galeriler resim Fotograf Avrupa Siklamenti: Büyüyen ve Bakım
Avrupa Siklamenti: Büyüyen ve Bakım 79 08.01.2019, 10:38

Avrupa Siklamenti: Büyüyen ve Bakım

Siklamen daha çok bilinirdikapalı bitki olarak değil, endüstriyel kültür. Ama evde, siklamen de son zamanlarda yetiştirilmektedir. Yurtiçi çiçekçilikte yaygın olan çeşitleri azdır. Sadece iki tane vardır: Alp menekşesi (veya Siklamen Avrupalı) ve Siklamen Farsça.

Kural olarak, Avrupa siklamen blumFarsça siklamen daha küçük bir boyutu olan sirenovato-pembe çiçeği. Bitki sıcaklık rejiminin iddiasızlığı ile karakterizedir, ancak rahat büyüme ve çiçeklenme için serin bir yerde tutmak daha iyidir. Siklamen, bir kural olarak, bir büyüme noktası, bu nedenle, zarar, bitki kurtulmuş mümkün olmayacaktır unutmayın.

Avrupa siklameni yaklaşık olarak ekim ayının ikinci yarısından ilkbaharına kadar çiçek açar. Çiçeklenme süresi oda koşullarına göre belirlenir.

Siklamen durduğunda unutmayınçiçek açar, yapraklar düşmeye başlar ve onların yerine yenileri vardır. Şu anda, bitki nakli gerekir. Bu kullanım için substrat, hafifçe serpilerek toprakla serpiştirildiğinde, besleyici ve gevşek, yumru kullanın.

Yaz aylarında, Avrupa cyclamen en iyi yerleştirilirsokakta, bahçenin gölgesinde. Ancak, solucanların ya da diğer istenmeyen haşerelerin tencereye girmemesine dikkat edilmelidir. Güvenlik için yoğun bir naylon ile sıkılır.

Birçok kişi en kaprisli odayı tartışıyorkültür tam olarak siklamendir. Onun için bakım, aslında, özel bilgi ve gereksinimleri gerektirmez. Sadece bazı kurallara uymalıyız. Böylece, Avrupa siklamen çiçeği, iyi aydınlatılmış bir yere yerleştirmek daha iyidir, ancak güneş ışınları yaprakları üzerine düşmemelidir. Odanın hem aydınlık hem de aynı zamanda serin olması gerektiğini unutmayın. Bitkinin konumunun en başarılı varyantı, bir ışık perdesi ile hafifçe kararan pencere eşiğidir. Kural olarak, bir Avrupa siklameninin rahat hissetmesi için en uygun sıcaklık sıfırın yaklaşık 10-14 derece üzerindedir. Artış yönünde keskin bir sıcaklık düşüşü varsa, tesis kötü bir şekilde tolere eder.

Avrupa siklamenini düzenli olarak sulayın,böylece toprak kurmaz, ancak potadaki su da durgun olmamalıdır. Ayrıca, sulama için kullanılması gereken su için bazı şartlar vardır. Yani, yumuşak, sabit olmalı ve sulama yaprakların rozetine düşmemelidir. Solmuş çiçekler varsa, büyüme bölgesini rahatsız etmemek için sararmış yapraklar ile birlikte bükülmelidir.

Haziran ile Ağustos arasında, ilkgenç yapraklar, bu bitkinin yeni bir toprağa nakledilmesi gerektiğine dair bir işarettir. Ayrıca, aşağıdaki bileşime sahip olmalıdır: humus, turba, yaprak toprak ve kum (1: 1: 3: 1). Gelecekte bakteri hastalığından kaçınmak için dünya ilk önce buğulanmalıdır. Sonra çiçek pencere üzerine yerleştirilebilir.

Avrupa siklameninin olduğunu unutmayın.Tıbbi amaçlar için kullanılan bir bitkidir. Bu nedenle siklamen kökünün su infüzyonu, adet döngüsü bozuklukları ve dişi üreme sistemi hastalıkları için kullanılır. Ayrıca, baş ağrıları, nevralji, bağırsak gazları, karaciğer hastalıkları, bağırsakların çeşitli rahatsızlıklarının yanı sıra romatizma ve eklem ağrıları tedavisinde de yararları bilinmektedir.

Siklamen, su üzerinde sıcak bir tentür olarak ve ayrıca alkolte tentür olarak kullanılır. Ayrıca sinüzit ve frontalit tedavisi sırasında, bitkinin suyu belli bir desene göre burun içine gömülü olarak uygulanır.

Bitki zehirli olduğunu unutmayın, bu nedenle, tıbbi amaçlar için kullanmadan önce, bir uzmana danışmak gereklidir.

Avrupa Siklamenti: Büyüyen ve Bakımgaleriler fotograflar

Related news

 • Mabel Matizin Terbiyesiz Hayranına Verdiği Tokat Niteliğinde Ağır ve Anlamlı Cevap
 • Intel Pentium J2900: inceleme, yorumlar
 • Diffüz toksik guatr: klinik tablo ve tedavi yöntemleri
 • Yerli Dizi Haber, Yorum, AraÅtÄrma

 • Avrupa Siklamenti: Büyüyen ve Bakım 39

  Avrupa Siklamenti: Büyüyen ve Bakım


  Avrupa Siklamenti: Büyüyen ve Bakım 5

  Avrupa Siklamenti: Büyüyen ve Bakım 25

  Avrupa Siklamenti: Büyüyen ve Bakım 99

  Avrupa Siklamenti: Büyüyen ve Bakım 94

  Avrupa Siklamenti: Büyüyen ve Bakım 56

  Avrupa Siklamenti: Büyüyen ve Bakım 22