Batman: olayların ve filmlerin kronolojisi 2019

Batman: olayların ve filmlerin kronolojisi 2019 Batman: olayların ve filmlerin kronolojisi

"Batman": olayların ve filmlerin kronolojisi

Batman'ın süper kahramanlarının çokluğu arasındahep öne çıktı. Aslında Süpermen ve Örümcek Adam'ın aksine, süper insanlık yeteneğine sahip değildir ve suçla mücadele etmek için yalnızca kendi insan gücüne güvenmek zorunda kalmıştır. Belki de bu yüzden bu kadar popülerdir.

Batman'ın yaygınlaştırılmasına önemli katkısinema. Bununla birlikte, "Batman" adlı franchise'ın pek çok uyarlaması olayında kaybolmamak genellikle zordur. Filmlerin veya televizyon dizilerinin senaryolarına bağlı olarak, olayların kronolojisinin yanı sıra ana karakterlerin motivasyonu ve tarih öncesi durumu oldukça sıklıkla değişir. Bu nedenle, onları anlamak için sırayla tüm ekran sürümlerini öğrenmeniz gerekir.

Kült kahramanı Batman

Batman bir karakter olarak ilk kezOtuzlu yılların sonundaki "dedektif çizgi roman". Yakında bu kahraman halka çok düşkün oldu ve kendisine ayrı bir çizgi roman verildi. Ve 1943'te bu karaktere bir bütün TV dizisi verildi.

Öyleyse, Gotham Batman'ın Dark Knight kimdir? Bir yarasa kılığında, bir milyarder, bir hayırsever ve bir playboy Bruce Wayne'i gizler. Bu kişinin çifte psikolojik ömrü, her konseptte sağlandı, bir çocuğun psikolojik travmasıyla itildi. Gerçek şu ki küçük Bruce'ın aileleri öldürüldü ve gözlerinin önündeydi. Olan şeyleri yaşamak zor, hayatını suçla mücadeleye adamaya karar verir. Ancak, adalet sisteminin kusurundan birinci elden emin olan Wayne, kendisi, hakimi ve bazen de cellat olmak üzere polis memuru olmaya karar verir.

batman kronolojisi

Wayne'in Batman olması bir kaçını biliyorona yakın insanlar. Onların arasında sadık uşak Wayne, Alfred Penniworth'dür. Aslında, yetim Bruce anne yerine yılda Alfred (bazen bir veli olarak konumlandırılmış) asistanı, akıl hocası ve sırdaşı haline geldi.

Batman Robin'in çeşitli asistanı maskesi altındaZaman çeşitli kahramanlar tarafından gizlendi. Çoğu durumda (istisnalar olmasına rağmen) Batman, Robin rolü için aday seçti. Robin'in zaman çizelgesi sadece çizgi romanlarda, filmlerde sadece bir kahraman Robin rolünde hareket ediyor.

Bir başka "Batman adamı", sıklıkla Dark Knight'a yardım eden ve kaplayan polis James Gordon'dur.

Bir zamanlar, çizgi roman yaratıcıları Batman ve Robin ikilisinin dişi sürümünü kullanmaya çalıştık: Betvumen ve Betgerl, ancak kadar popüler değildi.

Batman 1943 ve 1949'da TV dizisi.

1942 yılına gelindiğinde, Batman üç yıl "vurdu"bugünkü bilinen ve sevilen şekliyle imajı zaten tamamen kayıtlıydı. O zamana kadar karakterin motivasyonu, karakteri, diğer insanlarla olan ilişkileri, yardımcıları ve düşmanları açıkça tanımlandı.batman kronolojisi filmleri

Ertesi yıl, bir kült haline gelen kahraman hakkında,"Batman" adlı küçük siyah-beyaz televizyon dizisini çekti. Dizinin kronolojisi ve en önemlisi komplo büyük ölçüde değiştirildi. Wayne Robin sol ve ayrıca Alfred dönüştürür (erken çizgi romanlarda, o tombul amatör Bavyera bira gibi görünüyordu ve televizyon dizisi serbest bırakılması ile tipik İngiliz uşak benzemeye başladı ve bir bıyığı var). Bu durumda, kahramanın kendisi on beş bölüm için bir Japon casusla savaşan ABD liderliğinin gizli bir ajanı haline geldi.

Batman Filmi Kronolojisi

Altı yıl sonra, başka bir televizyon dizisi çekildi.Dark Knight'a adanmış, "Batman and Robin" başlıklı. Batman franchise'inin bu uyarlamasında, yaratıcılar sayısız "çalılardaki büyük piyanodan" kendilerini kurtarmazlarken olayların kronolojisi çizgi romanlara daha yakındı. Neyse ki, çoğu izleyici buna dikkat etmedi ve zevkle izleyicinin tadını çıkardı.

Altmışlı yıllarda Batman

Kahramanın popülerliğine rağmen, bir sonraki girişim1966'da yaptığı serüvenin ekrana aktarılması yapıldı. O zamanlar yeni Batman TV serisi piyasaya çıktı. Bu projedeki olayların kronolojisi ve karakterlerin çoğunun kanoniklere çok yakın olduğu ve son film uyarlamasından çok daha iyi olduğu ortaya çıktı. Aynı zamanda, televizyon dizisinin sesi komikti ve kasvetli karikatür havasından farklıydı.

batman kronolojisi serisi

O zamanlar o en önemliydi.Batman'in başarılı bir film versiyonu ve üç sezon boyunca süren seri, paralel olarak aynı aktörlerle çekildi. Ana rolün sanatçısı - Adam West, uzun yıllar boyunca birçok insan için Batman oldu.

Doksanlı yıllarda Batman hakkında bir dizi film

Yine, popüler franchise canlandırmak için sadece 1989 yılında bir film "Batman" bırakarak, bir şans aldı. Olayların kronolojisi, birçok açıdan orijinal çizgi romanlara karşılık geldi.

batman kronolojisi serisi

Aynı zamanda ana karakter sadık Alfred bırakıldıve Joker'in çılgın rakibi, ama Robin'i ve diğer asistanların çoğunu aldılar. Film, Batman ile ilgili hikayelerin en başarılı uyarlamalarından biri oldu. Birçok açıdan bu, ana rolleri Michael Keaton ve Jack Nicholson'un oyuncularına katkıda bulundu.

Üç yıl sonra,"Batman İade" adı. Burada ana rol tekrar Keaton oynadı ve rakipleri Catwoman ve kötü adam Penguin idi. Bu ekran sürümü bir öncekinden daha düşüktü, ancak seyirciler tarafından hala sıcak bir şekilde karşılandı.

1995'te, serinin üçüncü filmi - "Batman Forever" piyasaya sürüldü.

batman kronolojisi serisi

Bu sefer ana rol Val Kilmer'e gitti.Buna ek olarak, yönetmenin yerini aldı (ilk iki bölüm Tim Burton ve üçüncü Joel Joel Schumacher tarafından çekildi). Filmde, büyük aktörlerin (özellikle de Jim Carrey'in Gizemli'nin kötü adamı olarak mükemmel bir performans sergiledi) tam bir galaksisi oynadı, ancak bu filmin 1989 film uyarlamasını geçmesine yardımcı olmadı. Ayrıca dikkat çekicidir, bu bölümde Robin görünür.

İki yıl sonra, dördüncü bölüm "Batman ve Robin" başlığı altında ekrana çıktı.

olayların batman kronolojisi

Burada ana rol büyüleyici emanet edildiGeorge Clooney'ye ilk yardım. Batgerl'in bu filmde ortaya çıkmasına ve Arnold Schwarzenegger'in vurulmasına rağmen, filmi başarısızlıktan kurtarmadı.

Bu doksanlarda, film yapmayı bıraktılarmarka "Batman". Bu dizideki filmin kronolojisi (yeniden başlamadan önce), dört ekran sürümü kadar topladı. Ayrıca planlanan beşinci ve Robin hakkında ayrı bir filmdi, ancak "Batman ve Robin" kasetindeki başarısızlık nedeniyle bu projelerin hiçbiri uygulanmadı.

Batman Christopher Nolan hakkında üç film

Sadece sekiz yıl sonra nihayet çıktıKara Şövalye hakkında yeni bir film ve "Batman: Başlangıç" olarak adlandırıldı. Yönetmen Christopher Nolan'dı ve asıl rolü Christian Bale'e atandı. Batman hakkındaki hikayenin yeniden başlamasıydı.

olayların batman kronolojisi

Yeni ekran sürümü başarılı olmaktan çıktı. Christian Bale mükemmel Batman rolünü oynayabilir, bu yüzden başlıklı ikinci filmde oynamak için davet edildi "Kara Şövalye". Onun ekran rakibi, Heath Ledger'ın parlak performansında Joker oldu. Bu film bir kült oldu ve komik yazıtlar ve yorumlar ile gelen resimler klasik oldu. Üstelik, izleyicinin oybirliği görüşüne göre, bu film uyarlaması Batman'in tüm tarihinin en iyisi olarak kabul ediliyor.

"Kara Şövalye" nin olağanüstü başarısı,devamı kesinlikle olacak ve dört yıl içinde kaldırıldı. Yeni dizinin üçüncü filmi "Kara Şövalye: Efsanenin Rönesansı" çağrıldı. Batman olarak Bale, Gary Oldman rolünde James Gordon ve diğer birçok ünlü aktör filmin gişede daha öncekinden daha fazla para kazanmasına yardım etti, ancak "Karanlık Şövalye" den önce bu ekranın kalitesinin dışında kalmadı.

Yeni DC evrende Batman

Süper kahramanlar hakkında hikayeleri başarıyla taradıktan sonra,"Marvel" çizgi romanının imparatorluğunu gerçekleştiren "Superman" ve "Batman" sahibi rakipleri DC kendi filmlerini yaratmaya karar verdiler. İlk başta, "Çelik Adam" filmini çekerek Süpermen imtiyazını yeniden başlattılar.

batman kronolojisi

Ancak, bir sonraki film projesinde DC karar verdihemen iki süper kahraman kullanın ve onları bir araya getirin. Yani 2016 "Batman'e karşı Superman: Adalet şafağında" bir film vardı. Ne yazık ki, Christian Bale bu film uyarlamasında Kara Şövalye rolünü oynamayı reddetti, bu yüzden yeni Batman aktör Ben Affleck oldu.

Ayrıca DC film çekmeye devam etmeyi planlıyorfavori süper kahramanlar, özellikle Batman adında bir karakter. Yakında ekranlarda görünmesi gereken filmlerin kronolojisi şöyledir: "İntihar kadrosu" (2016), "Adalet Ligi", iki bölümden oluşuyor, ilki 2019 yılında ilan edildi, ikincisi eksik. Ayrıca seyirci, 2019'da Batman hakkında bir solo film vaat etti.

Yeni seri "Gotham"

Çok uzun zaman önce, Batman'in gençliği "Gotham" diye bir dizi ekranlarda ortaya çıktı.

olayların batman kronolojisi

Burada on üç yaşındaki kahramanın rolü David tarafından yapıldı.Mazouz. Bu televizyon dizisi ağırlıklı olarak Batman'in ebeveynlerinin öldürülmesinin yanı sıra kahramanın kişiliğinin oluşumunu araştırmaya adanmıştır. "Gotham" ın, Süpermen'in gençlik "Smallville" hakkındaki dizisinin bir tür analoğu olduğunu söyleyebiliriz.

İnsan-uçucu hakkında birçok filme rağmenFare, izleyiciler onlardan yorulmuyor ve ekranda Batman adında en sevdiğiniz karakterle yeni karşılaşmalar yapmayı dört gözle bekliyorlar. Filmlerin kronolojisi, birçok yeniden çalışmaya rağmen, özellikle son zamanlarda dünyanın dört bir yanındaki hayranların hayranlığıyla hayranlık uyandıran kaynaklardaki olaylardan çok uzaklaşmamayı deniyor.

Batman: olayların ve filmlerin kronolojisi 2019

Batman: olayların ve filmlerin kronolojisi 2019

Related news

 • Mangalda Sucuk Nasıl Yapılır
 • Peynirli Kolay Sufle Tarifi Videosu
 • Erkek ve Kız Bebek İsim Anlamları
 • Yaz Salatası
 • Basit ve lezzetli tarifi. Kek Medovik, tanışın

 • Batman: olayların ve filmlerin kronolojisi

  Batman: olayların ve filmlerin kronolojisi


  Batman: olayların ve filmlerin kronolojisi

  Batman: olayların ve filmlerin kronolojisi

  Batman: olayların ve filmlerin kronolojisi

  Batman: olayların ve filmlerin kronolojisi

  Batman: olayların ve filmlerin kronolojisi

  Batman: olayların ve filmlerin kronolojisi

  Batman: olayların ve filmlerin kronolojisi

  Batman: olayların ve filmlerin kronolojisi

  Batman: olayların ve filmlerin kronolojisi

  Batman: olayların ve filmlerin kronolojisi

  Batman: olayların ve filmlerin kronolojisi

  Batman: olayların ve filmlerin kronolojisi

  Batman: olayların ve filmlerin kronolojisi

  Batman: olayların ve filmlerin kronolojisi

  Batman: olayların ve filmlerin kronolojisi

  Batman: olayların ve filmlerin kronolojisi

  Batman: olayların ve filmlerin kronolojisi

  Batman: olayların ve filmlerin kronolojisi

  Batman: olayların ve filmlerin kronolojisi

  Batman: olayların ve filmlerin kronolojisi

  Batman: olayların ve filmlerin kronolojisi

  Batman: olayların ve filmlerin kronolojisi

  Batman: olayların ve filmlerin kronolojisi

  Batman: olayların ve filmlerin kronolojisi

  Batman: olayların ve filmlerin kronolojisi

  Batman: olayların ve filmlerin kronolojisi

  Batman: olayların ve filmlerin kronolojisi