Bir çatı katı ahşap evler: projeler 2019

Bir çatı katı ahşap evler: projeler 2019 Bir çatı katı ahşap evler: projeler

Bir çatı katı ahşap evler: projeler

Çatı katı ahşap evler, nispeten düşük fiyatlarla kısa sürede kendi evlerini almak isteyenler için ideal bir çözümdür.bir çatı katı ahşap evler

Verimlilik veya ekonomi

Büyük hız ile, doğal evlerMalzemeler geliştiriciler arasında popülerlik kazanıyor. Sıcak kek gibi bir çatı katı ile ahşap evler ve evler projeleri. Neden tercih edilir?

Her şeyden önce malzemenin esası nedeniyle:

 • Ekolojik olarak temiz ahşap, hem insan hem de çevre için modern yapay gelişmelere kıyasla en güvenli yapı malzemesidir.
 • Ahşap malzemeden yapılmış yapıların dayanıklılığı yüzyıllardır kanıtlanmıştır: zamanımıza kadar, özel işlem görmeden saf kayalardan yapılmış eşsiz mimari anıtlar korunmuştur.
 • Evin nispeten küçük ağırlığı, inşaat süresini ve finansal maliyetleri önemli ölçüde azaltan güçlü bir temelin kurulmasını gerektirmez.
 • Ahşap malzemelerin minimum ısı iletkenliği, ek yalıtım gerekmeden küçük kalınlıktaki duvarların düzenlenmesine izin verir.
 • Ürünler için nispeten düşük fiyat.bir çatı katı ahşap evlerin projeleri

Dezavantajları şunlardır:

 • Ağacın vücudunun doğal yapısının heterojenliği: düğümler, eğimli bir şekilde yüksek kaliteli malzemelerin işlenmesini engelleyebilir. Ancak bu dezavantaj, hammaddeye zarar vermeden herhangi bir dokusuna temas edebilen modern makineler tarafından neredeyse tamamen dışlanır;
 • Ahşabın fiziksel ve mekanik özelliklerine bağlılığı. Modern kurutma yöntemleri, arıtma ve emprenye yöntemleri bu problemle etkin bir şekilde mücadele eder.

Böylece, bir çatı katı ahşap evler operasyonel verimliliği ve ekonomiyi birleştirir.

Odun malzemelerinin çeşitleri

Bildiğiniz gibi, kaba bir gövdeden evler inşa etmiyorlar. Evler ve diğer yapıların montajı için farklı yöntemlerle işlenmiş ürünler kullanın:

 • Yapıştırılmış kiriş, özel kurutma teknolojisi ve katmanların yapıştırılması sayesinde yüksek mukavemeti, dayanıklılığı ve neme karşı dayanıklılığı ile ayırt edilir.
 • Profilli çubuk, inşaat işlerinde en iyi fiyata sahip olmak isteyenler için uygundur, malzemenin özellikleri yapıştırılmış kişiye benzerdir.ahşap ev 6x6 tavan arası
 • Yuvarlak kütükler ek iç ve dış cephe kaplaması olmaksızın kullanılabilir.
 • Zeminler ve yüzeyler için ürünler: tahtalar, tahtalar, çıtalar, vb.

Malikaneye sahip ahşap evler, listelenen malzemelerin herhangi birinden yapılabilir.

Bir proje seç

Malzemeye karar verdikten sonrainşaat, bir ev düzeni geliştirmeye başlayabilirsiniz. Herkes, hem İZHS sahasındaki boşluğun hem de konutun yararlı alanını en verimli şekilde kullanmak istiyor.

Çatı katına sahip ahşap evlerin projeleri geliştirildiBöylece kullanılabilir alan toplamın% 90-95'ine kadardır. Ahşap inşaat alanında, kural olarak, mümkün olduğunca verimli olarak kullanılır.

Bölgenin kullanımı açısından en ekonomik olan - bir çatı katı ile 6x6 ahşap bir ev. Ne içerebilir?

 • Birinci katta bir mutfak, bir oturma odası ve küçük bir yatak odası olacak.
 • İkinci (mansard) katlı 1 ya da 2 yatak odası konaklayabilir.

Böylece, küçük bir ailenin bütün üyelerini barındıracak küçük bir ev inşa edebilirsiniz (4 kişiye kadar).

Aile için en konforlu olanı 8x8 mansardlı bir ahşap evdir. Bu sayede oda sayısı veya alanı artırılabilir.

Kat veya çatı

Bir apartmanın inşaatı ve tasarımı -Süreç sorumludur, çünkü herkes uzun yıllardır takip etmenin rahatlığıyla ilgilenmektedir. Ailenin tüm üyelerinin katılabileceği tek katlı bir kır evi inşa etmek için, önemli bir arazi alanını işgal etmek zorunda kalacaksınız. Bu açıdan, bu tür bir yapı etkisizdir.

İki katlı ev, yerden tasarruf etmenizi sağlarDiğer amaçlar için kullanımı için site - ek yapılar, bahçecilik ve ekonomik faaliyetlerin kurulması. Böyle bir binanın içindeki ısıyı ısıtmak ve muhafaza etmek daha kolaydır. Ama tam bir ikinci kat ile tavana ihtiyaç var.

Bir tavan arasındaki ahşap evler bu kararlar arasında altın ortadadır. Yazlık 1 kattan fazla bir yüksekliğe sahiptir, ancak bir tavan aracı gerekli değildir. Bu, inşaatta tasarruf etmenizi sağlar:

 • Üst katmanı levhalarla üst üste bindirme;
 • Çatı katının yalıtımı çatı yalıtımı ile birleştirilmiştir;
 • Fazla alan yok.

Tasarruf hem inşaat süresinin hem de bütçenin% 20-30'una ulaşabilir.

Tavan arası nasıl kullanılır

Tavan arası ahşap evlerin kompakt projeleri6x6 metre, insanların yıl boyu yaşaması ve mevsimsel olarak tasarlanabilir. Ayrıca evin alanı birçok yönden kullanılabilir:

 • Villa seçeneği için oda yalıtılmamış olabilir.
 • Kalıcı bir konaklama için, yılın herhangi bir zamanında ısı depolayabilen daha etkili malzemeler kullanılır.
 • Tavan arası 6x6 ahşap ev, tamamen bir oturma odası olarak kullanılabilir.
 • Mevsimlik konaklama veya küçük bir aile için ikinci aşama sadece bir yaz rekreasyon alanı olarak kullanılabilir.ahşap evlerin ve çatı katı evlerin projeleri

Böylece, evin işlevselliği ileçatı katı çok farklıdır: binanın tüm hacmindeki insanların daimi ikametgahından ve mevsimlik kalmak sadece ikinci basamak olarak bir rekreasyon alanı olarak kullanılır.

Ek seçenekler

Yaşam alanına ek olarak, olabilirek uzantıları: garajlar, kiler, banyolar. Genellikle aynı arazide yazlıktan ayrı olarak yerleştirilirler. Garajlı ve çatı katı bir ahşap ev, uygun ve ekonomik bir çözümdür. Hem arabadan hem de yaşam alanından araba alanına erişim sağlanabilir. En yaygın seçenek - garajın içine girmesini sağlayan 2 giriş. Soğuk ya da yağmurlu bir sabahtan sonra, sıcak ve kuru bir odadan arabaya binmek ve işten eve yolculuğunuza başlamak çok daha uygundur.bir garaj ve bir çatı katı 6x6 ahşap ev

Nadiren kır evleri, hamamlar, yardımcı odalardır. Kolaylık, garajla aynı prensip ile belirlenir: hem evden hem de sokaktan erişilebilirler.

Tavan arası 6x6 metre Ahşap evler veya onlarsız banyosu, garaj duş bir seçenek bulacaksınız hazır herkesi dahil düzen çözümleri, bir çeşitlilik var.

Proje nereden alınır?

Kompakt ahşap evinizi inşa etmeye karar verdiniz, ancak projeyi nereden alacağınızı bilmiyorsunuz. Her neyse, aynı zamanda hazır veya satın almak için önemli bir sorudur.

Bu problemi çözmenin en önemli yanı, evin içinde ne olması gerektiğini, hangi alanı kaplaması gerektiğini anlamaktır.

Ahşap evlerin ve evlerin hazır tasarımlarıMansard neredeyse tüm inşaat ve tasarım organizasyonları sunmaktadır. Mühendisler ve mimarlar gerekli tüm bilgiye sahipler, böylece çoğu durumda çözümleri maksimum kullanışlı alanı kullanıyor, 6x6 metrelik en küçük evde bile tüm oda ve odaları yetkin ve rahat bir şekilde kullanıyorlar.garaj ve çatı katı ahşap ev

Herkes kendi evlerini yaratmak için bir plan taslağı hazırlarken ellerini deneyebilir:

 • Bir kağıt alın ve gelecekteki evin çevresini ölçeklendirin.
 • Odaları uzayda istenilen şekilde dağıtın.
 • Tüm boyutları imzala.

Hepsi bir araya geldiyse ve böyle bir projeyi sevdiysen -neden olmasın Böyle bir planla, evler için ahşap kütük üreten kuruluşla iletişime geçebilir ve böyle bir ev için prefabrik parçalar üreteceklerdir.

Soru fiyatı

Tavan arası ahşap evlerin hazır tasarımlarıFirmanın fiyatına göre uzmanlaşmış firmalarda satın alınabilir. Olağandışı bir çözüm için tabii ki, ödeme yapmak zorundadır çünkü cihaz yarı katlı bir katmandır - özel bilgi gerektiren bir süreçtir. Buna ek olarak, mekanın çok karar vermesi her zaman yaratıcıdır - kirişlerin, pencerelerin, her evin ayrı ayrı kirişlerinin dağıtımı. Projenin ortalama maliyeti 25.000-35.000 ruble. karmaşıklığına bağlı olarak.mansard ile ahşap ev 8x8

İnşaat aşamasında paradan tasarruf edebilirsiniz: çatı katının olmaması, duvar malzemeleri, odanın duvarları ile birlikte çatı yalıtımı. Bu, ereksiyon zamanını ve malzeme ihtiyacını büyük ölçüde azaltır. Bir tavan katı ile standart bir ev 6x6 metre inşa etmek 400.000 rubleye mal olacak. ve maliyet, projenin karmaşıklığından ve kullanılan malzemeden, tesisin mevcudiyet derecesinden (anahtar teslimi, kaba yüzey, sadece duvarlar ve bölmeler) etkilenir.

Bir çatı katı ahşap evler: projeler 2019

Bir çatı katı ahşap evler: projeler 2019

Related news

 • Aktrist Artemieva Lyudmila: biyografi ve yaratıcı yol
 • Kalp Kurabiye Tarifi Videosu
 • Bu Yılın En Çok Yapılıp Satılan Boncuklu Tığ Oyası Modeli
 • Ördek yemekleri için tarifler
 • Ateş Nasıl Düşürülür: Ateşi Düşürmenin Bitkisel Yolları

 • Bir çatı katı ahşap evler: projeler

  Bir çatı katı ahşap evler: projeler


  Bir çatı katı ahşap evler: projeler

  Bir çatı katı ahşap evler: projeler

  Bir çatı katı ahşap evler: projeler

  Bir çatı katı ahşap evler: projeler

  Bir çatı katı ahşap evler: projeler

  Bir çatı katı ahşap evler: projeler

  Bir çatı katı ahşap evler: projeler

  Bir çatı katı ahşap evler: projeler

  Bir çatı katı ahşap evler: projeler

  Bir çatı katı ahşap evler: projeler

  Bir çatı katı ahşap evler: projeler

  Bir çatı katı ahşap evler: projeler

  Bir çatı katı ahşap evler: projeler

  Bir çatı katı ahşap evler: projeler

  Bir çatı katı ahşap evler: projeler

  Bir çatı katı ahşap evler: projeler

  Bir çatı katı ahşap evler: projeler