Bahçıvanlık yapanların başlaması için tavsiyeler: sonbaharda çileklerle nasıl ilgilenilir 2019

Bahçıvanlık yapanların başlaması için tavsiyeler: sonbaharda çileklerle nasıl ilgilenilir 2019
20.09.2019

Bahçıvanlık yapanların başlaması için tavsiyeler: sonbaharda çileklerle nasıl ilgilenilir 15

Bahçıvanlık yapanların başlaması için tavsiyeler: sonbaharda çileklerle nasıl ilgilenilir?

Bir banliyö bölgesi şanslı sahibi isenizve emzirmek bir çift çilek ile yatak var, muhtemelen sonbaharda çilek için bakım nasıl düşündüm. Bahçe çileklerinin oldukça kaprisli bir kültür olduğu bir sır değil. Bu, zamanında bakım gerektirir: eski yaprakları budama, sulama, gübreleme, gevşeme, transplant ve çok sayıda bıyığı uzaklaştırma.sonbaharda çilek bakımı nasıl

Her yıl istikrarlı olabilmek içinBu lezzetli meyvenin yüksek verimi, sonbaharda, yaz ve ilkbaharda çileklere nasıl bakılacağını bilmeniz gerekir. Ancak sonbahar bakımı en sorumludur. Bir sonraki hasatın bağlı olduğu kışlama için meyveleri nasıl hazırladığın üzerine. Ana aşamalar eski yeşillendirmenin zamanında budaması, bahçeden yabani otların uzaklaştırılması, yeni bitkilerin ekilmesi ve kışı barınaklarıdır.

Berry tomurcuklarının yer imi gerçekleştiği içinYaz aylarında, sonbaharda çilek sosu gerekli değildir. Bununla birlikte, verimli bir toprak tabakasının muhafaza edilmesi gereklidir. Bu nedenle, bitkiler arasında humus tanıtmak gereksiz olacaktır ve bu toprağa 2 cm nüfuz gerektirir.Bu önlem gri çürümeden kaçınacaktır. Taze gübrenin yanı sıra gelişmemiş kompost, uygun değildir.sonbaharda çilek en iyi giyinme

Sonbaharda budama çilekleri yapılmalıdırbirkaç aşama. İlk önce eski kurutulmuş yaprakları kesin ve hasattan hemen sonra kaynaklanıyor. Böylelikle yazın yüksekliğinde yapraklara yumurta bırakan birçok hastalıktan ve haşerelerin çoğalmasını önleyebilirsiniz. Kış için berry rozetleri barındırmaya başlamadan önce, bir kez daha yataktaki bir secateursdan geçmelisiniz. Doğru budama bir grup genç ve orta yaprak olduğunda, tüm aşırı büyümüş yapraklar ve istenmeyen bıyıklar kesilir.

Sonbaharda çileklere nasıl bakacağını öğrendikten sonra,toprağın temizliğine de dikkat etmelidir. Yabani otları kışın terk edersek, çoğu baharın başında hızla çoğalmaya başlar. Buna ek olarak, yabani otlar da yabani otların üzerinde yerleşen ve bahçecilik zararlılarını kışkırtır. Bu aşama en zahmetli biridir. Sonuçta, iki ve üç yaşındaki bitkiler ile bir yatakta, çok sayıda bıyık ve aşırı büyümüş rozetler nedeniyle toprağın saflığını korumak çok zordur.

sonbaharda budama çilek Bitkilerin güvenle toplanması içinKışkırtıldılar, kar yağmadan önce korunmuşlardı. En iyi kaplama malzemesi doğaldır. Temiz saman, ladin lapnik - sığınak için idealdir. İğne yapraklı dallar sadece çalılıkları delici soğuk rüzgârdan değil, aynı zamanda kökleri ve yapraklarını aç kış aylarında yemeye karar veren kemirgenleri de korkutur. Lutrasil ve spunbond gibi geleneksel gizli malzemeler iyi bir alternatiftir. Böyle bir hazırlık çalışması yaptıktan sonra, çileklerin güvenli bir şekilde üst üste gelmesini ve daha fazla büyüme için güç kazanmasını bekleyebilirsiniz.

Bakımını bilen tecrübeli bahçıvanlarSonbaharda çilek için, bu dönemde yatakların güncellenmesi ile ilgilenmeniz tavsiye edilir. Eski eski çalılar kazınacak ve yeni kökleri kurmak için iyi oluşturulmuş bir kök sistemi ile. Yerleştirilen bıyık, üç yapraktan, en az 6 cm uzunluğunda olmak üzere üç yapraktan oluşmalıdır, fide için, organik veya mineral gübrelerin uygulanması zorunludur.

Bahçıvanlık yapanların başlaması için tavsiyeler: sonbaharda çileklerle nasıl ilgilenilir 2019

Bahçıvanlık yapanların başlaması için tavsiyeler: sonbaharda çileklerle nasıl ilgilenilir 2019

Related news

 • YILDIZ ÇİÇEKLİ TIĞ ÖRGÜ KLOZET TAKIMI TARİFİ
 • Berkaydan Arda Turan açıklaması
 • Opera nın neden yavaşladığı sorusunun cevabını bulmak
 • Tavanı kendi ellerinizle hizalamak: adım adım kılavuz
 • Ukrayna ve ABDnin Karadenizdeki tatbikatı Rusyaya yönelik bir provokasyon

 • Bahçıvanlık yapanların başlaması için tavsiyeler: sonbaharda çileklerle nasıl ilgilenilir 7

  Bahçıvanlık yapanların başlaması için tavsiyeler: sonbaharda çileklerle nasıl ilgilenilir


  Bahçıvanlık yapanların başlaması için tavsiyeler: sonbaharda çileklerle nasıl ilgilenilir 31

  Bahçıvanlık yapanların başlaması için tavsiyeler: sonbaharda çileklerle nasıl ilgilenilir 46

  Bahçıvanlık yapanların başlaması için tavsiyeler: sonbaharda çileklerle nasıl ilgilenilir 68

  Bahçıvanlık yapanların başlaması için tavsiyeler: sonbaharda çileklerle nasıl ilgilenilir 97

  Bahçıvanlık yapanların başlaması için tavsiyeler: sonbaharda çileklerle nasıl ilgilenilir 68

  Bahçıvanlık yapanların başlaması için tavsiyeler: sonbaharda çileklerle nasıl ilgilenilir 34

  Bahçıvanlık yapanların başlaması için tavsiyeler: sonbaharda çileklerle nasıl ilgilenilir 6

  Bahçıvanlık yapanların başlaması için tavsiyeler: sonbaharda çileklerle nasıl ilgilenilir 17

  Bahçıvanlık yapanların başlaması için tavsiyeler: sonbaharda çileklerle nasıl ilgilenilir 49

  Bahçıvanlık yapanların başlaması için tavsiyeler: sonbaharda çileklerle nasıl ilgilenilir 4