Bir akvaryum ekipmanı nasıl seçilir 2019

Bir akvaryum ekipmanı nasıl seçilir 2019 Bir akvaryum ekipmanı nasıl seçilir

Bir akvaryum ekipmanı nasıl seçilir?

Bugün iç mekanlarda çok modaya dönüşüyordoğanın egzotik köşeleri. Akvaryumlar pek çok ofis ve daireyi dekore eder, fakat onlar için nasıl bakım yapılması gerektiği ve normal çalışma için ne tür bir kulaklık satın almanız gerektiği, herkesin bilmeyeceği gibi. Yeni başlayanlar süs balıklarının hayranları aynı hatayı kabul ediyor. Bir akvaryum, toprak, bitki alırlar, toplarlar ve yüklerler. Ve bundan hemen sonra, tankı su ile doldurun ve yaşayan canlıları başlatın. Ana hata, akvaryum balıklarının normalde özel ekipman olmadan suda yaşayamamasıdır. Hemen al, aksi takdirde sakinler uzun sürmeyecek. Çoğu zaman, bir akvaryum için ekipman bir evcil hayvan dükkanında satın alınır.

akvaryum ekipmanları

Sahibin çok fazla alete ihtiyacı olacakfarklı karmaşıklık. En az birinin yokluğu, sakinlerin bakımını önemli ölçüde karmaşıklaştırabilir. Bu nedenle akvaryum için özel ekipman satın almak çok önemlidir.

Filtre ve kompresör

Filtre modelleri harici ve dahilidir. İçeriye dalmışsa, yosun ve manzara kompozisyonunu biraz bozabilir, ancak zamanla yetişen bitkilerle kaplanabilir ve enstrüman görünmeye son verecektir. Model dışsal ise, o zaman çok daha güçlüdür, ancak odada gereksiz sesler yaratacaktır. Havalandırmalı bir cihaz seçtiyseniz, bir kompresör almanıza gerek yoktur. Filtrede ek fonksiyon yoksa, ev havuzunun sakinlerine oksijen sağlamak için kompresör gereklidir.

akvaryum için gerekli ekipman

Thermoregulator - bilmeniz gereken nedir?

Akvaryum için termoregülatör çok önemlidirCihaz, su normal içerik hayvan için müsait bir sıcaklığa sahip olmalıdır, çünkü bu olmadan, imkansız yapmak. Termal röle olan bir cihazın seçilmesi tavsiye edilir. Bu, cihazın açılıp kapanmasına izin vermeyecektir. Belirlenen göstergeleri kendisi destekleyecek ve zamanla kapanacaktır. akvaryum termostat suda bir kısa devre düzenlemek olduğunu korkmayın. Modern cihazlar su geçirmez bir balon veya kabuk içine alınır. Ancak, birim sonunda, ancak, ürünün bir arıza değildir kondensat, görünebilir.

arka ışık

Akvaryum için gerekli ekipman içerirkendinden aydınlatma armatürleri. Armatür kapak içine monte edilebilir ve ayrı olarak satın alınabilir. Bir gün ışığı lambası olmalı, böylece akvaryum bitkileri normal olarak gelişebilir. Eğer sahibi akvaryumu güneşli bir yere koymaya ve lambalardan tasarruf etmeye karar verdiyse, o zaman acımasızca yanılıyor. Doğrudan güneş ışığı mikrofloranın çoğalmasına ve suya zarar vermesine yol açacaktır.

akvaryum için termostat

Bakım aksesuarları

Su pompalamak için bir huni ile bir lastik hortum - ileBir yandan, mükemmel bir önemsememek, ama öte yandan - onsuz. Bu basit cihaz, kirli suyu boşaltmak ve taze beslenmek için kullanılacaktır.

Kazıyıcı ve net. Bu, bir akvaryumun en basit ekipmanıdır; bu, kase ve sakinlerin bakımı imkânsız hale gelmez. Kazıyıcı cam duvarları temizlemeli ve ağsız olarak balıkları başka bir kaba atlayamazsınız.

Deniz balıkları ile akvaryum

Dekoratif sakinleri olan küçük bir tatlı su akvaryumundan memnun değilseniz, kompakt bir deniz veya bir deniz akvaryumu oluşturabilirsiniz.

akvaryumlar ve akvaryum ekipmanları

Büyük kapların bakımı çok zor değil,küçük olana göre. Ve belki daha da kolay, çünkü küçük bir ekosistemin kırılması daha kolay. Ancak deniz akvaryumu için ekipman biraz daha karmaşık ve pahalıdır. Normal çalışma için, aşağıdaki cihazlar gereklidir:

 1. Deniz yaşamı için gerekli akışı yaratacak hareketli pompa.
 2. Dış filtre. bu cihaz, ek gürültü yaratır gerçeğine rağmen, büyük kapasiteli su iyi bir miktar temizleyebilir özel aletler ve demirbaşlar gerektirir. Böyle bir yük ile İç filtreler başa çıkamaz. Su değişimi biri kirlenmiş suyu tahliye ve diğer hortum 2 yoluyla ortaya çıkar - saflaştırılmış sağlar.
 3. Bir flotator veya bir skimmer. Bu, çöpü tanktan ayıran köpük ayırıcı olarak adlandırılır.
 4. Otomatik doldurma sistemi. Su engellenmeden buharlaşırsa, tuz konsantrasyonu yükselir. Otomatik su akışı sistemi, buharlaşmayı izler ve gerekli sıvı miktarını ekler.
 5. Akvaryum için önemli ekipmanlar -aydınlatma ve ultraviyole yayıcı. Yayıcı, hortumdan geçen suyun sterilize edilmesi için su içerir ve aydınlatma, gerekli mikro iklimi gemide oluşturmak için kullanılır. Gün ışığı lambaları olmadan, algler ve omurgasızlar hızla öleceklerdir.
 6. Bazen sahipleri özel bir şey kurarDeniz akvaryumu için ekipman - nitrat azaltma ve ozonizer. Birincisi kimyasal bileşiklerden suyun arıtılması için gerekli, ikincisi ise - ozon ile doygunluk için gereklidir. Ozonizasyondan sonra su ayrıca aktif karbondan geçirilmelidir.

deniz akvaryumu için ekipman

Özetleme

Yukarıdaki cihazlara ek olarak, rahatlık içinBir termometre almak güzel olurdu. Önceden, kabın içindeki emicilere bağlanmışlardı ve görünüşü önemli ölçüde bozmuşlardı. Ama bugün kurbanlara devam etmek gerekli değil. Dışarıdan tutturulmuş ve göze çarpmayan kendinden yapışkanlı bir şerit alabilirsiniz.

Akvaryumlar ve akvaryum ekipmanlarıyeni başlayanlar komplekste satın alınır. Yeni başlayanlar için, sudaki sakinlerin bakımı karmaşık görünebilir. Ancak deneyimle, bu süreçte her şeyin mantıklı olduğu ve balıkların kediden daha zor izlenemeyeceği anlayışı gelir. Beslenmeliler, temizlenmeli ve hayvanların sağlığını kontrol etmeliler. Otomatik cihazların işin çoğunu sizin için yapacağını unutmayın, ancak nasıl ve ne olacağını kontrol etmeniz gerekiyor.

İçerik için bazı ipuçları

 • En az haftada bir kez yapılmalıdıraltını temizlemek. Hayati aktivitelerin ve dibe inen gıdaların çıkarılması gerekir, eğer bu yapılmazsa, zararlı bakteriler gelişmeye başlar ve bu da balıkların ölümüne yol açacaktır.
 • Filtreyi sık sık temizlemeyin çünküSuyun bulanıklığına neden olur. Bir bulutlu sütlü renk oluşturur. Filtrenin yüzeyinde, suyu iyice saflaştıran ve sık sık süzülerek temizlenen ve bu sayede bulanıklaşmaya neden olan yararlı bakteriler oluşur.
 • Haftada bir kez, suyun kısmen değiştirilmesi gerekir, yani sıvının üçüncü kısmı akvaryumdan boşaltılır ve aynı miktarda saf su dökülür.

Doğru seçilmiş cihazlar ve dikkatli bir şekilde balık bakımı uzun yıllar boyunca bu harika vahşi yaşam evinin tadını çıkarmanızı sağlayacaktır.

Bir akvaryum ekipmanı nasıl seçilir 2019

Bir akvaryum ekipmanı nasıl seçilir 2019

Related news

 • Ev Dekorasyonu 2017 Stil Önerileri
 • Patatesli Kıbrıs Köftesi Videosu
 • Kesintisiz doğum nasıl yapılır Doğum için bir kadının hazırlanması
 • Bükme Tarifi
 • Kaleci Luch-Energia Kotlyarov Alexander

 • Bir akvaryum ekipmanı nasıl seçilir

  Bir akvaryum ekipmanı nasıl seçilir


  Bir akvaryum ekipmanı nasıl seçilir

  Bir akvaryum ekipmanı nasıl seçilir

  Bir akvaryum ekipmanı nasıl seçilir

  Bir akvaryum ekipmanı nasıl seçilir

  Bir akvaryum ekipmanı nasıl seçilir

  Bir akvaryum ekipmanı nasıl seçilir

  Bir akvaryum ekipmanı nasıl seçilir

  Bir akvaryum ekipmanı nasıl seçilir

  Bir akvaryum ekipmanı nasıl seçilir

  Bir akvaryum ekipmanı nasıl seçilir

  Bir akvaryum ekipmanı nasıl seçilir

  Bir akvaryum ekipmanı nasıl seçilir

  Bir akvaryum ekipmanı nasıl seçilir

  Bir akvaryum ekipmanı nasıl seçilir

  Bir akvaryum ekipmanı nasıl seçilir