çıkar.

Hastalığın başlangıcındaki ana nedenlerDoktorlar, yanlış beslenme, fiziksel aktiviteyi azaltma, bir dereceye kadar genetik yatkınlık ve elbette stresli durumlar olarak adlandırırlar. Analizler, çok fazla yağlı ve proteinli gıda tüketildiği bölgelerde aterosklerotik kardiyosklerozun, diyette daha fazla bitkisel yiyecek bulunduğu yerlerden daha sık teşhis edildiğini göstermektedir.

Kardiyak aorttan sağa ve solaKalbe kan veren koroner arterler, böylece oksijen ve besinler ile doyurulur. Kalbin işi bu gemilerin durumuna bağlıdır. Eğer aterosklerotik plakların sayısı (yağ benzeri maddeler) koroner arterlerin kabuğunun içinde artarsa, damar daralmasıyla açıklık azalır. Sonuç olarak, miyokardın parçalarından biri gerekli miktarda kan almaz, oksijen ve besleyici ile birlikte. Kalp kasında bu bölgedeki lifler ölmeye başlar ve bunun yerine kasın aksine kontrakte bulunmayan skar dokusu oluştururlar. Yani bir kişi için algılanamaz bir şekilde aterosklerotik kardiyoskleroz gelişir.

semptomlar

Durgun aterosklerotik kardiyoskleroz ortaya çıkar:

- kalp yetmezliği;

- sternumun arkasındaki ağrı;

- Kalp atışının ihlali;

- Nadir bir nabız;

- Artan kan basıncı;

- Sağ hipokondriumda ağırlık hissi;

kalbinde yanan;

- Alt ekstremitelerde kalıcı ödem görünümü.

Genellikle ağrı olmadan aterosklerotik kardiyosklerozun neden olduğu kronik koroner yetmezlik belirtileri vardır. Bununla birlikte, bu kalpteki lezyonların yokluğu anlamına gelmez.

Atetanın aterosklerozu, aterosklerotikkardiyoskleroz h1'e, doktorların doğru bir şekilde teşhis etmesine yardımcı olan aralıklı topallama, azalmış bellek ve performans, genel zayıflık eşlik edebilir.

Aterosklerotik kardiyoskleroz. tedavi

Aritmi ortadan kaldırmak için tedavi reçete edilir,kalp yetmezliği, dispne, ekstremitelerin şişmesi. Bunun büyük bir rolü, metabolizmayı normalleştirmeye ve kolesterolü düşürmeye yönelik bir diyete bağlılıktır. İlaç alımına mutlaka diyet terapisi eşlik etmelidir.

Her şeyden önce, makbuzDoymuş yağ asitleri ve diyetin toplam enerji değeri, obezite olan hastalarda toplam vücut ağırlığında bir azalmaya yol açar. Et ürünlerinin miktarı azalır, sadece yağsız et ve kümes hayvanları eti kullanılması tavsiye edilir. Yemekler buharda pişirilmeli veya kaynatılmalıdır. Sosis, sosis, yüksek yağlı içerikli süt, yumurta, ekşi krema menüden hariç tutmak daha iyidir. Ancak, yulaf gevreği, fasulye, elma, pancar, lahana, havuç ve kolesterolü emmesini zorlaştıran lif içeren diğer sebzeler mutlaka hastanın menüsüne girmelidir. Özellikle yararlı olan süzme peynir ve onunla yemekler.

Aterosklerotik kardiyosklerozlu hastaSinir zorlanma ve büyük fiziksel efor kontrendikedir. Hareketlilik eksikliği de fayda sağlamaz. Bu nedenle, "altın ortalama" seçmeliyiz. Fiziksel egzersiz metabolizmanın normale dönmesi için ve obezite mücadele sadece esastır. Onlar gemilerin birinin aterosklerotik lezyonlarda işlevine devralacak (bunlar teminatlar denir tıpta) diğer gemilere kan temini, gelişmesine katkıda bulunur.Related news

 • Viardo forte nedir Forumlardan geribildirim, uzmanların görüşleri
 • Cevizin Cilde ve Saçlara Faydaları
 • Anaokulu duraklarının yaratıcı tasarımı
 • Zerdeçal Çayının Faydaları ve Yapılışı

 • Aterosklerotik kardiyoskleroz 45

  Aterosklerotik kardiyoskleroz


  Aterosklerotik kardiyoskleroz 94

  Aterosklerotik kardiyoskleroz 45

  Aterosklerotik kardiyoskleroz 75

  Aterosklerotik kardiyoskleroz 17

  Aterosklerotik kardiyoskleroz 7

  Aterosklerotik kardiyoskleroz 51

  Aterosklerotik kardiyoskleroz 80