Balık-vampirler veya paiara: açıklama, ilginç gerçekler ve habitat 2019

Balık-vampirler veya paiara: açıklama, ilginç gerçekler ve habitat 2019
21.08.2019

Balık-vampirler veya paiara: açıklama, ilginç gerçekler ve habitat 15

Balık-vampirler veya paiara: açıklama, ilginç gerçekler ve habitat

İnsanlar vampirlerden uzun zamandır korkuyorlar. Ve bu doğaldır. Kimse boynundaki güçlü ve keskin dişleri görmek istemez. Ancak, gerçekte vampirlerin olup olmadığı ya da bir efsane olup olmadığı hala bilinmemektedir. Dünyada bir balık olduğu kesin olarak söylenebilir, ki buna tam olarak denir. Bu makalede tarif edeceğiniz, kanla balık ve vampirden korkmaya değer mi?

balık vampirleri

Nerede yaşıyor

Öncelikle, herhangi bir şeyden kaçınmaya karar verenleri sakinleştireceğiz.Rezervuarlar, tehlikeli bir avcıyla buluşmamak için. Balık-vampirler ülkemizin nehirleri ve göllerinde yaşamazlar. Ana yaşam alanları Güney Amerika'nın tatlı su rezervuarlarıdır. Ayakta suda balık-vampirler neredeyse hiç oluşmaz. Güney Amerika'ya ek olarak, bu tür Ekvador, Guyana, Brezilya, Peru, Kolombiya ve Venezuela sularında bulunabilir. 1996 yılında burada 17.8 kilogram ağırlığında dev bir vampir balığı veya payar yakalandı.

Doğal düşman

Birçoğu piranaları duydu ve onları en çok düşündügezegenin korkunç yaratıklar. Ancak, diğer hayvanların onlardan korktukları kadar korktukları doğal bir düşmanları olduğu ortaya çıkıyor. Bu bir vampir balığı. Amazon - bu ikisinin de yaşadığı nehir. Pajara, boyutundan daha küçük suda yaşayan herhangi bir yaratığı avlar. Bu nedenle, piranhaların kabusunun vampir balıkları olması şaşırtıcı değildir. Onların yemekleri oldukça çeşitlidir. Lehim yiyeceklerini çiğnememesine rağmen, tüm kurbanı yutması yeteneğine sahiptir. Ve balık-vampirleri, bir yaratığı yalnızca kendileri kadar yarıya kadar yutabilirler. Pre-patriar kurbanlarını hareketsiz kılar.

balık infernal vampir

O kadar kolay değil

Şimdi geldikBu balığın ana sırrı. Bir vampir ya da lehim, kan içmez. 15 santim uzunluğa kadar büyük köpekler için bu şekilde adlandırılır. Onların yardımı ile parya avlar. Kurbanına kadar sürünerek, dişlerini alttan yukarı doğru iter. Neden bir vampir balığı kendini yaralamıyor? Gerçek şu ki, üst çenesinde alt dişler için özel çöküntüler vardır. Hafifçe delinen kurban, işkence kabiliyetinin dişleri üzerinde, ölme ya da hareket etme yeteneğini kaybedene kadar direnir. Bundan sonra, bütün yutulabilir.

vampir ya da payar balık

Büyük ve dişlek

Bilimsel olarak bu yırtıcı çağırıldı"uskumru şekilli hidroliz". Radyasyon ışınlarının türüne ve sinodonti ailesine atıfta bulunur. İlk kez 1816'da tanımlanmıştır. Uzunluğunda, balık vampirleri 117 santimetreye ulaşabilir ve 18 kilograma kadar ağırlığa sahip olabilirler. Ağız kapalı olduğunda, büyük dişler görünmez. Balık oldukça zararsız görünüyor. Bu, kurbanın yakınına gelmesine izin veriyor. Ama ödeme gözünü yakalamak çok zor. Tehlikeden kaçmak, yüksek hızda koşar, sık sık yön değiştirir ve periyodik olarak sudan dışarı atlar.

Tehlikeli zevk

Ama eti lezzetli. Bu nedenle insanlar bunu memnuniyetle karşılıyorlar. Balıkçılar, vampir balıklarının değerli bir rakip olduğunu düşünmektedir. Yerel sakinlere ek olarak, turistler havya avlamaktan hoşlanıyorlar. Büyük, güzel, dişlek bir yırtıcı hayvan ile muhteşem bir fotoğraf yapma fırsatını kaçırmazlar. Buna ek olarak, büyük dişleri tarafından ısırılma tehlikesi balıkçıların kalplerinin daha hızlı savaşmasına ve adrenalini kendi kanlarına eklemesine neden olur. Çok temkinli olmak, bir elini tutmak ve hala hayatta iken elinizde tutmak gerekir.

balık vampir açıklaması

Hazırlık önemlidir

Vampir balıkları çok güçlüdür. Bu nedenle, balıkçılığa hazırlanırken, güçlü oltalar ve güçlü balık avlama hatlarına sahip olmanız gerekir. Sabır da gerekli. Paiara çok nadiren ısırır. Deneyimli balıkçılar, belirli bir balıkçılık taktiğini kullanarak uçmak için onu yakalamayı tavsiye ediyorlar. Vampir balıkları agresif, bu yüzden yemlere saldırmak zorunda. Balıkçılık başlangıcında, müşterilerin yeni bir şey tarafından çekileceği hatırlanmalıdır, bu yüzden 5-10 kişilik küçük gruplar halinde yemlere ilgi ile yaklaşılacaktır. Ama sonra ilgilerini kaybederler ve dibe giderler. Bu nedenle, Balık Çifti, döküm derinliğini değiştirmek için tavsiye edilir.

Sonuna kadar savaş

Balık tutma konusunda varlığınızı ortaya çıkarmamak daha iyidir.bir kez daha suya girmeyin. Buna ek olarak, bu dişlek balıklarını vyvazhivat edeceğiniz bir zamanda faydalı olan özel bir balık çenesi yakalayıcısına sahip olmanız gerekir. Lehimin o kadar kolay pes etmeyeceğini unutma. Kancada bile, tüm önemli güçlerinden direnecek. Bu nedenle, balıkçı başlangıçta yanılmaması ve düşmemesi, ambalajcıyı sudan çekmesi ve her türlü çabayı göstermesi ve gerekirse destek bulması gereken bir yerde durması gerekir.

Bu arada, balık ve insan arasındaki mücadele başkalarını korkutur.bireyler. Bu yüzden, bu yerde şansın bu gün size gülmeyeceği gerçeğine uymalısınız. Tabii ki, egzotik bir yerde olmak ve bilinmeyen bir yerde balık tutmak, yerel nüfustan bir rehber almanız gerekecek. Mesela Venezüella'da, Kızılderililerin parisleri elleriyle yakalamaları ilginçtir. Hızlı akıntılar ve keskin dişlerden korkmazlar. Bu nedenle, kuyruklu balıkları hızla kuyruktan yakalarlar.

balık vampir amazon

Yaşam oyuncak

Bizim zamanımızda ilginç.sadece onun dışında lezzetli bir yemek yapmak için, ve sadece spor ilgi dışında. Adam bu yırtıcı ve tehlikeli balıkları akvaryumlarda tutmayı öğrendi. Tabii ki, özellikle evde çocuk varsa, bunu yapmamak daha iyidir. Ama yine de bunu yapmaya cesaret ederseniz, lehimin kendisinden daha büyük balığa dokunmadığını bilin. Bu nedenle, bundan daha büyük olacak diğer tatlı su sakinleri ile birlikte tutulabilir. Havya için büyük bir akvaryum gereklidir. Sıradan bir dairede, sığması olası değildir. Uzunluğu 3 metre, genişliği ve yüksekliği yaklaşık 1.5 metredir.

balık vampirleri yiyecek

Gerekli Gereksinimler

Akvaryumun dekoru nehir tabanına benzemelidir. Zemin için büyük çapalar, büyük çakıl, taşlar yapacak. Su çok temiz olmalı, çünkü paya kirlenmemiş su kütlelerinde yaşar. Akvaryumda bir filtre kurulmalıdır. Suyun kompozisyonu düzenli olarak sürdürülmelidir. Her hafta, suyun yüzde 30 ila 50'si değiştirilmelidir. Sıcaklığı 24-28 santigrat derece olmalıdır. Asitlik seviyesi 6.0-8.0 Ph'dir. Özel büyük tipte yemleri beslemeniz önerilir. Canlı yemler halinde balık veya et parçaları verilmemelidir. Esaret altında patrikler ürmez. Evet ve bunu doğal koşullarda izleyerek, bilim adamları hala nerede, nasıl ve ne zaman korkak yumurta bırakır. Bu nedenle, evcil hayvanınızın mümkün olduğu kadar uzun süre yaşamasını sağlamak için gerekli olan her şeyi yapmalı ve sahiplerine ve misafirlerine estetik bir keyif vermelisiniz. Her ne kadar payairesin iki yıldan uzun süredir esaret altında yaşadığı bilinen bir durum olmamasına rağmen. Ancak, 30 santimetreden fazla büyümezler.

Akraba var mı?

Bu balık, "cehennem vampiri" diyorAslında, insanların, yakın akrabaları ya da yakından ilgili türler vardır. Kırmızı kuyruklu bir hidrolizör (60 santimetre uzunluğunda), bir tatauaya hidrojel ve bir valakey hidrolizi (yaklaşık 50 santimetre uzunluğunda). Genel olarak, Latin hidrolik (Hydro - su ve lycus - kurt) "su kurdu" anlamına gelir. Başka bir şekilde "kılıç dişli tetra" denir.

Ancak, özel bir tür yumuşakça da vardır.Ayrıca infernal vampir denir. O, patronun bir akrabası değil. Ve onun da dişleri yok. Ancak, düşmandan "kaçarak" clam, peşinde koşan kişinin gözünü kamaştıran kıvılcım demeti üretiyor. Ateş değil, floresan bir sıvı. Ama çok etkileyici görünüyor. Özellikle altta bir vampir derin yaşadığı için, ışığın olmadığı ve çok az oksijenin bulunduğu yer.

balık vampir ya da paiara

Kimse müdahale etmiyor

Korkunç görünümü ile, lehim yeteneğine sahiptirOnun boyutundan küçük olan sadece balık tehdit etmektedir. Kişi başına o ona huzur bozan veya onu yakalamaya çalışırken yalnızca saldırır. Zaman yaraların tedavi yürütmek için eğer ısırıkları, ağrılı ama tehlikelidir. Ancak hacminede Pajari ölümüne yol açan, kalp veya akciğer zarar veremez. Nedenle egzotik balık bu tür korumak için gereklidir. Kısa bir zevk için akvaryuma koymak için gerekli değildir. Ayrıca, içinde bunlar hızlı yıkımına mahkumdur. Ve doğal olarak risk altında kademeli olarak kıyıda yeni üretim tesislerinin yapımı ile kirlendiğinde su üzerinde balıkçılar tarafından yakalanan edilmesi veya öldürülür.

Balık-vampirler veya paiara: açıklama, ilginç gerçekler ve habitat 2019

Balık-vampirler veya paiara: açıklama, ilginç gerçekler ve habitat 2019

Related news

 • Bilimsel İşlevler
 • Lahana pirzolalarının kalori içeriği. Yemek tarifi
 • İng bank müşteri hizmetleri numarası direk doğrudan bağlanma
 • Pesketaryen Beslenme Nedir
 • Öğrenmeye Adeta Tapanların Büyük Bir İştahla Okuyacakları 15 Efsane Bilgi

 • Balık-vampirler veya paiara: açıklama, ilginç gerçekler ve habitat 29

  Balık-vampirler veya paiara: açıklama, ilginç gerçekler ve habitat


  Balık-vampirler veya paiara: açıklama, ilginç gerçekler ve habitat 99

  Balık-vampirler veya paiara: açıklama, ilginç gerçekler ve habitat 70

  Balık-vampirler veya paiara: açıklama, ilginç gerçekler ve habitat 72

  Balık-vampirler veya paiara: açıklama, ilginç gerçekler ve habitat 19

  Balık-vampirler veya paiara: açıklama, ilginç gerçekler ve habitat 76

  Balık-vampirler veya paiara: açıklama, ilginç gerçekler ve habitat 51

  Balık-vampirler veya paiara: açıklama, ilginç gerçekler ve habitat 26

  Balık-vampirler veya paiara: açıklama, ilginç gerçekler ve habitat 73

  Balık-vampirler veya paiara: açıklama, ilginç gerçekler ve habitat 78

  Balık-vampirler veya paiara: açıklama, ilginç gerçekler ve habitat 84

  Balık-vampirler veya paiara: açıklama, ilginç gerçekler ve habitat 17

  Balık-vampirler veya paiara: açıklama, ilginç gerçekler ve habitat 41

  Balık-vampirler veya paiara: açıklama, ilginç gerçekler ve habitat 82