Bölge ATO - nedirBölge ATO - nedir
Bölge ATO - nedir

Bölge ATO - nedir?

2014'ten beri Ukrayna'da gerçek askeri kuvvetler vareylemler. Antiterör operasyonu mu yoksa iç savaş mı? Bölge ATO, ne oldu? Sürekli genişleyen, milyonlarca insanın yaşadığı bölge. Bunlar kim, yaşıyorlar ve ATU bölgesinde neler oluyor?

Donbass'daki anti-terör operasyonunun başlangıcı

Hepsi Ukrayna'nın doğusunda protesto gösterileri ile başladı.Donbass'ın çoğu sakini, daha önce Kiev'de gerçekleşen darbeyi desteklemedi. idari binaların nöbet ve o zaman başkan olarak görev yaptı Alexander Turçinov, Halk Cumhuriyeti ilanı ile bağlantılı olarak, o terörle mücadele operasyonu başlattı.

Gelecek haftalarda önemli bir orandaDonetsk ve Lugansk bölgelerinin toprakları, Igor Strelkov (Girkin) ve diğer komutanlar tarafından yönetilen isyancıların kontrolü altına girdi. Bununla birlikte, bu topraklarda bulunan askeri birimlerin çoğunun Ukrayna devletine sadık kaldı.Ukrayna'da atom bölgesi

Sınırlar nasıl değişir

Üzerinde sıcak noktalarla çatışma ilk kezşehrin doğusunda, Slavyansk, Kramatorsk, Mariupol, Lugansk şehirleri vardı. Kharkov bölgesindeki protestolar neredeyse derhal bastırıldı. 2014 yazında, sözde ATO bölgesinin nasıl azaldığını gözlemleyebilirsiniz. Bu nedir - Ukrayna güvenlik servislerinin başarısı veya militanın taktiksel geri çekilişi? Bu hala analistler tarafından tartışılıyor. Bu arada, Donbass milis savaşmadan kaybetme Slavyansk, Artemovsk tutar ve Donetsk, Gorlovka ve diğer yakın şehirlerde takviyeli ve başarılı uzun süre üzerlerinden kontrolü elinde tutmaktadır.

Yaz sonunda, milis kuvvetleri belli olduUkrayna siloviki ile savaştaki başarılar - Rusya'ya (Rostov bölgesi) sınır bölgelerindeki toprakların kontrolü altına alındı. Ayrıca, milisler, Azak Denizi kıyılarında bulunan birkaç yerleşim yeri ele geçirdi.

ATU bölgesinden ayrılmayı tercih edenler görmedisavaşı yürüten kabuslar. Şubat 2015'te, savaşın aktif fazı sırasında, milis kuvvetleri Debaltsevo, Uglegorsk ve diğer yerleşimler üzerinde denetim kurmayı başardı.atomlar bölgesi bu

İç sınırlardan geçmek

21 Ocak'tan başlayarak, bir özelçıkış modu - aslında ATO bölgesi Ukrayna'dan çitle çevriliyor. Bunun bir nedenden ötürü veya başka bir deyişle sınır çizgisini geçmesi gereken insanlar için ne anlama geliyor? Şimdi, sınır çizgisini aşmak için, İçişleri Bakanlığı organlarıyla birlikte çalışan özel koordinasyon gruplarının düzenlediği özel bir geçişe sahip olmanız gerekmektedir.

Kontrolden çıkanlarUkrayna'ya gerekli belgeleri karakola göndermeniz ve ATU bölgesine geçiş için hazır bekleyiniz. Kendi kendini ilan eden cumhuriyetlerde yaşayan insanlar, bir geçiş izni almayı daha zor buluyorlar, çünkü burası Ukrayna topraklarına erişim gerektiriyor ve izinsiz olarak bu imkansız. Bu durumda, gerekli belgeleri APU'nun kontrol noktasında ve bir süre sonra (10-14 gün) tamamlanmış geçiş için geri döndürebilirsiniz.atomların bölgesine geçer

ATO bölgesi veya bağımsız cumhuriyetler

Sınırın farklı taraflarında yaşayan insanlar içinUkrayna içinde, askeri operasyonların yürütüldüğü bölge veya sözde anti terörist operasyonun farklı anlamları vardır. ATU bölgesi, ne? - teröristler ve paralı askerler tarafından ele geçirilen topraklar, ya da kendi kendini ilan eden, ama yine de bağımsız cumhuriyetler de olsa?

Ukrayna devleti bu bölgeleri dikkate alıyorKendi var, ama orada yaşayan insanlar uzun süredir desteğini kaybetti. Bu toprakları ilan etme anından beri, ATU bölgesi tarafından burada hiçbir sosyal ödeme yapılmamıştır. Burada yaşayanların ezici çoğunluğunun Ukraynalı ordunun sivillere karşı savaştığından emin olduğu gerçeğinden bahsetmiyoruz.

Gorlovka'da, Temmuz 2014'ün ortasında her şey çöktü,yaklaşan savaşın ilk zilleri çaldığında. Daha sonra tanklar sokaklarda dolaşmaya başladı, kontrol noktaları her yerde göründü, birçok işletme kapatıldı ve insanlar belirsiz izinsiz yere gönderildi. Ve biraz sonra, bombardıman, ilk yıkım ve fedakârlık.atomlar bölgesinden ayrılma

Yani yaşıyorlar

Bazen Ukrayna'daki ATU bölgesini duyabiliyorsunuzBazı insanlar tarafından teröristler ve Rus düzenli askerleri tarafından ele geçirilen bir bölge olarak algılanmaktadır. Fakat bu o kadar da değil - yerel militanlar dün barış içinde yaşayan sıradan insanlardı ve bugün hayattaki görüşlerini savunmak için silah almaya karar verdiler. Ve sıradan insanlar kendilerine ayrılıkçılar diyorlar ve hatta gurur duyuyorlar.

Savaş başladığında burada birçok kişi kaldı. Birçok kaldı ve hayatta ellerinden geldiğince iyi, bu mevcut kriz koşulları nedeniyle cumhuriyetin toprakları, fiyatlarındaki keskin yükseliş nedeniyle, emeklilik yardımları, stok ürünleri yeniden yapılandırmaya Ukrayna'ya seyahat etmek zorunda ve tamamen raflardan kayboldu ürünlerin birçoğu ilk kez için. Bant genişliği modunun piyasaya sürülmesinden sonra, daha da zorlaşmıştır, aslında çözünürlük çok kolay değildir. Fakat insanların refahı buna bağlı olduğu için para ödüyor, rüşvet veriyor ve ATU bölgesine geçiyorlar.

Ve hala burada bodrumlarda oturmak gelenekseldir. Her zaman değil elbette. Evet ve bunun avantajları var - insanlar daha birleşik, daha birleşik hale geldiler, birbirlerine yardım etmeyi öğrendiler, kendi sorunlarına dikkat etmediler.

Bölge ATO - nedirBölge ATO - nedir

Related news

 • FIRINDA BARBEKÜ SOSLU TAVUK KANAT
 • Kendi elbisenizi dikmek zor değil
 • Boyasız Saç Rengi Koyulaştırmak için Kahve Kürü Tarifi
 • Pencere eşiklerini plastikten yükleme arasındaki fark nedir
 • Sini Köftesi (Kolay İçli Köfte)

 • Bölge ATO - nedir

  Bölge ATO - nedir


  Bölge ATO - nedir

  Bölge ATO - nedir

  Bölge ATO - nedir

  Bölge ATO - nedir

  Bölge ATO - nedir

  Bölge ATO - nedir

  Bölge ATO - nedir

  Bölge ATO - nedir

  Bölge ATO - nedir

  Bölge ATO - nedir

  Bölge ATO - nedir

  Bölge ATO - nedir

  Bölge ATO - nedir

  Bölge ATO - nedir

  Bölge ATO - nedir

  Bölge ATO - nedir

  Bölge ATO - nedir

  Bölge ATO - nedir

  Bölge ATO - nedir

  Bölge ATO - nedir

  Bölge ATO - nedir

  Bölge ATO - nedir

  Bölge ATO - nedir

  Bölge ATO - nedir

  Bölge ATO - nedir

  Bölge ATO - nedir