Bebek Masajı Nasıl Yapılır 2019

Bebek Masajı Nasıl Yapılır 2019
Bebek Masajı Nasıl Yapılır


Bebek Masajı Nasıl Yapılır?

Bebek Masajı Nasıl Yapılır?

Bebek Masajı Nasıl Yapılır? Bebek Masajı İle Gaz Çıkartma Yöntemleri. Bebeğinizin Rahatlaması İçin Ayak Masajı, Vücut Masajı Ve Tüm Detaylar yazımızın devamında!

Şimdi bir yere uzandığınızı ve maharetli parmakların size ihtiyacınız olan şekilde masaj yaptığını hayal edin. Ettiniz mi? Düşüncesi bile rahatlatıcı öyle değil mi? İnsan iletişiminde oldukça önemli bir yere sahip olan dokunma duyusu, sevginin aktarımı ve paylaşım adına oldukça önemlidir. Sevdiğimiz bir insanla yan yana iken sevindiğimiz ya da üzüldüğümüz anlarda ona dokunma ihtiyacı hissederiz. Hatta öyle ki ağlarken bile bir omuza ihtiyaç duyarız. Dokunma ihtiyacının bu kadar bariz bir şekilde hissedildiği yetişkinlerde, kendini ifade edemeyen ve konuşamayan bir bebeğin dokunma ihtiyacını bir de siz düşünün? O muhteşem varlığı dünyaya getirdiğiniz an ilk yapılan eylem, o küçük ve masum yavrunun sizin kucağınıza verilmesidir. Böylelikleanneve bebek arasındaki ilk bağ kurulmuş olur. Bebeğimiz kendini güvende hisseder, huzur ve mutluluk ile sakinleşir. İşte tam olarak bu sebeplerden dolayı bebek masajı anne ve çocuk arasındaki bağların kuvvetlenmesinde önemli bir rol oynar.

Bebek Masajı İle Gaz Çıkartma

Bebek masajı

Özellikle yeni dünyaya geldiği ilk birkaç aylık süreçte çok yüksek ihtimalle gaz sancısına maruz kalan bebeğiniz için masaj yardımı ile bu sıkıntılı süreci çok daha rahat ve kolay atlatmasını sağlayabilirsiniz. Sırtına ve karnına yapacağınız minik dokunuşlar ile bebeğinizi rahatlatmanız mümkün. Eğer bebeğiniz masaj yapılmasını istemiyorsa bunu size mutlaka belli edecektir. Böyle bir durumda bebeğinizin isteğine saygılı olmalı ve masajı sonlandırmalısınız.

Ayak Masajı

Bebek masajı

Bebeğinizin en çok zevk almasını sağlayacak bebek masajı sanırım ayak masajıdır. Topuktan parmaklara doğru uygulanması gereken ayak masajı bebeğinizi oldukça rahatlatıcı bir özelliğe sahiptir. Bu arada masaj yaparken zeytinyağı ya da tatlı badem yağı gibi doğal yağlardan faydalanmanız masajı çok daha zevkli bir hale getirecektir. İster tek elle isterseniz iki elle birden aynı bacağa masaj uygulayarak kalça bölgesine doğru çıkarak bebek masajı inceliklerini yerine getirmiş olacaksınız. Bebeğinizin için gaz masajı, ayak masajı ya da bebek masajı ile ilgili tüm merak ettiklerinizi Kadin.com sitesinden bulabilirsiniz. Mutlu bebekler için tüm ipuçları sitemizde sizleri bekliyor.

Vücut Masajı

Bebeğinizin vücuduna masaj yaparken karın bölgesi masajında ellerinizin hep kaburga kemiklerinin altında olduğuna emin olun. Parmaklarınızı birleştirerek karnı üzerinde saat yönünde bir daire çizin. Bu daire doğrultusunda haraketlerinizi yapmaya devam edin.

Bebeğinizin dizlerini karnına doğru çekin ve bu şekilde 10a kadar sayın sonrasında da dizlerini serbest bırakın. Gevşetmek için ise hafifçe sallandırın.

Bebek Masajı Nasıl Yapılır 2019

Bebek Masajı Nasıl Yapılır 2019
Bebek Masajı Nasıl Yapılır


Bebek Masajı Nasıl Yapılır


Bebek Masajı Nasıl Yapılır


Bebek Masajı Nasıl Yapılır


Bebek Masajı Nasıl Yapılır


Bebek Masajı Nasıl Yapılır


Bebek Masajı Nasıl Yapılır