Belarus rubleleri: tavşanlar nasıl milyonlar oldu 2019

Belarus rubleleri: tavşanlar nasıl milyonlar oldu 2019

Belarus rubleleri: tavşanlar nasıl milyonlar oldu 91 02.02.2019, 15:17

Belarus rubleleri: "tavşanlar" nasıl milyonlar oldu

Büyük ve güçlü olanın çöküşünden bir yıl önceSovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği, koalisyonun bir parçası olan her ülke kontrolleri de topraklarında egemenliğini ilan eden bir bildirge yayınladı. Bazı Yüce Sovyetler bile tam bağımsızlık ilan etti. Beyaz Rusya Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti, ülkelerin ilk kategorisine aittir.

Belarus rublesi

SSCB'nin eski katılımcısı

O zaman (1990), kendisiSSCB'nin minyatür bir katılımcısı. Bugün bu devlet, dünyada Belarus Cumhuriyeti olarak biliniyor. Boyutunu değiştirmeden, görünüşünü tamamen değiştirdi. Moskova'dan binden daha az bir mesafede bulunan Belarus, gelişmiş bir sosyal alana ve güçlü bir iktidar aygıtına sahip, bakımlı bir Avrupa ülkesi örneğidir. Bu "küçük İsviçre" denir. Ve bu finansal anlamda değil: modern Belarus rublesi - para istikrarsız ve enflasyonun güçlü bir etkisine tabi.

SSCB'nin çökmesinden yirmi üç yıl sonra,ülkenin gelişimini ve vatandaşlarının yaşamlarını etkileyen çok sayıda olay. Büyük değişikliklerin etkisiyle, Belarus para birimi Belarus para birimi olarak ortaya çıktı.

1 ruble Belarusça

Arka plan ve bir banknotun görünümü

SSCB topraklarında paralar vardı vekağıt notları. 1990 yılında, Belarus egemenliğini ilan etti. Tam bağımsızlık ilanından önce, cumhuriyet topraklarında kuponlar dağıtıldı ve devlet SSCB ve Rusya'dan tamamen ayrıldıktan sonra güçlerini kaybetti.

1992 yılında, Ulusal BankasıSovyet "akin" ve daha sonra Rus ruble ilk Belarus rublesi. Para biletleri, mal ve hizmetler için ek ödeme aracı olarak kullanılmıştır. sincap, vaşak, geyik ve benzeri odnorublevom banknotların üzerinde tavşan tasvir - sebebiyle BYR "tavşanları" denilen beri bu gerçeği ...: İlk faturaları, farklı hayvanları yansıyan

Belarus rublesi bugün için

Ruble içinde sıfırlar büyüme

Zayıf ekonomik durum, eksikliğiAltın para rezervleri, petrol ve gaz rezervleri kötü bir rol oynamıştır - enflasyon hızla artmaktadır. Eğer 1992 yılında günlük hayatta en büyük fatura 500 ruble olsaydı, o zaman Ulusal Banka, 1000 ve 5.000 ruble nominal değere sahip banknotlar çıkardı.

Şimdi nakit biletlerin tuvalinde mevcuttumimarlık ve tarihin anıtları: Brest Kalesi, Bolşoy Tiyatrosu ve diğerleri. Binaların büyüklüğü ve önemi ile birlikte, nominal değer çakıştı: Belarus rublesi, bir galoş oranında sıfırlar ekledi.

1996'dan beri, hemen hemen her vatandaşülke yüzbinlerce hesaplanan maaş aldı. Ve üç yıl sonra, "bunnies" bir milyon işaret atladı. Ödeme kartlarının sayısının bitmek bilmeyen büyümesinin bir sonucu olarak, mezhep, 2000 yılında, her ülkenin para sembolünün üç sıfır "kaybettiği" oldu.

Hacim olarak verilen banka para biletleriyıl, yasal ihale varlıkları ve hala vardır. Istisna tek ruble notu Belarus ve 5 beş ruble. Ancak, enflasyon devam ediyor ve şu anda ülke vatandaşlarının 100 ve 200 bin el kopyaları var.

Yabancı para birimleri ile ilgili olarak, bugün için Belarus rublesi oranı da istikrarla övünemez. Bir dolar için, ülkenin bankaları yaklaşık 9600 ruble sunuyor.

Belarus rubleleri: tavşanlar nasıl milyonlar oldu 2019

Belarus rubleleri: tavşanlar nasıl milyonlar oldu 2019

Related news

 • Etiket: besinlerin faydaları
 • Ediz Hun
 • Elmalı Bademli Kek Tarifi
 • Ahududanın doğru ekimi - iyi ve istikrarlı bir hasat sözü
 • ÖRGÜ MİNİK ÇİMLER MODELİ TARİFİ
 • Yogurtlu Brokoli Salatasi - 95 Kalori

 • Belarus rubleleri: tavşanlar nasıl milyonlar oldu 35

  Belarus rubleleri: tavşanlar nasıl milyonlar oldu


  Belarus rubleleri: tavşanlar nasıl milyonlar oldu 79

  Belarus rubleleri: tavşanlar nasıl milyonlar oldu 85

  Belarus rubleleri: tavşanlar nasıl milyonlar oldu 40

  Belarus rubleleri: tavşanlar nasıl milyonlar oldu 25

  Belarus rubleleri: tavşanlar nasıl milyonlar oldu 85

  Belarus rubleleri: tavşanlar nasıl milyonlar oldu 75

  Belarus rubleleri: tavşanlar nasıl milyonlar oldu 65

  Belarus rubleleri: tavşanlar nasıl milyonlar oldu 12

  Belarus rubleleri: tavşanlar nasıl milyonlar oldu 81

  Belarus rubleleri: tavşanlar nasıl milyonlar oldu 14

  Belarus rubleleri: tavşanlar nasıl milyonlar oldu 8

  Belarus rubleleri: tavşanlar nasıl milyonlar oldu 67

  Belarus rubleleri: tavşanlar nasıl milyonlar oldu 32