Bankada röportaj: nasıl davranılır, bilmeniz gerekenler, soru sorulur 2019

Bankada röportaj: nasıl davranılır, bilmeniz gerekenler, soru sorulur 2019 Bankada röportaj: nasıl davranılır, bilmeniz gerekenler, soru sorulur

Bankada röportaj: nasıl davranılır, bilmeniz gerekenler, soru sorulur

Bir bankada çalışmak istikrarlı, güvenilir olarak kabul edilir.Prestijli. Gereklilikler yüksek olduğu için çalışanların seçimi zorludur. Cihaz için bilgi, prezentabl görünüm ve etik davranışlara uyulması gerekir. Aynı derecede önemli bir aşama, bir bankada bir röportajdır. Nasıl geçilir, makalede anlatılır.

Başvuru sahipleri için şartlar

Bankada bir iş bul gerçek. Bunu yapmak için, sadece zaman harcamanız ve biraz çaba harcamanız gerekiyor. Başvuru sahipleri için şartlar nelerdir? Ana olanlar:

 1. Yüksek veya eksik yüksek öğretim.
 2. Rus vatandaşlığı.
 3. PC, MS-Office, İnternet kullanımı.
 4. İletişimsel, amaçlı, strese dayanıklı, öğrenen.

bankada röportaj

Başvuru sahipleri için şartların ana listesi budur.bankada iş almak isteyen var. Her kurumda, biraz farklı olabilirler. Genellikle ilk aylarda çalışırken çok fazla bilgi edinmeniz, çeşitli işlemler gerçekleştirmeniz, müşterilerle çalışmanız gerekir.

Kasiyer için hangi niteliklere ihtiyaç var?

Kasiyerler tarafından özel bir çalışan kategorisi tutulur. Birçoğu bu pozisyonda bir kariyere başlar, ancak hepsi profesyonel olamaz. Kasiyerin konumu her gün parayla çalışmanız gerektiğinden dolayı karmaşıktır. Ve çalışan aracılığıyla binlerce ve hatta milyonlarca kişi geçer.

Moskova'da bir bankada çalışmak

Bazıları için parayla çalışma ihtiyacıBir kasiyer kariyerinin sonlandırılmasının nedeni olarak kabul edilir. Bu dikkat ve konsantrasyon gerektirir. Ayrıca, çalışanlar maddi sorumlu kişiler olarak kabul edilir.

avantajları

İşin avantajları şunlardır:

 1. Sosyal paket.
 2. Hızlı kariyer gelişimi.
 3. İlginç işler.
 4. Sürekli gelişme.

Mesleğin Dezavantajları

Herhangi bir görevde olduğu gibi, bir banka çalışanıEksiler var. Muhtemelen, bazıları için önemsiz hale gelecektir, ancak yine de onlar hakkında bilmek gereklidir. Bu alanda, "Müşteri her zaman haklıdır!" Müşteri, banka veya çalışan hakkında olumsuz konuşsa bile, kaba olmamalıdır. Bu nedenle, çalışmak için çok sabır gerekir.

Bankanın bir finansal olduğu akılda tutulmalıdır.Ulusal Banka'nın talimatlarında çalışan bir kuruluş. Görevlerin haksız performansından dolayı sorumluluk gelir: maddi, disiplin, suçlu.

İş Arama

Bankada iş nasıl edinilir? İşler iş değişiminde, gazetelerdeki ve İnternet'teki reklamlarda bulunabilir. Gerekli mesajların yayınlandığı özel web siteleri vardır. Bazıları hakkında daha fazla bilgi edinmek için arzu edilir. Çoğu zaman bir özgeçmiş sunulduktan sonra, başvuru sahibi bir görüşme için davet edilir.

banka ile röportajda nasıl davranılacağı

Görüşme aşamaları

Bankacılık sektörü rekabetçi seçimi gerektirir. İlk olarak, özgeçmiş, personel alımı için sorumlu olan bir insan kaynakları görevlisi tarafından incelenir, daha sonra bir telefon görüşmesi yapılır. Seçilen kişiler bir bankada bir röportaj için davet edilir. Personel departmanı başkanı veya başkanı tarafından yapılabilir. Tasarruf Bankası'nda ilk aşamada popüler grup görüşmesi.

Sık sık yapılan bir röportaj sırasındatest edilir. Bir kişinin bazı sorulara cevap vermesi gerekiyor. Sonunda, bankada yönetici ile son görüşme yapılır. Bir kişinin gönderilere ne kadar uyduğunu belirler. Çoğunlukla bir işe kaydolma kararı zaten alınmış ve aday tüm özellikleri karşıladığına inanmaya davet edilmiştir. Son aşama da önemlidir. Bu nedenle, görünüş hakkında hatırlamanız gerekir.

Yazmaya devam

Moskova'da veya herhangi bir bankada iş bulmak içinBaşka bir şehir, özgeçmiş yazman gerekiyor. Bunu yapmak için, iş için herhangi bir siteden bir form almalısınız. Becerilerinizi ve iş deneyiminizi kısaca ve etkili bir şekilde tanımlamak önemlidir. Hatalar ve yazım hataları için her şeyi kontrol etmek gerekir. Sonuçta, bankacılık bakım gerektirir.

banka için iş görüşmesi

Özgeçmiş bir boşluk için hazırlanmalıdır.Bir iş bulmak için planlanmıştır. Başvuru sahipleri için şart olarak belirlenen becerilere vurgu yapılmalıdır. Çalışma koşullarında, iş kıyafetlerinde bulunduğunuz bir fotoğraf çekilmelidir. Özgeçmişe bir kapak mektubu eklenmelidir.

görünüm

Bankada bir röportaj varsa, ihtiyacınız olan şeyher şeyin yolunda gittiğini bilmek? Giysi tarzı sıkı olmalı, ticari olarak. Şeyler klasik seçilmelidir: hafif bir üst ve koyu bir alt. Renkler parlak olmamalı, pastel renkler daha uygun.

banka ile röportajda sorular

Bir ceket gereksiz olmayacaktır. Kızlar kapalı çoraplarla 4 cm'ye kadar topuklu ayakkabı seçebilir. Saç sıkı bir saç modeli içinde toplanmalıdır. Parfüm en az düzeyde uygulanmalıdır. Görüntünün bir ek olarak hafif bir gündüz makyaj ve manikür olabilir.

davranış

Bir bankada bir röportajda nasıl davranılır? Bir davranış çizgisi seçmelisiniz. Bir aynanın önünde pratik yapılması tavsiye edilir. Ayarlamanıza izin verecek. Senin görgü, hareketler ve davranışlarına dikkat etmelisin. Poz, orta derecede rahatlatılmalıdır. Muhabirin gözleriyle temasa geçmek, kişinin konuşmaya ilgi duyduğunu netleştirecektir.

Bankacılık sektörünün çalışanlarıduygusal olarak istikrarlı, çünkü farklı müşterilerle çalışmak zorundasın. Bu nedenle, görüşme aşamasında işverenler, çalışanı strese karşı direnç için kontrol eder.

Başvuru sahibi, soruları açıkça cevaplamalıdır. İfadeler emin olmalıdır. Öz güven eksikliğini gösteren ifadeler kullanmamalısınız: "sanki", "yapabilir", "mümkün". Mükemmel türden fiillerin kullanılması istenir, örneğin "yerine getirildi", "başarıldı", "yapıldı". Genellikle mülakatlar sert bir şekilde yapılır. Sinirlenme, sakince cevap vermelisin.

Görüşme yaparken, ilk oturmayın,teklif edilene kadar. Konuşmayı dikkatli bir şekilde dinlemeli, konuşmanın yönünü takip etmeliyiz. Cevaplamadan önce, cevabın güçlü yanlarını vurgulaması gerektiğinden, bu sorunun neden sorulduğundan emin olmalısınız. Önceki iş yerini tartışmak zorunda kalırsanız, eski lideri ve meslektaşları eleştirmeyin. Bu istenmediği takdirde kişisel ve finansal sorunlardan bahsetmek gerekli değildir. Konuşmanın sonunda, muhataplara teşekkür etmelisiniz.

Sorularınız

Moskova'da veya başka bir bankada iş bulmak içinŞehir, tüm aşamalardan geçmeniz gerekiyor. Röportajdan önce kendinizi finansal ve bankacılık alanına ilişkin yasaların normlarına alıştırmalısınız. Bankadaki görüşme ile ilgili sorular standarttır, iş ile ilgilidir.

bankada iş nasıl edinilir

Bunların arasında en popüler olanları:

 1. Bize kendinden bahset. Bu soru, özellikle gençler için birçok başvuruda zor. Üzerinde kendini sunma yeteneğini tanımlamak için ortaya çıkacaktır. Geçmiş konumlar, başarılar, planlar hakkında kısaca bilgi vermek gereklidir.
 2. Neden bankamızda çalışmak istiyorsun? Kurumun avantajlarından bahsetmeye değer. Bunlar beklentileri, istikrarı, gelişme olasılığını içerebilir.
 3. Önceki işini neden bıraktın? Bu soru çalışanın bir çatışma olup olmadığını öğrenmek için sorulur. Cevap olumsuzluk içermemelidir. İş değişimi, geliştirme arzusuyla, kendini gerçekleştirme ile ilişkilendirilebilir. Saygılı nötr yanıtlar şunları içerir: çalışmanın uzaklığı, hareket etme.
 4. Gelecek 5 yıl için planlarınız. Bu, bir kişinin bu kurumda ne kadar çalışmak istediğini öğrenmenizi sağlar. Sonuçta, neredeyse her yerde sürekli çalışanlara ihtiyacınız var.

Bankadaki röportajın neredeyse tüm örnekleri benzer sorular sordu. Onlar temel. Ama ek olanlar için hazırlanmalısın.

Pratik öneriler

Bir bankayı işe alırken başarılı bir şekilde görüşmek için, bu etkinliğe hazırlanmanız gerekir. Bu konuda yardımcı olacak birkaç ipucu var:

 1. Dakiklik. Geç olmamalı. Evden, daha önce ayrılmak, zaman planlamak için zamanlamayı planlamak gerekir.
 2. Banka bilgisi hakkında web'den bilgi alınabilir. Bu kurumun daha iyi bir çalışma için izin verecektir.
 3. Konuşmada, kişi hayırlı olmalıdır. Stresli bir görüşme olsa bile, kontrolü kaybetmeniz gerekmez.
 4. Göz teması kurmalısın. Gözlerinden uzak durmayın veya muhatapa bakmayın.
 5. Banka ile ilgili soruların bir listesini hazırlamak gerekmektedir. Etkinliğin sonunda genellikle onlar hakkında sorular sorulur.
 6. Duyuruda belirtilen ücretler ve koşullar hakkında derhal soru sormayın ya da telefon görüşmesi sırasında dile getirmeyin.
 7. Hareketleri kontrol etmek, ellerinizi saklamamak, omuzlarınızı silkmek önemlidir.
 8. Çay veya kahve sunulduğunda, reddetmemelisiniz, toplamanıza izin verecek ve konuşma gizli kalacaktır.

Şansınızı nasıl arttırırsınız?

Belgeleri önceden hazırlamak gereklidir. 2 kopya halinde bir özet gereklidir. Aynı zamanda bir pasaport, iş kayıt defteri, diplomalar gerektirir. Önce şirket tarihini, yönünü, başarılarını öğrenmelisin. Bunu yapmak için resmi web sitesini ziyaret etmeniz, dizinleri ve diğer değerli kaynakları kullanmanız gerekir.

bir bankada iş görüşmesi

Rotayı önceden planlamak ve hesaplamak gereklidir.saati. Daha erken ayrılmak tavsiye edilir. Soruları ve cevapları düşünmelisin. Psikolojik testler, IQ ve mesleki konularda testler hazırlamak önemlidir. Psikolojik bir tutum gereklidir. Başarıya uyum sağlamak gerekiyor ve sonra her şey mutlaka gerçekleşecek.

Böylece, eğitim ve güven ileBankada bir röportaj başarılı olacaktır. Etkinlikle ilgili tüm nüansları düşünmelisiniz. Sadece bu yaklaşımla pozisyona transfer edilmeyi bekleyebiliriz.

Bankada röportaj: nasıl davranılır, bilmeniz gerekenler, soru sorulur 2019

Bankada röportaj: nasıl davranılır, bilmeniz gerekenler, soru sorulur 2019

Related news

 • Bacaklarınızı hızlı ve kolay bir şekilde çevirin
 • Göğüs Sağlığı ve Bakımı İçin Tıklayınız
 • Yaşamınıza Renk Katacak Ufak Aktiviteler
 • Sultan Köftesi
 • Gebol Tarifi Videosu

 • Bankada röportaj: nasıl davranılır, bilmeniz gerekenler, soru sorulur

  Bankada röportaj: nasıl davranılır, bilmeniz gerekenler, soru sorulur


  Bankada röportaj: nasıl davranılır, bilmeniz gerekenler, soru sorulur

  Bankada röportaj: nasıl davranılır, bilmeniz gerekenler, soru sorulur

  Bankada röportaj: nasıl davranılır, bilmeniz gerekenler, soru sorulur

  Bankada röportaj: nasıl davranılır, bilmeniz gerekenler, soru sorulur

  Bankada röportaj: nasıl davranılır, bilmeniz gerekenler, soru sorulur

  Bankada röportaj: nasıl davranılır, bilmeniz gerekenler, soru sorulur

  Bankada röportaj: nasıl davranılır, bilmeniz gerekenler, soru sorulur

  Bankada röportaj: nasıl davranılır, bilmeniz gerekenler, soru sorulur

  Bankada röportaj: nasıl davranılır, bilmeniz gerekenler, soru sorulur

  Bankada röportaj: nasıl davranılır, bilmeniz gerekenler, soru sorulur

  Bankada röportaj: nasıl davranılır, bilmeniz gerekenler, soru sorulur

  Bankada röportaj: nasıl davranılır, bilmeniz gerekenler, soru sorulur

  Bankada röportaj: nasıl davranılır, bilmeniz gerekenler, soru sorulur

  Bankada röportaj: nasıl davranılır, bilmeniz gerekenler, soru sorulur