Bazarovun Turgenevin romanı Babalar ve Oğullar a olan tutkusuBazarovun Turgenevin romanı Babalar ve Oğullar a olan tutkusu

22.05.2019

Bazarovun Turgenevin romanı Babalar ve Oğullar a olan tutkusu 83

Bazarov'un Turgenev'in romanı "Babalar ve Oğullar" a olan tutkusu

Edebiyat derslerini okumayı seven herkesokulda çalışırken, IS Turgenev "Babalar ve Oğullar" ve onun ana karakteri Yevgeny Bazarov çalışmalarını hatırlamak gerekir. Kuşkusuz ki çoğu okuyucu, kim olduğu sorusuna cevap verecek, bu karakterin bir nihilist olduğunu söyleyecektir. Ancak, Bazarov'un sevgisine karşı tavrının ne olduğunu hatırlamak için çoğumuzun, okuduktan sonra hafızasından kurtulmak için biraz zamana ihtiyacı olacaktır. Birisi bu işi beş yıl önce, biri de yirmibeşiyle bir araya getirdi. Peki, Bazarov'un aşk hakkında söylediklerini hatırlamaya çalışalım.

Sevgi ve nihilizm

Gerçek bir nihilist olarak, Bazarov sevgiyi reddeder,çünkü pratik yarar getirmiyor. Evlilik Arkady onu dengeden çıkarır. Onun takipçisi onu görmeyi bırakıyor, "liberal barich" diyor.

Eugene bu hissi sadece fizyoloji açısından değerlendirir, herhangi bir kadının özel bir şekilde tedavi edilebileceğini düşünmez.

Sadece tüketici Bazarov sevmek için tutum. Karşı cinsten “mantıklı” olmanın gerekli olduğunu ve eğer işe yaramazsa, o zaman bir kişi üzerinde ışığın bir kama ile bir araya gelmediğini söylüyor.

çarşı aşkıyla ilgili tutum

Anna Sergeevna Odintsova

Tüm Eugene'nin aşk hakkındaki düşünceleriAnna Odintsova ile buluştuğu yol. Bu kadın için his kalbine girer ve zihni ele geçirir. Tüm yaşam prensipleriyle çelişir. Bazarov'u sevme tutumu, nasıl olması gerektiğine dair fikirlerine aykırıdır.

Anna Sergeyevna, topluluğa Eugene'nin dikkatini çeker, bu güzel kadının güzelliğini ve makalesini takdir eder, ama onun hakkında kasıtlı bir ihmalle ilgili sorular sorar.

Bazarov ve Odintsova arasındaki ilişkiler

Anna Sergeyevna da biraz ilgilendiEugene. Onu Nikolskoe'da, onun mülkünde kalmaya davet ediyor. Bazarov bu daveti kabul etti, bu kadın onunla ilgileniyor. Nikolskoye'de mahallede dolaşmak için çok zaman harcıyorlar. Birbirleriyle çok konuşurlar, tartışırlar. Odintsova'nın gözlerinde Eugene Bazarov çok ilginç bir muhataptır, zeki bir insanı görür.

Peki ya kahramanımız? Nikolskoye'ye yaptığı yolculuktan sonra, Bazarov'un hayatındaki aşkı, fizyoloji seviyesinin üzerinde yükselmeyen bir şey olmaktan çıkar. Odintsov'u gerçekten sevdi.

çarşı hayatında aşk

Bir nihilistin trajedisi

Yani, Bazarov'un ruhunda bir değişiklik oldu.tüm teorilerini reddeder. Anna Sergeyevna'ya olan hisleri derin ve güçlü. Başlangıçta, onu fırçalamaya çalışır. Ancak Odintsov, bahçede yürürken açık bir sohbet için onu çağırır ve bir sevgi beyanı alır.

Bazarov, Anna Sergeyevna'nın hissine inanmıyorkarşılıklı olarak. Yine de, Bazarov'un yaşamındaki sevgisi, kalbine, onun kendisine olan eğilimini ümit ediyor. Tüm düşünceleri, tüm istekleri artık tek bir kadınla bağlantılı. Bazarov sadece onunla olmak istiyor. Anna Sergeyevna, ona karşılıklılık umudu vermemek, gönül rahatlığını tercih etmemeyi tercih ediyor.

Reddedilen Bazarov sert geçiyor. O çalışmalarında kendini unutmaya çalışıyorum, eve gider. Eski tutum geçmişte sonsuza Bazarov sevmek ortaya çıkıyor.

aşk hakkında çarşılar

Son toplantı

Kahramanı onunla tanıştıbir kez daha sevgilim. Ölümcül hasta olmak, Eugene Anna Sergeyevna için bir elçi gönderir. Odintsov onu doktorla görmeye geliyor, ama kollarına acele etmiyor. Bazarov için korkmuştu. Eugene ellerinde öldü. Yaşamın sonuna geldiğinde tamamen yalnız kalır. Bazarov herkes tarafından reddedilir, sadece yaşlı ebeveynler kendi oğullarını özlemle sevmeye devam ederler.

Yani, ne kadar değiştiğini görüyoruzBazarov'un sevgisine karşı, Anna Sergeyevna'nın şahsında kadın idealiyle tanıştığında. Bu kahramanın trajedisi, muhtemelen herkesin yaşadığı aşk hayal kırıklıklarına çok benziyordu. İdeal olduğumuzu düşündüğümüz biriyle tanışırız, ancak bir nedenden dolayı ulaşılamaz. Dikkat eksikliği yüzünden, yakın insanların bizim için çok şey vermeye hazır olduğunu fark etmiyoruz. Hayatın sonuna doğru, Bazarov sonunda ebeveyn sevgisinin gücünü anlamaya başlar: "Gün ışığındaki insanlar ateşle bulamazlar." Ancak, böyle önemli bir anlayış ona çok geç geliyor.

Bazarovun Turgenevin romanı Babalar ve Oğullar a olan tutkusuBazarovun Turgenevin romanı Babalar ve Oğullar a olan tutkusu

Related news

 • Hangi tip annesiniz
 • Kapalı Elbise Modelleri alvina
 • Gebze Haberleri: FETÖnün TÜBİTAK yapılanmasına operasyon: 4 mühendis gözaltında
 • Nazi döneminde Yahudilerden zorla alınan eserler
 • 3. Lig 17. hafta 6 maçla başladı

 • Bazarovun Turgenevin romanı Babalar ve Oğullar a olan tutkusu 2

  Bazarovun Turgenevin romanı Babalar ve Oğullar a olan tutkusu


  Bazarovun Turgenevin romanı Babalar ve Oğullar a olan tutkusu 81

  Bazarovun Turgenevin romanı Babalar ve Oğullar a olan tutkusu 31

  Bazarovun Turgenevin romanı Babalar ve Oğullar a olan tutkusu 3

  Bazarovun Turgenevin romanı Babalar ve Oğullar a olan tutkusu 81

  Bazarovun Turgenevin romanı Babalar ve Oğullar a olan tutkusu 15

  Bazarovun Turgenevin romanı Babalar ve Oğullar a olan tutkusu 88

  Bazarovun Turgenevin romanı Babalar ve Oğullar a olan tutkusu 92

  Bazarovun Turgenevin romanı Babalar ve Oğullar a olan tutkusu 29

  Bazarovun Turgenevin romanı Babalar ve Oğullar a olan tutkusu 21

  Bazarovun Turgenevin romanı Babalar ve Oğullar a olan tutkusu 82

  Bazarovun Turgenevin romanı Babalar ve Oğullar a olan tutkusu 38

  Bazarovun Turgenevin romanı Babalar ve Oğullar a olan tutkusu 84