Barnauldeki Dağ Parkı: geçmiş, fotoğraf, adres, nasıl ulaşılır 2019

Barnauldeki Dağ Parkı: geçmiş, fotoğraf, adres, nasıl ulaşılır 2019
20.09.2019

Barnauldeki Dağ Parkı: geçmiş, fotoğraf, adres, nasıl ulaşılır 18

Barnaul'deki Dağ Parkı: geçmiş, fotoğraf, adres, nasıl ulaşılır

1954’te bir zamanlarAltay Bölgesi'nin organları, Barnaul'daki Nagorny Parkı bölgesinde, Moskova'nın Halkın Ekonomik Başarıları Sergisi'nin benzerliğinde, ulusal ekonominin bir sergisini düzenlemeye karar verdiler. Kentin ana mimarı o dönemde çalıştı. Kazarinov, doğrudan rehberliğinde, kasaba halkının Dağlık Parkı'na kadar yükseldiği güzel bir merdiven inşa etti. Onun hakkında ve makalede tartışılacaktır.

Barnaul'daki Dağlık Parkın Tarihi

Mayın yetiştiricisi tarafından kurulan Barnaul şehrinde1741 yılında Demidov, gümüş köpüğünü korumak için bir kale inşa edilmesi planlandı. Ancak, tesis için gerçek bir dış tehdit yoktu, bu yüzden kaleyi inşa etme projesi uygulanmadı. Bunun yerine, bu son yüzyıl ve onu açtıktan sonra bir buçuk (1772) üzerinden, bu aralarında araştırmacılar Altay arazi, tüccarlar, bilim adamları, sanatçılar, mimarlar vardı, vatandaşların defin bilinen yapıldığı bir kale Yaylası Mezarlığı, inşasına karar verildi.

Upland Park Barnaul 1857'de mezarlığın yakınında bir tapınak kutlandıVaftizci Yahya. oluşturulduğu andan fikirleri karşı ve kasaba halkı geri kalanı için parkın topraklarında gitti geçen yüzyılda kilise ve mezarların ortalarında 30s yılında yıkıldı.

Altay Bölgesinde bakir toprakların gelişimi veBüyük Vatanseverlik Savaşı fabrikaları ve bilimsel kurumlar sırasında tahliye edilen tarım ve sanayi ürünlerinin bir sergi oluşturma fikri doğdu. Yukarıda belirtildiği gibi VDNKh yeri, Nagorny Parkı bölgesi olarak seçilmiştir.

Parkın zenginleştirilmesi

Yavaş yavaş, Nagorny topraklarıParkı. Etkinlikler ve belirli bitkileri temsil eden pavyonlar inşa edildi. 1957'de, parkta bir yaz sineması inşa edildi ve açıldı. Savaş sonrası yıllarda insanlar, özellikle de park alanındaki sinemalarda şehrin dinlenme yerlerinin ortaya çıkmasından memnun kaldılar. Filmin son oturumundan sonra, parkın sokakları boyunca yürüyüş yapan vatandaşlarla tanışmak mümkün oldu ve bu da favori tatil yerlerinden biri oldu. Barnaul'daki Dağ Parkı'nın merdivenlerinde çok sayıda insan vardı. Ne de olsa, yüksekliğinden, Ob ​​ve güzelliği şehrin güzelliğine hayran kalacaksınız. Parkta bisiklet, tekne, pedallı katamaran alabileceğiniz bir kiralık ofis vardı. Çocuklar için oyun alanları inşa etti ve o yıllarda carousels ve swing-boat popüler.

Upper Park Barnaul Fotoğraf

VDNKh'nin açılması

1958'den beri sergi resmi olarak "VDNKh". Ayrıca ziyaretçilerine bilgi sadece vatandaşları değil bilinen Dağlık parkı Barnaul, almak, ama nasıl bir gezi vatandaşlar ve Barnaul misafirler gitti hayvancılık kenti 1962 yılında yapıldığı yüzden yeni bölümler açmak Aynı zamanda, geniş bir aktivite profili," ile .. sergi Merkezi'nin topraklarında sergiler çiçekçilik, süs kuşları ve güvercinler düzenlenen sergi kitapçığında yerin.. bunlardan katılmak ve onların diplomalar olmak gerekirse, çok prestijli oldu. sonuç olarak bir sergide katılmak için bir davetiye olabilir Moskova Ekonomik Başarılar Sergisi. Yani sermayeye açgözlü davetiye almak için buraya kendini kanıtlamak için çalışmışlardır neden çok olduğu.

Serginin kapanışı

Sergi 30 yıldan biraz fazla sürdü vePerestroika'nın zamanları, daha kesin olarak 1992'de kapatıldı. Nagorny Park'taki yangınlar ve toprak kaymaları serginin binalarının çoğunu tahrip etti, yapay bir gölet suyla dolduruldu, kasabada tatil yapan insanlar teknelere bindi. 1993 yılında, mezarların bulunduğu parkın yangın bölümünden daha az etkilenen bir anıt bölgesi ilan edildi.

merdiven upland park barnaul

90'ların ortalarında büyük harflerle kurulduDağ Parkında 7 metre yükseklik "BARNAUL". Fotoğraf, nasıl göründüğünü açıkça göstermektedir. Burada, bu yüksek harflere, insanlar geçmiş ile bağlanmış bir şeye uzanıp, sınırsız olandan kaçtılar. Onlar, perestroika ve değişim yıllarında olduğu gibi, tedricen dehşete kapılan ve ufalanmış olan merdivenlere tırmandılar. Mektuplar ve şimdi Nagorny Park'taki en ünlü yer. Şehrin girişinde görünürler.

Terk etme ve vazgeçme

Firs içinde NagornoBen bitti. 90'larda Ob Nehri neredeyse 50 metrede çöktü. VDNH'nin yanmış kısmını geri kazanmak ve paranın kalan kısmının yeniden yapılandırılması şehir hazinesinde değildi. Yavaş yavaş, serginin eski binaları tarafından işgal edilen parkın bir kısmı ıssızlığa geldi. Mektuplara çıkanlar, park hakkında, bunun sadece üzücü bir izlenim olduğunu söyledi. Barnaul'da birçoğu ve Dağ Parkı'nın adresi unutuldu. Ve yapacak ne var? Ölü bölge, kimseyle ilgilenmiyor, terkedilmiş, kasvetli ve terkedilmiş. Parka giden merdivenin varlığı sırasında, önleme geçmedi, yavaş yavaş çöktü ve çöktü. dağ parkı barnaul nasıl ulaşılır

Nagorny Parkı'nın yeniden inşası

2015 yılında Barnaul'da bir program kabul edilditurizmin gelişimi. Bu bakımdan, park alanını iyileştirmeye yönelik önlemler başladı. Parkın ihmal edilmiş bölgesini yeniden yapılandırmak için ilk adımlar atıldı. İlk şey, Vaftizci Yahya'nın yıkılan kilisesini restore etmekti. Ancak daha sonra, bunu geri yüklememeye karar verdiler, ama yeni bir yere inşa etmeleri için.

Park, geçmişini burada ve orada kalanları tarafından hatırlıyorNeuhozhennym ve bir yerlerde ve kırık mezar taşları. Anıt alanında ünlü yazar ve Sibirya Nikolai Mihayloviç Yadrintsev'in halkının mezarında korunmuş anıt duruyor. Aynı bölgede Barnaul Dağlık Parkı'na gömülenlerin anısına bir taş dikildi.

Yeni bir merdiven inşaatı başladı

Nagorny Park'a gitmek içinmerdivenleri. Barnaul'un şehir yetkilileri bunu yeniden kurmaya karar verdi. Her şeyden önce yamaçları güçlendirmek gerekiyordu, bunun için terasların yapılması gerekiyordu. Kasaba halkı, mimarların planlarına değişiklikler yaptı, bu da terasların yürüyüş alanları için yapılmasını önerdi. Öneri beğenildi ve onaylandı. Teraslar asfaltlanmış, banklar ve ışıklar üzerlerine monte edilmiştir. Şimdi özel bir projeye göre, yansıyan ışık lambalarıyla yakılıyorlar. Aynı anda terasları aydınlatır ve elektrik direğini aydınlatırlar.

dağ ahır adresi

Kasaba halkı arasında yeniden yapılanma ile ilgili anlaşmazlıklarEski merdiven ya da yeni bir bina inşası yok olmadı. Eski merdivenin bazı parçalarını bir anı olarak bırakmak için öneriler vardı. Ama sağduyu kazandı. Merdiven yeni bir projedir ve müfredatlı bir kabineye benzememelidir, ancak yeni inşaat teknolojileri ve yeni süper güçlü malzemelerin döşendiği entegre bir nesne olarak. Prensip olarak, yanlış bir şey yapılmadı. Merdivenleri yıkmamışlar ve kaldırmamışlar, ancak restore etmişlerdir. Ama restore, daha güzel, ferah, güvenilir hale getiriyor.

Teraslı yamaçlarda buluntular

Merdivenlerin sökülmesinin ve teraslamanın başlamasından sonrayamaçlar eski mezarları keşfedilmiştir. Bu bağlamda, Altay arkeologları yerinde güvenlik ve arkeolojik çalışma inşaatı gerçekleştirdiler. Meraklı buluntular, örneğin, üniforma parçaları bulunmuştur. Bu üniformalara kimin sahip olduğunu söylemek zor. Bu, arşiv çalışması yapacak bilim adamları tarafından cevaplandırılacak ve bu topraklara gömülenlerin isimlerini belirlemeye yardımcı olacak. Eserler şehrin müzesine aktarılacak.

Parkın yapılmadığı parkın içinde,Arkeolojik grup kazıları kazmadı. Geçtiğimiz yüzyılın 50'lerinde VDNKh inşası sırasında bu mezarlara dokunulmamıştır, çünkü mezarlar iki metrelik bir derinlikte olmuştur. Barnaul Dağı Parkı'nda yeni bir kilise inşa edilirken mezar kalıntıları da bulunmuştur.

Yeni merdiven

Yeni bir merdiven herkesle popüler. Bu konuda Barnaul'da yürüyüş, gezi ve eğlence için en iyi yerlerden biri olduğunu söylüyorlar. Hafta sonları, genellikle teraslardaki yerel yeteneklerin performanslarını gözlemlemek mümkündür - çalıyorlar, şarkı söylüyorlar, bir sabun köpüğü gösterisi gösteriyorlar. Merdivenler yukarı çıkmak iyidir, merdivenler dik değildir, çocuklar ve yaşlılar bunlara rahatça tırmanabilirler. Her küçük asansör, bir bankta oturabileceğiniz veya yürüyüş yapabileceğiniz terasa açılmaktadır.

dağ parkı barnaul imar

Parka giden merdivenin yeniden inşasından sonraBölgede, "BARNAUL" sembolik harfleri üzerindeki peyzaj ve yazıt elemanlarına zarar verildi. Bu nedenle, Nagorny Park'ta CCTV kameraları kurmak için çevre düzenlemesi ile şehir komitesi tarafından kararlaştırıldı. Kameraların görüş alanı, 30 kat optik zoom ile daireseldir. Böylece, dinlenme yerlerinde şehrin mallarına zarar verme teşebbüsleri polis memurları tarafından zamanında bastırılacaktır.

Barnaul bir maden şehridir

Mountain Park'ta yakınlardan yürüyebilirsinizyerleşim alanları. Ayrıca yerleşik olmayan ilginç, merdivenlerden ziyaret harfleri üzerinde özçekim'i yapmak ve Ob manzarasına sahip, bir kuşbakışı şehri görmek için. Barnaul Yaylası Park almak için nasıl bilmiyorum ziyaretçilerin olanlar, siz "Spartak-2" istasyonu, tramvay sayısı 1 veya durdurma "Eski Çarşı" sayı 5'e sabit rota taksi veya otobüs kullanabilirsiniz. Özel ulaşım için Znamensky Manastırı yakınında bir otopark bulunmaktadır.

Barnaul'daki Dağ Parkı'na nasıl gidilir?

Turist kümesine teşekkürler "Barnaul -ancak merdiven ve teraslar sadece ilk aşaması, tapınağın yeniden inşa edilmesi ve ekipmanın engelli insanlar için bir asansörle donatılması planlanıyor, projeye göre, oyun alanlarına, perakende satış noktalarına, kiralık ofislere parkta çıkacak. (60'larda olduğu gibi), mimarlar için planlar muhteşem, aynı zamanda çekici yenilikler de var: kitlesel olaylar için bir amfi tiyatro, dekoratif bir yangın tankı ve Wings steli. yeni evlilerin geleceği yer.

Anıtı getirmemezarlar da planlardadır. Bazıları, antik tarihle turist kentlerindeki harabelerin bir benzeri olarak, Vaftizci Yahya tapınağının korunmuş vakfının bir kısmını terk etmeyi teklif ediyor. Bunu yapmalı ya da yapmamalı, zaman anlatacak. Şimdi asıl mesele, sadece Dağlık Parkı'nın değil, aynı zamanda şehrin de yeni bir altyapının kurulmasını işaret eden yeniden yapılanma.

Barnauldeki Dağ Parkı: geçmiş, fotoğraf, adres, nasıl ulaşılır 2019

Barnauldeki Dağ Parkı: geçmiş, fotoğraf, adres, nasıl ulaşılır 2019

Related news

 • Gözleri Büyük Göstermenin Yolu: Gözleri Büyük Gösteren Makyaj
 • Çeyiz Sermesi Örnekleri
 • YARIM YILDIZ BABET PATİK YAPILIŞI
 • Taylandın en popüler şehirleri
 • Pablo Aimar: efsanevi Arjantinli futbolcunun hayatı, biyografisi ve kariyeri

 • Barnauldeki Dağ Parkı: geçmiş, fotoğraf, adres, nasıl ulaşılır 93

  Barnauldeki Dağ Parkı: geçmiş, fotoğraf, adres, nasıl ulaşılır


  Barnauldeki Dağ Parkı: geçmiş, fotoğraf, adres, nasıl ulaşılır 93

  Barnauldeki Dağ Parkı: geçmiş, fotoğraf, adres, nasıl ulaşılır 63

  Barnauldeki Dağ Parkı: geçmiş, fotoğraf, adres, nasıl ulaşılır 71

  Barnauldeki Dağ Parkı: geçmiş, fotoğraf, adres, nasıl ulaşılır 52

  Barnauldeki Dağ Parkı: geçmiş, fotoğraf, adres, nasıl ulaşılır 18

  Barnauldeki Dağ Parkı: geçmiş, fotoğraf, adres, nasıl ulaşılır 2

  Barnauldeki Dağ Parkı: geçmiş, fotoğraf, adres, nasıl ulaşılır 5

  Barnauldeki Dağ Parkı: geçmiş, fotoğraf, adres, nasıl ulaşılır 34

  Barnauldeki Dağ Parkı: geçmiş, fotoğraf, adres, nasıl ulaşılır 25

  Barnauldeki Dağ Parkı: geçmiş, fotoğraf, adres, nasıl ulaşılır 41

  Barnauldeki Dağ Parkı: geçmiş, fotoğraf, adres, nasıl ulaşılır 89

  Barnauldeki Dağ Parkı: geçmiş, fotoğraf, adres, nasıl ulaşılır 16

  Barnauldeki Dağ Parkı: geçmiş, fotoğraf, adres, nasıl ulaşılır 61

  Barnauldeki Dağ Parkı: geçmiş, fotoğraf, adres, nasıl ulaşılır 50

  Barnauldeki Dağ Parkı: geçmiş, fotoğraf, adres, nasıl ulaşılır 21