Bakopa ampelnaya: dekoratif peyzajBakopa ampelnaya: dekoratif peyzaj

27.05.2019

Bakopa ampelnaya: dekoratif peyzaj 45

Bakopa ampelnaya: dekoratif peyzaj

Bu bitki, bir pastırma olarak, Avrupa’danAfrika'nın güney bölgeleri. Balkon, çitler, duvarlar, alpin tepeler ve hatta sütunların peyzajı gibi amaçlar için kullanılan oldukça iddiasız ampel uzun ömürlüdür. Yaprakları parlak yeşil renktedir ve çapı sadece 2 cm'dir, sürgünler için ise uzunluğu 60 cm'ye ulaşır.

Bakopa ampelnaya

Bitkinin tüm kök küçük mayınlıkar-beyaz, mavi, mor veya pembe çiçekler. Mart ayında başlayıp ilk sonbahar donlarından sonra bitecek olan çiçeklenme döneminin bitiminde kendileri de ufalanırlar.

Bakopol ampel nem severliği ifade ederbol ve zamanında sulama ihtiyacı olan bitkiler. Her gün yapılmalı. Aynı zamanda, bu şartın ciddi olan tek şey olduğu ve diğer tüm durumlarda bakımın oldukça basit olduğuna dikkat edilmelidir.

Dikim ve bakım

açık alanda domuz pastırmasıYukarıda belirtildiği gibi, bitki çok uyuşuktur. Sadece güneşte değil, aynı zamanda gölgede de iyi yetişir, ama ikinci durumda, çiçeklerin bolluğu yerine sadece yapraklar gelişir.

Bakopa ampelnaya, salınımları mükemmel bir şekilde tolere ediyorsıcaklık ve küçük donlar. Bu, sadece balkonda değil, aynı zamanda erken ilkbahardan sonbahar ortasına kadar açık alanlarda da büyümenizi sağlar. Kış için, bitki genellikle sulamayı en aza indirirken serin bir kapalı odaya transfer edilir. Gübrelere gelince, on yılda en az bir kez tanıtılmalıdır. Sürgünlerin sık sık sıkışması çalılar muhteşem hale getirecektir.

Açık zemindeki Bakop iyi yetişir,çeşitlilikten bağımsız olarak. Bunun yanı sıra, düşük asitli ve büyük miktarda humus içeren süzülmüş toprağa tercih edilir. Açık alanda iniş, bitişik örnekler arasında 10 cm mesafede önerilir. Köklerin yüzeyden kısa bir mesafede bulunduğu yere bağlı olarak, gevşeme çok dikkatli yapılmalıdır. Bitkinin önemli avantajları arasında, her türlü hastalık ve zararlılara karşı yüksek direnç gösterdiği belirtilmelidir.

üreme

balkonlar bahçeciliği Ampel bacop dikkate alınmasına rağmenuzun ömürlü, eski çalılar zayıf çiçek açar. Bu bağlamda, kıştan sonra, bitki genellikle yeni bir şekilde köklenir. Kesimler veya tohumlar yoluyla çoğaltılabilir. İlk durumda, sürgünlerin birinin üst kısmını kesmek gerekir. İki düğüm ve yaklaşık 10 cm uzunluğunda olmalı, bundan sonra ocak-mart veya ağustos-eylül ayı için en uygun zaman olan köklenme işlemlerine başlayabilirsiniz. Bu düğümlerden birinin yüzeyde kalması ve ikincinin de zeminin altında kalması şeklinde yapılır. Çeliklerin daha aktif büyüme sağlayacak olan fitohormonlarla işlenmesi tavsiye edilir. Daha sonra konteyner seraya gönderilir ve üst kısımlar aktif gelişim aşamasında sıkıştırılır. Bitki, Mayıs ayı başlarında bahçedeki açık bir yere nakledildi.

Pastırma ikinci yöntemampelnaya - tohum yardımı ile. Ekimden yaklaşık 10 gün sonra filizlenirler. Zaten ilk yaprakların görünümü ile, bitki daldırılır. Bireysel fideler arasındaki mesafe yaklaşık 2 cm olmalıdır, ikinci toplama fidelerin farklı tencerelere ayrılmasını ve bunların gübre ile gübrelenmesini içerir. Kökler yaklaşık yarım ay sonra oluşur.

Bakopa ampelnaya: dekoratif peyzajBakopa ampelnaya: dekoratif peyzaj

Related news

 • Çiçekli Bebek Yeleği Nasıl Örülür
 • Televizyon Dizilerinin Çekildiği Harika Mekanlar
 • Başörtülü muhabirin IŞİD haberlerini sunması tartışma yarattı
 • Fenerbahçe Opet
 • Kolçak: Selam bile vermiyorlar

 • Bakopa ampelnaya: dekoratif peyzaj 70

  Bakopa ampelnaya: dekoratif peyzaj


  Bakopa ampelnaya: dekoratif peyzaj 54

  Bakopa ampelnaya: dekoratif peyzaj 44

  Bakopa ampelnaya: dekoratif peyzaj 1

  Bakopa ampelnaya: dekoratif peyzaj 12

  Bakopa ampelnaya: dekoratif peyzaj 32

  Bakopa ampelnaya: dekoratif peyzaj 70

  Bakopa ampelnaya: dekoratif peyzaj 67

  Bakopa ampelnaya: dekoratif peyzaj 11

  Bakopa ampelnaya: dekoratif peyzaj 78

  Bakopa ampelnaya: dekoratif peyzaj 38

  Bakopa ampelnaya: dekoratif peyzaj 97