Bir amatör usta için ipuçları: ne zaman ve nasıl sazanı yakalayabilirim 2019

Bir amatör usta için ipuçları: ne zaman ve nasıl sazanı yakalayabilirim 2019
24.08.2019

Bir amatör usta için ipuçları: ne zaman ve nasıl sazanı yakalayabilirim 44

Bir amatör usta için ipuçları: ne zaman ve nasıl sazanı yakalayabilirim

Bu yayını okuduktan sonra okuyucularBalıkçılık nedir hakkında genel bir fikir edineceğim. Sazan, elbette, bir şekilde kraliyet balığıdır, bu nedenle bütün aile çağrılır. Nasıl yakalanmış olduğuna, söyleyeceğiz. Gerçekten güzel, sazan olarak da bilinen büyük balıktır. Göletlerde ve nehirlerde türetilen sazan ile bölgesel farklılıklar arasında bazı farklılıklar vardır. Bize, her şeyden önce, sazanı nereye ve nasıl yakalayacağımız ile ilgileniyoruz.

Bu konuda görüş farklılık göstermektedir. Bazı balıkçılar sonbaharda sazan yakalamanın bir anlam ifade etmediğini iddia ediyor, çünkü soğuk dalgaların başlamasıyla birlikte bu balık gagayı durduruyor. Bunun nedeni, çukurlara giren, çukurların içinde saklandığı gerçeğidir. Dolayısıyla, bu tür sazanlar avcıları soğuk havanın başlangıcında avcılık yapmayı bırakırlar.

Balıkçılar arasında var ve biraz farklıgörüş. Bunun özü, sazan ya da nehir sazanı, sıcaklığı gerçekten seviyor, ancak suyun sıcaklığında bir düşüş başlangıcı ile bağlantılı olarak "kendi yoluna" çalışmak istiyor. Avrupa'da sazan nasıl yakalanacağından bahsedeceğiz, av ayakkabıları Mart ayında elde edilebilir ve sonbahar sonuna kadar temizlenemez. En tecrübeli balıkçıların tavsiyesine bakarsanız bir takım açıklamalar duyabilirsiniz. Örneğin, yaz aylarında böyle balıkçılık yapmak daha iyi.

Güney bölgelerinde sazan balıkçılığı için en iyisiHaziran ayı, daha kuzeyde - Temmuz veya Ağustos ayına odaklanmak daha iyi. Daha sonra dönemlerde bir balık yakalamak çalışırsanız, başarı oldukça mümkündür, ancak lokma daha zayıf olması ve daha küçük Karpikov yapacağız. Sazan (sazan) ne zaman ve nasıl yakalanacağını anlatırken, çok ilginç gerçekleri vurgulamak gerekir. Örneğin, biyolojik olarak sazan ve sazan akrabalar.

Aslında aynı balıktan söz ediyoruz veSazan, evcilleştirilmiş bir sazandır. Yazımızdaki bu açıklama en azından okuyucuların artık bu balıkla karıştırılmamasını sağlamak için gereklidir. Öncelikle: farklı bölgelerde farklı çağrılabilir. İkincisi: Sazan kelimenin tam anlamıyla melezleşmenin, yabani sazan yetiştiriciliğinin meyveleri.

Bununla birlikte, bazı önemliBu balıkların alışkanlıklarındaki farklılıklar. Sazanı ne zaman ve nasıl yakalamalısınız diye konuşurken, yılın ve ayların en uygun zamanını belirledik. Sazanı karakterize eden bu yüzden, torunundan daha hava şartlarına daha fazla bağımlı olduğunu göstermek gerekir. Küçük bir esinti bile onu etkileyebilir. Ancak en büyük ilgiye neden olan şey, bu balıkların fırtınalı bir ortamda mükemmel bir şekilde yakalanmasıdır.

Kendisi bir gök gürültüsü fırtınasından korkmayan balıkçı,Böyle bir zamanda sazan için gitmişken, iyi bir av ile geri dönecek. Bu olayla ilgili açıklama yapamayız, çünkü sadece varsayımlar ve koşulsuz gerçekler değil, bu konuda duyulan ve okunan sebepler. Ve sazan su sıcaklığına oldukça düşkündür: eğer 20 ° 'nin üzerine çıkarsa, o zaman ayırmada "yüzgeci dalgalanacak" ve ısırmayı unutabilirsiniz.

Balık avlamaya daha çok veya daha az ilgi duyan herkes"Balık sıçraması" ifadesi bilinir. Sazan genellikle sabahın erken saatlerinde - şafak vakti su sıçramalarına başlar ve bu yeterli bir gayretle hazırlıksız bir hazırlık olmadan kalacağınız anlamına gelir. Sazan tam olarak nasıl ve nasıl yakalanacağını yansıtarak, seçim sazlık çalılıkları veya bataklık çukurları lehine yapmak daha iyidir. Böyle bir balık avı için iyi bir seçenek, suyun akışının zayıf olduğu bir yer olacaktır.

Ne tür yemler seçilir? Muhtemelen, her yere ve duruma ayrı ayrı yaklaşmak gerekir. Teorik olarak, sazan yakalanabilir ve bir parça ekmek, yakalama ve perling olabilir. İyi bir yem, mısır, bezelye veya patates pişirilir. Yeterli ve "yağlı" solucanlar. Bu harika balığı et için yakalayabilirsin.

Bir amatör usta için ipuçları: ne zaman ve nasıl sazanı yakalayabilirim 2019

Bir amatör usta için ipuçları: ne zaman ve nasıl sazanı yakalayabilirim 2019

Related news

 • Zencefil Yağının Faydaları Saça ve Cilde Kullanımı
 • Siz Bu İşi Bİliyorsunuz Saçma Kuralları Delip Geçen 25 Süper Zeki İnsan
 • Elmas Yüzük Nasıl Temizlenir
 • Güç Parma testere: tanımı, özellikleri, çeşitleri ve yorumları
 • Limonatanın Yapılışı

 • Bir amatör usta için ipuçları: ne zaman ve nasıl sazanı yakalayabilirim 15

  Bir amatör usta için ipuçları: ne zaman ve nasıl sazanı yakalayabilirim


  Bir amatör usta için ipuçları: ne zaman ve nasıl sazanı yakalayabilirim 58

  Bir amatör usta için ipuçları: ne zaman ve nasıl sazanı yakalayabilirim 46

  Bir amatör usta için ipuçları: ne zaman ve nasıl sazanı yakalayabilirim 40

  Bir amatör usta için ipuçları: ne zaman ve nasıl sazanı yakalayabilirim 55

  Bir amatör usta için ipuçları: ne zaman ve nasıl sazanı yakalayabilirim 49

  Bir amatör usta için ipuçları: ne zaman ve nasıl sazanı yakalayabilirim 92

  Bir amatör usta için ipuçları: ne zaman ve nasıl sazanı yakalayabilirim 74

  Bir amatör usta için ipuçları: ne zaman ve nasıl sazanı yakalayabilirim 85

  Bir amatör usta için ipuçları: ne zaman ve nasıl sazanı yakalayabilirim 58

  Bir amatör usta için ipuçları: ne zaman ve nasıl sazanı yakalayabilirim 96

  Bir amatör usta için ipuçları: ne zaman ve nasıl sazanı yakalayabilirim 86

  Bir amatör usta için ipuçları: ne zaman ve nasıl sazanı yakalayabilirim 89

  Bir amatör usta için ipuçları: ne zaman ve nasıl sazanı yakalayabilirim 52

  Bir amatör usta için ipuçları: ne zaman ve nasıl sazanı yakalayabilirim 34

  Bir amatör usta için ipuçları: ne zaman ve nasıl sazanı yakalayabilirim 12