Bir diskin nasıl bölümlendirileceğini ve bunun için ne olduğunu öğrenin 2019

Bir diskin nasıl bölümlendirileceğini ve bunun için ne olduğunu öğrenin 2019
20.09.2019

Bir diskin nasıl bölümlendirileceğini ve bunun için ne olduğunu öğrenin 80

Bir diskin nasıl bölümlendirileceğini ve bunun için ne olduğunu öğrenin

Düzgün bir şekilde nasıl başa çıkılacağı hakkında bilgiDisk bölümleri için, bir kişisel bilgisayarın herhangi bir kullanıcısı için yararlıdır. Büyük olasılıkla daha gelişmiş bilgisayar kullanıcıları bu işlemi gerçekleştirmek zorunda kaldıklarından, yayınımız daha ziyade bilgisayar sahiplerine yöneliktir. Sabit sürücüyü bölme işleminin belirli bir karmaşıklığı temsil etmemesine rağmen, bir kişisel bilgisayar kullanıcısı bu sorumluluğu tüm sorumluluğuyla üstlenmelidir.

Gerçek şu ki, nasıl parçalanacağını bile biledisk bölümlerine kopyalayabilir, ancak bu işlemi dikkatsizce yaparken, daha sonra işletim sisteminin çalışmasında sorunlara neden olacak bir hata yapabilirsiniz. Buna ek olarak, açıklanan işlem, Windows 7 ve Windows XP ile çalışırken biraz farklıdır. Ayrıca şu soruyu tanımlıyoruz: "Bir sabit diski kırmak mı?" Bu amaçla, çeşitli programları kullanabilirsiniz. Aynı zamanda, zaten Windows işletim sistemine entegre edilmiş ve el altında olan "Disk Yöneticisi" programı ile tanışacağız.

Neden bir diskin nasıl bölümlere ayrılması gerektiği hakkında bilgiye ihtiyacımız varbölümlere? Cevap son derece basittir ve aslında kendini göstermektedir. Bütün bu işletim sistemiyle işine kullanıcı PC rahatlığı için yapılır ve yüklü programlar mümkün olduğunca rahat oldu. Örneğin, çok Windows'un genellikle C yüklü: sürücü ve benzeri Microsoft Office gibi aynı temel yazılım araçları, çeşitli grafik programları sözlükler ve koymak.

D-diskinde birçok PC kullanıcısıoyunlar ve E klasörü "Belgelerim", fotoğraflar, müzik, video ve diğer bilgi dosyaları. Böylece, işletim sistemini yeniden yüklemeniz gerekiyorsa, tüm yararlı bilgiler bozulmadan kalır. Buna ek olarak, daha az sayıda program C sürücüsündedir, tüm sistem bölümünü yedeklemek daha kolaydır. İdeal olarak, bu disk yalnızca Windows için, diğerleri ise yukarıda ve diğer dosyalar ve programlar için tahsis edilebilir.

Bazı bilgisayar kullanıcıları sınırlıdırİki yerel disk: C ve D İlke olarak, her şey kişisel olarak kişisel tercihlerinize ve bilgisayardaki rahat çalışma konusundaki düşüncelerinize bağlı olacaktır. Bir diski bölümlere ayırmayı bilen ve bu bilgiyi çevirebilen PC sahiplerinin avantajları açıktır. Aynı zamanda, sabit diskin mantıksal disklere bölünmesi belirli oranlar gerektirir. İşletim sisteminin normal çalışması için oyun, müzik ve filmlerden daha az alan gerektirdiğini tahmin etmek kolaydır, bu nedenle diski iki ya da üç eşit parçaya bölmek önerilmez.

Kural olarak, Windows için 40 GB yeterliAşırı, ama yeterli ve 25 - 30 GB, bu bölümde işletim sistemine ek olarak Microsoft Office ve diğer programlar yüklenecektir. Windows 7'ye gelince, daha fazla disk alanı gerektiren bazı özelliklere sahiptir. Bu işletim sistemi için 70 ila 100 GB arasında güvenli bir şekilde tahsis edebilirsiniz. Şimdi, bir tür eğitim programından geçtikten sonra, özellikle bir diskin bölümlere nasıl bölüneceği hakkında konuşabilirsiniz. Aşağıdaki manipülasyonlar yukarıda belirtilen sürücü yöneticisini çağırmak için yapılmalıdır: simgesine tıklayın "Bilgisayarım" sağ "Disk Yönetimi" gidin menü öğesi "Denetim" ve pop-up pencere seçmek, tıklayın. PC mantıksal sürücülerinde tüm mevcut olan yeni bir pencere görünmeden önce.

Eşzamanlı olarak, bilgisayarın kullanıcısı alırBölüm oluşturma, silme, biçimlendirme, harf değiştirme. Windows Disk Yöneticisi ile herhangi bir işlem yaparken dikkatli olduğunuzu hatırlatmak gereksiz olmayacaktır. Ayrıca, işletim sistemine yerleşik araçlar mantıksal bölümleri azaltmak / artırmak için tasarlanmamıştır.

Buna göre, böyle birBu amaç için özel olarak tasarlanmış ayrı bilgisayar programları kullanmalısınız. Özellikle, "Disk Director Suite" - "Norton" dan bir yazılım şirketi "Acronis" veya "PartitionMagic" olabilir. Bunlar mükemmel çok fonksiyonlu kullanışlı programlardır, ancak bunları kullanmaya başlamadan önce, kullanım talimatlarını özenle incelemeniz tavsiye edilir. Her durumda, sizin için "Bir disk nasıl bölümlenir" konusu, artık yedi kilitin arkasında bir sır değildir.

Bir diskin nasıl bölümlendirileceğini ve bunun için ne olduğunu öğrenin 2019

Bir diskin nasıl bölümlendirileceğini ve bunun için ne olduğunu öğrenin 2019

Related news

 • Beli İnce Göstermek İçin Nasıl Giyinmeli
 • Yıldız Modeli Bebek Yeleği Yapılışı Videolu Anlatımlı
 • Aterosklerotik kardiyoskleroz
 • INSTANT MAYALI POĞAÇA TARİFİ
 • Figen Yüksekdağın hapis cezası kesinleşti

 • Bir diskin nasıl bölümlendirileceğini ve bunun için ne olduğunu öğrenin 14

  Bir diskin nasıl bölümlendirileceğini ve bunun için ne olduğunu öğrenin


  Bir diskin nasıl bölümlendirileceğini ve bunun için ne olduğunu öğrenin 53

  Bir diskin nasıl bölümlendirileceğini ve bunun için ne olduğunu öğrenin 18

  Bir diskin nasıl bölümlendirileceğini ve bunun için ne olduğunu öğrenin 87

  Bir diskin nasıl bölümlendirileceğini ve bunun için ne olduğunu öğrenin 16

  Bir diskin nasıl bölümlendirileceğini ve bunun için ne olduğunu öğrenin 85

  Bir diskin nasıl bölümlendirileceğini ve bunun için ne olduğunu öğrenin 92

  Bir diskin nasıl bölümlendirileceğini ve bunun için ne olduğunu öğrenin 12

  Bir diskin nasıl bölümlendirileceğini ve bunun için ne olduğunu öğrenin 63

  Bir diskin nasıl bölümlendirileceğini ve bunun için ne olduğunu öğrenin 67

  Bir diskin nasıl bölümlendirileceğini ve bunun için ne olduğunu öğrenin 54