Büyük Rus kimyagerler: Alexander Butlerov ve Dmitry Mendeleev 2019

Büyük Rus kimyagerler: Alexander Butlerov ve Dmitry Mendeleev 2019
18.09.2019

Büyük Rus kimyagerler: Alexander Butlerov ve Dmitry Mendeleev 5

Büyük Rus kimyagerler: Alexander Butlerov ve Dmitry Mendeleev

Büyük Rus kimyagerleri her zaman kendiBu sürekli gelişen bilim bilimine katkıda bulunmak. Fakat belki de efsanevi bilim insanları haline gelen Alexander Mikhailovich Butlerov ve Dmitry Ivanovich Mendeleyev gibi en seçkin kimyagerlerden bazıları bugün sadece Rusya'da değil tüm dünyada biliniyor. Bu yazıda bu büyük insanların biyografisi ve bilimsel çalışmaları hakkında konuşacağız.

Büyük Rus kimyagerleri

Alexander Mikhailovich Butlerov: biyografi

Alexander Butlerov 19'uncu yarısında doğduyüzyılda Chistopol'de. Zengin bir arazi sahibinin ailesinde bulunduğu gerçeği nedeniyle oğlan iyi bir eğitim gördü. Önce özel bir yatılı okulda, daha sonra spor salonunda eğitim gördü ve ardından üniversiteye girdi. Üniversitedeki çalışmalarının başlangıcından itibaren, zooloji, kimya ve botanik konularıyla ilgileniyordu.

Alexander Mikhailovich'in bilimsel etkinliği

Alexander gibi büyük Rus kimyagerleriMikhailovich Butlerov, bilime büyük katkıda bulundu. Mezun olduktan sonra genç adam kendini bilim dalına adamaya karar verir ve birkaç yıl sonra profesör olur.

Bununla birlikte, ergenlik çağında, kimyaya bağımlılık nedeniyleAlexander Mihayloviç katlandı ve cezalandırdı. Arkadaşlarıyla Bengal'i aydınlattığı gerçeğini beğeniyordu ve bir gün onun hatası olsa bile, biniş evinde bir patlama oldu. Bu onun deneylerinden birinin sonucuydu. Alexander cezalandırıldı. Birkaç gün boyunca herkesin önünde yemek odasında durdu ve boynunda kehanetle yazılmış bir tabela - "Büyük Kimyager" asıldı.

Alexander Butlerov

Alexander Mikhailovich Butlerov, diğer büyük Rus kimyagerleri gibi, organik madde çalışmaları ile büyülendi. En büyük keşifleri arasında ünlü kimyasal yapının teorisinin oluşturulması yer alır.

Dmitry Mendeleev: biyografi

Dmitry Mendeleev Tobolsk'da doğdu. İlk çocukluğundan itibaren annesi, en küçük çocuğunun (üst üste on yedinci), inanılmaz derecede yetenekli bir genç olan Dmitry'yi fark etmeye başladı. Bununla birlikte, okulda kimyası hiç ilgilenmedi - matematik ve fizikten hoşlanıyordu.

1855 yılında Mendeleev Dmitry İvanoviç St. Petersburg Ana Pedagoji Enstitüsü'nden mezun oldu. Daha sonra sayısız bilimsel çalışmaları, raporları ve tezleri takip etti.

Dmitry Ivanovich'in bilimsel etkinliği

Dmitry Ivanovich Mendeleev harikafizik, matematik, ekonomi, meteoroloji vb. alanlardaki araştırmacılardan biridir. Fakat kimyaya katkısı özellikle önemlidir. araştırma ve deneylerin çok büyük bir alim yoktu olmasının yanı sıra, tezler ve araştırmalar, incelenen gazlar, çözümleri, eğitimli gençlerin bir sürü yazdı Rusya'da ilk ders kitabı yazdı - "Kimyanın Temelleri", o da bu alanda önemli bir keşif yaptı. Tüm kimyasal elementlerin periyodik bir sistemiydi, yani ünlü periyodik tablo.

Mendeleev Dmitry Ivanovich

Birçok büyük Rus kimyager buna şaşırdıkeşif ve hayretle. Mendeleev sadece bilinen tüm kimyasal elementleri masanın üzerinde değil, aynı zamanda hiç kimsenin görmediği varlıkların varlığını da öngörmeyi başardı. Nedeniyle öğrenciler ve öğrencilerin bu kimya okumak için çok daha kolay hale geldi ve bilim adamları kendileri için periyodik tabloya - keşifler yapmak ve verileri uzlaştırmak için daha kolaydır.

Mendeleev ölümünden sonra 1500'den fazla bilimsel eserin üretiminden ayrıldı. Dmitri Ivanovich onuruna 101 kimyasal element - Mendelevy çağırdı.

Alexander Mikhailovich Butlerov ve Dmitry IvanovichMendeleyev, hayatlarını bilimsel çalışmaya adayan ve çok önemli keşifler yapan iki çok ilginç kişidir. Bütün büyük Rus kimyagerleri gibi, onlar eşsizdir ve çalışmaları Rus ve yabancı üniversitelerde incelenmiştir.

Büyük Rus kimyagerler: Alexander Butlerov ve Dmitry Mendeleev 2019

Büyük Rus kimyagerler: Alexander Butlerov ve Dmitry Mendeleev 2019

Related news

 • Fırfırlı Çiçek Bahçesi Lif Modeli Yapılışı Videolu Anlatımlı
 • ÖRGÜ TAVŞANLI BEBEK HIRKA BERE VE PATİK YAPILIŞI
 • Pizza nasıl yapılır
 • Çoklu çizgide Pike levreği: hazırlanmanın 2 yolu
 • Kelime içindeki çerçeve: yeni başlayanlar için talimatlar

 • Büyük Rus kimyagerler: Alexander Butlerov ve Dmitry Mendeleev 56

  Büyük Rus kimyagerler: Alexander Butlerov ve Dmitry Mendeleev


  Büyük Rus kimyagerler: Alexander Butlerov ve Dmitry Mendeleev 67

  Büyük Rus kimyagerler: Alexander Butlerov ve Dmitry Mendeleev 59

  Büyük Rus kimyagerler: Alexander Butlerov ve Dmitry Mendeleev 35

  Büyük Rus kimyagerler: Alexander Butlerov ve Dmitry Mendeleev 58

  Büyük Rus kimyagerler: Alexander Butlerov ve Dmitry Mendeleev 30

  Büyük Rus kimyagerler: Alexander Butlerov ve Dmitry Mendeleev 2

  Büyük Rus kimyagerler: Alexander Butlerov ve Dmitry Mendeleev 39

  Büyük Rus kimyagerler: Alexander Butlerov ve Dmitry Mendeleev 8

  Büyük Rus kimyagerler: Alexander Butlerov ve Dmitry Mendeleev 72

  Büyük Rus kimyagerler: Alexander Butlerov ve Dmitry Mendeleev 88

  Büyük Rus kimyagerler: Alexander Butlerov ve Dmitry Mendeleev 75

  Büyük Rus kimyagerler: Alexander Butlerov ve Dmitry Mendeleev 25