Bayramda açık büfeye temkinli yaklaşın 2019

Bayramda açık büfeye temkinli yaklaşın 2019

Bayramda açık büfeye temkinli yaklaşın 14 17.01.2019, 06:53

Bayramda açık büfeye temkinli yaklaşın!

23 Haziran 2019, 11:30
Bayramda açık büfeye temkinli yaklaşın!

Ramazan Bayramı’nın yaz aylarına denk gelmesi ile geleneksel bayram ziyaretinin ardından tatile çıkmayı tercih edenler oluyor.

Tatil denilince akla ilk gelen dinlenmek, eğlenmek ve leziz yemekler oluyor. Ramazan ayı boyunca düzensiz beslenmenin ardından gelen açık büfelerin son derece cazip görünse de bir o kadar tehlikeli.

Gastroenteroloji Uzmanı Doç. Dr. Binnur Şimşek, açık büfede birbirinden lezzetli görünen börekler, kızartmalar ve tatlıların birçok kişiyi etkilediğini bu nedenle açık büfeye karşı mesafeli olmak gerektiğini söyledi. Dr. Binnur Şimşek, tatilde dikkat edilmesi gerektiğini şu şekilde belirtti:

Sağlıklı bir kahvaltı tercih edin

Açık büfeye kafanızdasağlıklı bir kahvaltıiçin gerekli olan yiyecekleri düşünerek yaklaşın.Peynir, zeytin, domates, yumurta, kuru kayısı cevizgibi gıdalar ve özel hazırlanmış öğünleri tercih edin. 

Hareketi artırın

Bütün günşezlongda güneşlenmek yerine,bol bol yüzmek, plajda top oynamak, sörf, yelken, dalmagibisu sporlarını yapmakveya bunları öğrenmeye çalışmak da çok etkili kilo kontrol yöntemleridir.

Tatlı yerine meyveyi seçin

Tatildeyeme içme alışkanlıklarıda değişir. Özellikle her şey dahil konseptli otellerdehamur işleri, tatlılar, kızartmalar, mantı ve gözlemelerburnunuzun dibinde olur. Bu tür yiyeceklerden uzak durabilmenin en etkili yolu bunları görmemektir. Yani bu tür gıdaların olduğu bölümlere gitmeyin.

Öğün planlarını baştan yapın

Kahvaltıyı kuvvetli yapıp,öğleni zeytinyağlı veyoğurtlu salata ile hafif geçirmek,hem zinde hem de aktif hissetmenizi sağlar.İkindi öğününde yağsız kepekli tostileayraniçilebilirsiniz.

Akşam yemeğindeisepilav, kızartma, makarna ve tatlılardanuzak durup,ızgara ve sebzelerlebir menü belirlemek tatilden kilo almadan dönmenizi garanti eder.

Özellikle çeşit çeşit tatlıların olduğu açık büfeden,meyve ya da sütlü tatlılarıtercih ederek ayrılmak büyük bir zafer kazanmanızı sağlar.Bunun dışındagün boyunca bol su içmekve hareketli olmak,tatilden kilo almadandönmeyi garantileyecek.

Bayramda açık büfeye temkinli yaklaşın 2019

Bayramda açık büfeye temkinli yaklaşın 2019

Related news

 • Kiraz Dünyası: Ekim 2019
 • 1 hafta boyunca salatalık yerseniz ne olur
 • Ispanaklı Havuç Salatası Tarifi – Salata Tarifleri
 • Yulaf ezmesinden elde edilen yüz maskesi, güzellik için uygun bir yoldur

 • Bayramda açık büfeye temkinli yaklaşın 19

  Bayramda açık büfeye temkinli yaklaşın


  Bayramda açık büfeye temkinli yaklaşın 43

  Bayramda açık büfeye temkinli yaklaşın 80

  Bayramda açık büfeye temkinli yaklaşın 2

  Bayramda açık büfeye temkinli yaklaşın 38

  Bayramda açık büfeye temkinli yaklaşın 49

  Bayramda açık büfeye temkinli yaklaşın 86